W centrum Katowic pojedziemy max 30km/h

W centrum Katowic pojedziemy max 30km/h

17 Sie 2015, 14:18

Od dzisiaj w ścisłym centrum Katowic obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h. Ma być bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim poprawić ma się jakość życia. Czy tak będzie i czy decyzja jest słuszna, pewnie okaże się za jakiś czas. Myślę że warto tu zwrócić uwagę na rowerzystów aby nie przekraczali tej nowej dozwolonej prędkości.

Z tego co wiem Policjanci jeszcze nie karzą kierowców, którzy jeżdżą "na pamięć" i poruszają się po centrum 50-tką.

Jakie jest Wasze zdanie na temat takiego ograniczenia prędkości? Czy aby te 30km/h nie jest wartością za małą? Może tu bardzie powinno się zwrócić w stronę pieszych i rowerzystów i ich edukować, a nie za każdym razem mają "cierpieć" na tym kierowcy?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: W centrum Katowic pojedziemy max 30km/h

17 Sie 2015, 14:42

Znam Katowice jak własną kieszeń i muszę powiedzieć, że tak naprawdę, to ścisłe centrum Katowic mogłoby być zamknięte wogóle dla ruchu samochodów. Katowice z każdej strony mają obwodnice, Jest naprawdę bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska ( całe mnóstwo autobusów i tramwajów ). Oprócz tego jak ktoś z innego miasta chce dojechać do centrum Katowic, to oprócz autobusów i tramwajów są jeszcze pociągi. Ja nie widzę żadnego, nawet najmniejszego powodu do tego, żeby zamknąć ruch całkowicie.
Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na to, że chodzi o ścisłe centrum Katowic, a tam i tak jest całe mnóstwo dróg, gdzie samochodem nie można wjechać. W każde miejsce ścisłego centrum można dojechać od innej strony.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: W centrum Katowic pojedziemy max 30km/h

09 Paź 2015, 19:41

Jest to coraz częściej spotykane. W Poznaniu również wprowadzają strefę "tempo 30" .
Wolki45
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 05 1978
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa
    Jazda w zimowych warunkach wymaga od kierowcy większych umiejętności, a także odpowiedniego wyposażenia samochodu w opony, które zapewnią maksymalną możliwą przyczepność. Od kilku lat toczy się dyskusja, czy warto ...

•  
    • Moto Piknik Tychy 2009
      Volkswagen Passat
      Nowe BMW serii 3
      Lexus LS 500 XF50, widok z góry