WSMP i Tor Poznań zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

10 Sty 2020, 16:12

Możliwość przejażdżki profesjonalną wyścigówką, zloty fanów BMW, Malucha i amerykańskich samochodów, a także bieg na 5 km, muzyka serwowana przez czołowych DJ-ów oraz ognisko - 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Torze Poznań organizowany przez Automobilklub Wielkopolski jest gwarancją wielkich emocji.

Jedyny homologowany przez FIA obiekt w Polsce zaproponuje też jedyne w swoim rodzaju atrakcje dla tych, którzy będą chcieli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przy okazji 28. finału akcji. W niedzielę do godz. 22 na Torze Poznań czekają motoryzacyjne emocje, dobra muzyka i rozgrzewające posiłki.
WSMP i Tor Poznań zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy "Jako Automobilklub Wielkopolski włączamy się w 28. finał WOŚP i mamy nadzieję, że naszą pasją do motoryzacji oraz sportów motorowych rozgrzejemy serca i wypełnimy puszki Orkiestry. Cieszymy się, że w takim dniu możemy się dzielić tym, co jest ważną częścią naszego życia i może zachęcimy w ten sposób do wsparcia szczytnego celu. Dziękuję za zaangażowanie klubowiczom i kierowcom z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.” powiedział Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Odwiedzający za wrzut do puszki będą mogli przejechać się na prawym fotelu prawdziwych wyścigowych maszyn, które jeszcze kilka miesięcy temu walczyły o mistrzowskie tytuły. Swój udział zapowiedziało ponad 30 zawodników i zawodniczek z WSMP. Na Torze Poznań zobaczymy auta z pucharów markowych, które podbiły serca kibiców - 318IS Cup PL, OMM Super S Cup i Toyota Racing Cup.

Ale to nie koniec atrakcji. Spodziewany jest zlot 200 samochodów marki BMW. Dopieszczeni będą też fani motoryzacji amerykańskiej, bo takich wyjątkowych aut ma pojawić się przynajmniej 50, a i nie zabraknie też samochodu, który zmotoryzował Polskę, czyli Malucha. Wyjątkową atrakcją będzie możliwość przejechania się po terenowej, na co dzień niedostępnej, części toru.
WSMP i Tor Poznań zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Automobilklub Wielkopolski zadba też o tych, którzy lubią ścigać się o własnych siłach. O godz. 9.30 odbędzie się bieg Torowa 5tka. O oprawę muzyczną zadbają czołowi poznańscy DJ-e, a po zmroku będzie ognisko i kiełbaski. Też za wrzut do orkiestrowej puszki.

źródło: Automobilklub Wielkopolski; complexPR | zdjęcia: Grzegorz Kozera | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3206
Zdjęcia: 11858
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kalkulator jednostek prędkości
  Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
  Europejscy kierowcy chcą nadal prowadzić swoje samochody
  Jak wynika z przeprowadzonego ostatnio dużego badania opinii konsumenckiej, którego treść Mazda podała do wiadomości publicznej, dwóch na trzech europejskich kierowców chce zachować możliwość samodzielnego ...

 •  
  • Warto przeczytać