Wtryski gazu brzęczą

wtryski gazu brzęczą

26 Maj 2012, 10:54

Witam. 4 dni temu założono mi instalację LPG w Zafirze A. W danym dniu samochód dobrze chodził, natomiast na drugi dzień nie chciał odpalić. Okazało się, że pompa paliwa się zawiesiła. Pomogło uderzenie w zbiornik paliwa , aby pompa dalej ruszyła. W następnych dniach z rana silnik zapalał i gazł, dopiero gdzieś za 4 razem zaskoczył, później przełączył bez problemu na gaz.
Mam pytanie, czy podczas robienia instalacji mogli mi coś uszkodzić w pompie, bo wcześniej nie miałem problemów z odpalaniem na benzynie? Dodam, że wyciągali fotele i chyba wygłuszenie podłogi.
Drugie pytanie - czy normalne jest, że wtryski gazu (czerwone) wydają taki ciągły dźwięk (jakby brzęczenie) do czasu przełączenia z benzyny na gaz. Jak się przełączy to dźwięk ten ustępuje. O czym to może świadczyć? Wtryski się dogrzewają i stąd ten dźwięk?
Proszę o odp.
pablitko
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Lut 2012, 12:46
Prawo jazdy od: 14 03 2004

Re: wtryski gazu brzęczą

26 Maj 2012, 12:23

Wtryskiwacze ogólnie nie tylko te LPG mogą wydawać specyficzne dźwięki(np.cichutkie terkotanie,cykanie)Jeśli chodzi o pierwsze pytanie,to cieżko jest uszkodzić pompę w baku ot tak sobie.Trzeba sprawdzić moc połaczeń styków elektrycznych,wychodzi na to,że gdzieś nie zwierają mocno i stąd problemy,mogli coś poruszać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 6944
Rejestracja: 02 Lut 2009, 11:03
Miejscowość: Z prawdy :)
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję
  Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów ...
  Transport ponadnormatywny i jego początki Transport ponadnormatywny i jego początki
  Pojazdy przewożące ciężkie i duże ładunki istniały już w XIX w., jednak dopiero pod koniec lat 20. ub. w. pojawiły się przyczepy, naczepy oraz odpowiednie ciągniki, które można uznać za protoplastów współcześnie ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Monster Truck Rock Star, 11
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Subaru Impreza STI