Wybór auta-ankieta

Wybór auta

Vw Golf IV
12
30%
Seat Ibiza
5
13%
Skoda Fabia
10
25%
Kia Ceed
13
33%
Razem głosów : 40

22 Lis 2011, 22:10

to wątpie żebym wogóle coś znalazl a to będzie za stare a to że od handlarza i jeszcze sie coś znajdzie, myślałem że łatwiej będzie kupić jakiś samochodzik za tę kwotę, koledzy pokupowali autka za około 8-9 tys i jeżdżą a ja nic nie moge znalezc za 12k :(
a to dodatkowo dylemat czy benzyne i samemu przerobi czy z gazem odrazu, jak sie zdenerwuje to wezme skode kit z tym że dla staruszków albo że babski ważne by jeździł a zawsze mozna coś zmienic w wygladzie samochodu :/
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

22 Lis 2011, 22:15

Sam miałbym problem co wybrać jakbym miał pare tysięcy do wydania.Może wybierz sie na giełde do Słomczyna,tam jest duży wybór.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lis 2011, 22:29

nie musze aż tam jechac mam w okolicy spore giełdy samochodowe jedna w Płocku druga w ciechanowie i tez jest soiry wybór, tylko tam niby ma nie być odpicowanych autek, musiałbym szukać żeby autko było od 1 właściciela, moze w sobote gdzieś sie wybiore to dam znać :|

tylko jak byś mi napisał kilka marek tak od najtańszej w sensie która ma najtańsze części i nie ma z nimi problemu:)
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

22 Lis 2011, 22:32

No ja bylem z kumplem w niedziele na giełdzie to koło nas stał gość (dziadek) Peugeotem 307 którego miał od nowości,stał już z 3godziny i żadnego chętnego aż wkońcu podbił do niego facet,pooglądał,posprawdzał miernikiem lakieru i go wziął,więc jak widać nie tylko handlarze tam są.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lis 2011, 22:38

no tak
tylko doradzisz za jakimi markami się rozglądać zeby były tanie w eksploatacji tanie części w miare i przystępne?

mi od samego początku przypadl do gustu seat ibiza III

przydał by sie jakiś ranking samochodów malo awaryjnych k tóre zarowno maja tanie części :)
wszystkie te rankingi w necie ktore znajduje to sa z przed roku albo wiecej , przydałby sie taki z 2011 :)
może najlepiej podam kilka samochodów i napiszecie jak jest z częściami, jak znosi gaz i czy drogi w eksploatacji i czy wogole czy z takim silnikiem i za tę wkotę można coś znaleźć w miare dobrego na 5-6 lat użytkowania

silnik max 1.6 kwota 12500zł

VW golf
VW polo
VW passat
Audi A3
opel zafira
opel corsa
seat ibiza
honda civic VI wyczytałem że jeśli ma metalowy kolektor ssący to nawet najtańsza instalacja lpg jej nie zaszkodzi wiec teraz tylko jakie koszty części :)
honda accord
nissan almera


"Auto z japońskim wolnossącym silnikiem benzynowym właściwie gwarantuje wieloletnią
bezusterkową eksploatację, natomiast auta europejskie to od czasów Golfa IV, Octavii I czy
Mercedesa ( W124 / kl. C ) to źródło stałych problemów i dużych wydatków. Niestety taka
jest filozofia producentów, ma się psuć i zamożny ma kupić nowy, ale czasy niezawodnych,
starych i tanich w eksploatacji aut kończą się, a ostatnie z tych aut to japońskie
wolnossące jednostki benzynowe, najlepiej o podwyższonej pojemności. " :/
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

23 Lis 2011, 08:05

No to jeśli podoba Ci sie najbardziej Ibiza to jej bym szukał.
Znalazłem taką [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i taką [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lis 2011, 15:41

z wyglądu podoba sie a w kosztach części, awaryjności i jak ibizki znosza gaz nie mowie o instalacji założonej w przysłowiowej"szopie" :)
który samochod bym nie wybrał i tak mysle o zagazowaniu, a nie chce benzyny 1.2 za mały 1.6 w zupelnosci wystarczy opcja 1.4 :D

jak czytam forum ibizy że co tu nie sprawdzic przy kupnie to aż głowa boli :/ i czar pryska :(

najważniejszą rzeczą jest mała awaryjność
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

23 Lis 2011, 17:09

No ale przecież każde auto musisz sprawdzić przed kupnem.Jedziesz na diagnostyke czy na warsztat i Ci sprawdzają co w trawie piszczy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lis 2011, 17:43

tylko wiesz żeby nie jeździć z każdym na warsztat :P
i tak za każdym razem bo np w jednym i drugim aucie coś poważniejszego znaleziono i kicha
a wiesz moze jak w tych seatach z gazem?
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

23 Lis 2011, 21:55

Tam masz silniki produkcji VW które dobrze znoszą lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lis 2011, 17:14

Za 12K to bierz Octavie I generacji 1.6 w benzynce wiele aut a tym silnikiem jest z polskiego salonu ;] I raczej lepsza niż Fabia ;]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

24 Lis 2011, 17:31

i tak chce założyć gaz
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
i tutaj mam blizej czy ja wiem czy lepsza moze wieksza ale nie wypowiadam sie bo nie miałem z octavią doczynienia tylko z fabią sedan rodzicow :P
i pewnie octavia lepiej by wyglądala po dołożeniu dyfuzora z tyłu czy spojlera z przodu w porownaniu do fabii :D

no i kawałek mam do radomia a do ciechanowa 50 km :)
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

24 Lis 2011, 17:45

Ale tą Octavie podałem tylko tak do wglądu przykładowo a zaraz poszukam cos blizej cb ;]

O taka znalazłem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z polskiego salonu są ubogie a gdybys chciał cos np ze szwjcarii ale z wypasem to tu
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez Mati2802, 24 Lis 2011, 18:02, edytowano w sumie 1 raz
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

24 Lis 2011, 17:51

szukałem i nic ciekawego nie znalazłem :/ chyba że opcjonalnie coś z giełdy ale to tylko gdy by był I właściciel :p
grodek92
Początkujący
 
Posty: 113
Miejscowość: Płońsk

24 Lis 2011, 20:12

To może coś z raichu ;)Poszukaj na autoscout24.pl
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)