Wybór auta. Audi Mazda Opel.

Wybór auta. Audi Mazda Opel.

13 Paź 2017, 08:43

Witam wszystkich. Z racji, iż staje przed wyzwaniem zmiany auta chciałbym prosić was o pomoc i opinie. Na tą chwilę posiadam Mazdę 6 1.8 PB w kombi. Niestety, ale po remoncie wszystkiego co się da począwszy od silnika przez zawieszenie aż do blacharki rdza zjada mi je i już tracę siły na jakiekolwiek naprawy. Więc pojawia sie opcja zmiany i modele, którymi sie interesuje to:

1. Mazda 6 2.0 lub 2.3 PB FL (Tak wiem jedna mazda zjedzona po rdzy, a ja sie chce pakować w drugą, ale po lifcie podobno blachy lepsze).
2. Opel Vectra C 2.0T lub 2.2 16V (lub inne wersje silnikowe, jeżeli uważacieże są lepsze.
3. Audi A6 C5 2.4

Zależy mi na:
- Kwota maks 15000zł
- Kombi (tylko i wyłącznie)
- Tylko silniki benzynowe (żadnych bocianów, i gaz też nie będzie zakładany)

Prosiłbym o opinie co najlepiej wybrać z tych 3 aut. Nie ukrywam że jestem skłonny bardziej ku Madzi, ponieważ spodobało mi się to auto tylko boje się tej rdzy. Z audi i oplem nigdy nie miałem nic wspólnego, także zdania na ich temat nie mam. Chodzi mi o opinie użytkowników tych aut jak wam się to sprawuje, cena utrzymania, spalanie itd. itp. Jak najwięcej informacji, a ja wtedy wezmę wszystkie za i przeciw i przemyśle temat. Z góry wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
kucyk
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 1.8 PB 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Wybór auta. Audi Mazda Opel.

13 Paź 2017, 10:20

Po lifcie faktycznie w Mazdach poprawiono blachy, tylko budżet masz tak na styl na ładnego polifta, silnik najlepiej oczywiście 2.0 147km. Z innych propozycji gdzie nie musisz martwic się o rudą to Vectra V z 1.8 bo o 2.0T po prostu bardzo ciężko w tym budżecie, większość zajechanych i do remontu. Z innych propozycji: Octavia kombi, Volvo V50 albo budżet też na styk. Renault laguna II fl 2.0 i Peugeot 407 SW 2.0
Laserwash
Początkujący

Auto: M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poradnik kupującego #3 - BMW Serii 3 e46 (1998 - 2007) Poradnik kupującego #3 - BMW Serii 3 e46 (1998 - 2007)
    Geneza BMW Serii 3 o oznaczeniu producenta e46 w pierwszym roku produkcji oferowano wyłącznie w wersji sedan. Rok później dołączyło do oferty kombi, coupe oraz kabriolet. W 2000 roku zaprezentowano 3 drzwiowego kompakta, ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI
      Jaguar