Wybór auta. Audi Mazda Opel.

13 Paź 2017, 08:43

Witam wszystkich. Z racji, iż staje przed wyzwaniem zmiany auta chciałbym prosić was o pomoc i opinie. Na tą chwilę posiadam Mazdę 6 1.8 PB w kombi. Niestety, ale po remoncie wszystkiego co się da począwszy od silnika przez zawieszenie aż do blacharki rdza zjada mi je i już tracę siły na jakiekolwiek naprawy. Więc pojawia sie opcja zmiany i modele, którymi sie interesuje to:

1. Mazda 6 2.0 lub 2.3 PB FL (Tak wiem jedna mazda zjedzona po rdzy, a ja sie chce pakować w drugą, ale po lifcie podobno blachy lepsze).
2. Opel Vectra C 2.0T lub 2.2 16V (lub inne wersje silnikowe, jeżeli uważacieże są lepsze.
3. Audi A6 C5 2.4

Zależy mi na:
- Kwota maks 15000zł
- Kombi (tylko i wyłącznie)
- Tylko silniki benzynowe (żadnych bocianów, i gaz też nie będzie zakładany)

Prosiłbym o opinie co najlepiej wybrać z tych 3 aut. Nie ukrywam że jestem skłonny bardziej ku Madzi, ponieważ spodobało mi się to auto tylko boje się tej rdzy. Z audi i oplem nigdy nie miałem nic wspólnego, także zdania na ich temat nie mam. Chodzi mi o opinie użytkowników tych aut jak wam się to sprawuje, cena utrzymania, spalanie itd. itp. Jak najwięcej informacji, a ja wtedy wezmę wszystkie za i przeciw i przemyśle temat. Z góry wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
kucyk
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 1.8 PB 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

13 Paź 2017, 10:20

Po lifcie faktycznie w Mazdach poprawiono blachy, tylko budżet masz tak na styl na ładnego polifta, silnik najlepiej oczywiście 2.0 147km. Z innych propozycji gdzie nie musisz martwic się o rudą to Vectra V z 1.8 bo o 2.0T po prostu bardzo ciężko w tym budżecie, większość zajechanych i do remontu. Z innych propozycji: Octavia kombi, Volvo V50 albo budżet też na styk. Renault laguna II fl 2.0 i Peugeot 407 SW 2.0
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...
    Wady i zalety opon całorocznych / wielosezonowych
    Widzę, że trend kupowania opon tego typu utrzymuje się i z roku na rok coraz więcej kierowców decyduje się na takie opony. Postanowiłem dodać taki temat w którym każdy może napisać własne zdanie odnośnie wyboru ...