Wybór samochodu do 15 000 zł

Wybór samochodu do 15 000 zł

24 Sty 2016, 20:00

Kłaniam się wszystkim :)

Jestem na etapie wyboru pierwszych własnych 4 kółek. Prawko mam od paru lat a i doświadczenie też zdążyłem jakieś zgromadzić.

Dysponuję nędzną kwotą ~3000 zł i stabilnym zatrudnieniem za średnią krajową więc planuję się zakredytować i poszukuję samochodu za łączną kwotę 15 000 zł.

Wymagania (od najważniejszego):

- oczywiście bezawaryjność. Nie wyobrażam sobie bardziej demotywującej sytuacji niż spłacanie rat za wiecznie popsuty samochód. Przeżyję skłonność do korozji ale z mechaniką chciałbym mieć względny spokój.

- przestronność - wszelkie Yarisy, Corsy i inne mikrusy odpadają. Może być jakiś SUV, minimum sedan ale najlepiej kombi

- komfort (oczywiście bez szaleństw). Wydaje mi się, ze wspomaganie i klimatyzacja (może być manualna) to moje must have. Bez reszty bajerów raczej się obejdę. Aha - podłokietnik :D Kocham to w samochodach i choć to mało poważne jest to dla mnie ogromny atut :)

- Możliwość sprawdzenia historii - czyli VIN+data rejestracji+numer rejestracyjny

- Osiągi i dynamika raczej bez większego znaczenia (zakładam że te 90KM będzie - obejdę się bez dodatkowych kucy)

Zastosowanie auta

90% to jazda miejska, do pracy i z powrotem. Od czasu do czasu przeprowadzka czy wypad na rower/narty w jakieś ładniejsze rejony.

Nie mam preferencji co do marki choć widziałem nawet Mercedesy w203 w tej kwocie. Kusi, nie powiem ale rozsądek bierze górę. Z tego co zdążyłem się oczytać to Mazda 6 jest rozsądnym wyborem. Widywałem też ASTRY III.

Jestem z Radomia - średnio mam czas na pielgrzymki po całej Polsce w poszukiwaniu samochodu więc ograniczyłbym się do woj. Mazowieckiego (a najlepiej do Radomia/Warszawy).

moje propozycje:
[link wygasł] - tak wiem, księżniczka (czy tam królowa nawet) lawet.

[link wygasł] - wydaje mi się, że to optymalny wybór. Zbyt wiele psioczenia nie znalazłem na nią.

[link wygasł] - trochę nudna może ale nie pogardziłbym

[link wygasł] - nic nie stuka nic nie puka :roll:

[link wygasł] - moja skrywana miłość ale powiedziano mi, że naprawy drenują portfel :(

Oczywiście powyższe linki są raczej propozycjami modeli anieżeli konkretnych egzemplarzy. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Dawid1990
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

Re: Wybór samochodu do 15 000 zł

25 Sty 2016, 12:44

Odświeżam
Dawid1990
Nowicjusz

25 Sty 2016, 20:15

Powinieneś zastanowić się czy potrzebny Tobie diesel - wg mnie nie...jazda 90% miasto - bezsens..
Poza tym zdecyduj sie jaki segment...C czy D? bo np Laguna czy C270 to D segmenty a Astra czy Corolla kompakty..

Z Laguną bym sobie dał spokój, Astra H pomijając fakt że ma 300 tys napukane to jeszcze ktoś sprzedaje grubo poniżej ceny rynkowej - czyli chłam.. Poza tym diesel nie dla Ciebie..
C270 - fajny aczkolwiek ten egzemplarz mam wrażenie że solidny walony tu i ówdzie, szpary, wszystko tak niedokładnie spasowane.

Corolla wg mnie ok (warto brać kombi?), Mazda myślę że też aczkolwiek dziwne ogłoszenie, zdjęcia jakby ktoś miał ograniczony obiektyw :o .
Do zestawu dorzuciłbym np A3 1,8t po lifcie..

A co do awaryjności przy cenie auta ok 15 tys i rocznikach 2002-2003 czyli 12 -13 letnie auta, zawsze coś może być do zrobienia, jak będziesz mieć pecha to nawet remont silnika a jak nie to drobnostki..nowe to są w salonie za 4-5x tyle co masz na wydanie, także weź to pod uwagę bo nie ma aut co się w końcu prędzej czy później nie psują. Chyba że ktoś kupił i wstawił do garażu.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy od: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Sty 2016, 20:35

Do miasta diesel odpada. Bierz benzynę lub benzynę z LPG. Jak zamierzasz brać kredyt na używane auto to bierz coś sprawdzonego. Radom to stolica komisów o marnej reputacji.
Jak Laguna to taka:
[link wygasł]
Jeśli C-klasa to może taka:
[link wygasł]

Ładna Corolla 1.6 będzie kosztować 13 tysięcy, Mazda 6 2.0 (benzyna!) za 14-15 tysięcy.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Sty 2016, 22:37

Dziękuję za podpowiedzi. Myślę, że skupię się przede wszystkim na Mercedesie. W drugiej kolejności Laguna II minimum z 2005-6 roku - ryzyk fizyk ale wnętrze i wyposażenie mocno na +.

Na koniec Mazda 6.

Corolla jak mówiłem wydaje mi się nudnawa i w założonej kwocie powinno się znaleźć ciekawsze auto. To samo się tyczy Astry (nie byłem świadom, że cena rynkowa jest wyższa).

Naturalnie Diesel mi jest zbędny, będę celował w benzyniaki.

A proszę jeszcze powiedzcie mi - jak jest z awaryjnością C270? Jaki usterek się można spodziewać?
Dawid1990
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trike z silnikiem Audi
      Off-road - Suzuki Samurai i Nissan Patrol
      Toyota Mirai, deska rozdzielcza
      Lexus IS 200, przód - tył prawy bok