Wyjący silnik w Daihatsu Gran Move

08 Gru 2013, 17:38

Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik w moim samochodzie (nie wiem jak to nazwać) wyje, głośno chodzi, buczy… Mam Japończyka, Daihatsu Gran Move z 98r. 1.5 benzyna 90 KM, samochód generalnie stoi na zewnątrz, nie jest garażowany. Gdy odpalam go (zimny silnik) auto zwiększa obroty i silnik głośniej chodzi, w szczególności jak wciskam sprzęgło… Dodam, że sprzęgło jest nowe. Najlepsze jest to, że gdy dojeżdżam gdzieś i zatrzymuje się(przy wciśnięciu sprzęgła) wycie narasta, czasami nawet przerywa jakby brakowało paliwa – co jest niemożliwe- (kojarzy mi się to z kosiarką do trawy, jak brakuje paliwa to tak charakterystycznie przerywa pracę silnika jakby miała zaraz paść) Jeśli silnik w aucie popracuje dłużej (rozgrzeje się) to nie ma problemu, obroty się zmniejszają, pracuje ciszej, nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów. No ale bez przesady dawniej tego nie było, odpalałem w lecie czy w zimie bez wstydu, że będzie wyć jak stary polonez. Nie wiem co może być tego przyczyną…?! Pomocy… :(
kanclerz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Daihatsu Gran Move

13 Gru 2013, 16:45

Proponuje zacząć od diagnostyki komputerowej, przyczyn może być sporo - lambda, czujniki temperatury lub po prostu podciśnienia. Po odczytaniu błędów zapraszamy niezależnie od tego czy błędy są czy też nie. Brak błędów to bardzo ważny trop. A jak z mocą i spalaniem w samochodzie??? Zimny silnik pewnie odpala dłużej... To się stało z dnia na dzień??? A może zaczęło się to od razu po wymianie sprzęgła :?:???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2013, 11:11

Silnik bez problemu odpala nawet przy dużym mrozie. Spalanie w Daihatsu to ok 6-7l/100 w trasie, na mieście ok 8l/100. Nie pamiętam już czy problem zaczął się bezpośrednio po wymianie sprzęgła... W statnim czasie szczególnie narasta. Jak jest duży mróz i muszę skrobać szyby, to wcześniej właczam silnik niech sobie popracuje (wiem, że nie powinno tak się robić) i po paru minutach skrobania, gdy jadę to już tego wycia nie słychać, pracuje cicho, normalnie mogę wcisnać sprzęgło bez obawy, że zacznie strasznie wyć, a wskazówka na obrotomierzu szaleć w górę i w dół...
kanclerz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Daihatsu Gran Move

17 Gru 2013, 02:38

kanclerz napisał(a):Jak jest duży mróz i muszę skrobać szyby, to wcześniej właczam silnik niech sobie popracuje (wiem, że nie powinno tak się robić)


Pierwsze słyszę, ja tak robię zawsze... W zimę sobie tego inaczej nie wyobrażam.

Błędy! Jak nie będzie błędów to będziemy się martwić. Czekam na info.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

01 Lut 2014, 18:24

No, trochę to trwało, ale udało się! Powodem falowania i zwiększania obrotów był czujnik temperatury, którego trzeba było wymienić i przeczyścić wszystkie możliwe przewody w silnkiku.

Pozdrawiam i dzięki za porady! :)
kanclerz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Daihatsu Gran Move