Wyjący silnik w Daihatsu Gran Move

Wyjący silnik w Daihatsu Gran Move

08 Gru 2013, 17:38

Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że silnik w moim samochodzie (nie wiem jak to nazwać) wyje, głośno chodzi, buczy… Mam Japończyka, Daihatsu Gran Move z 98r. 1.5 benzyna 90 KM, samochód generalnie stoi na zewnątrz, nie jest garażowany. Gdy odpalam go (zimny silnik) auto zwiększa obroty i silnik głośniej chodzi, w szczególności jak wciskam sprzęgło… Dodam, że sprzęgło jest nowe. Najlepsze jest to, że gdy dojeżdżam gdzieś i zatrzymuje się(przy wciśnięciu sprzęgła) wycie narasta, czasami nawet przerywa jakby brakowało paliwa – co jest niemożliwe- (kojarzy mi się to z kosiarką do trawy, jak brakuje paliwa to tak charakterystycznie przerywa pracę silnika jakby miała zaraz paść) Jeśli silnik w aucie popracuje dłużej (rozgrzeje się) to nie ma problemu, obroty się zmniejszają, pracuje ciszej, nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów. No ale bez przesady dawniej tego nie było, odpalałem w lecie czy w zimie bez wstydu, że będzie wyć jak stary polonez. Nie wiem co może być tego przyczyną…?! Pomocy… :(
kanclerz
Nowicjusz

Auto: Daihatsu Gran Move

Re: Wyjący silnik w Daihatsu Gran Move

13 Gru 2013, 16:45

Proponuje zacząć od diagnostyki komputerowej, przyczyn może być sporo - lambda, czujniki temperatury lub po prostu podciśnienia. Po odczytaniu błędów zapraszamy niezależnie od tego czy błędy są czy też nie. Brak błędów to bardzo ważny trop. A jak z mocą i spalaniem w samochodzie??? Zimny silnik pewnie odpala dłużej... To się stało z dnia na dzień??? A może zaczęło się to od razu po wymianie sprzęgła :?:???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2013, 11:11

Silnik bez problemu odpala nawet przy dużym mrozie. Spalanie w Daihatsu to ok 6-7l/100 w trasie, na mieście ok 8l/100. Nie pamiętam już czy problem zaczął się bezpośrednio po wymianie sprzęgła... W statnim czasie szczególnie narasta. Jak jest duży mróz i muszę skrobać szyby, to wcześniej właczam silnik niech sobie popracuje (wiem, że nie powinno tak się robić) i po paru minutach skrobania, gdy jadę to już tego wycia nie słychać, pracuje cicho, normalnie mogę wcisnać sprzęgło bez obawy, że zacznie strasznie wyć, a wskazówka na obrotomierzu szaleć w górę i w dół...
kanclerz
Nowicjusz

17 Gru 2013, 02:38

kanclerz napisał(a):Jak jest duży mróz i muszę skrobać szyby, to wcześniej właczam silnik niech sobie popracuje (wiem, że nie powinno tak się robić)

Pierwsze słyszę, ja tak robię zawsze... W zimę sobie tego inaczej nie wyobrażam.

Błędy! Jak nie będzie błędów to będziemy się martwić. Czekam na info.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

01 Lut 2014, 18:24

No, trochę to trwało, ale udało się! Powodem falowania i zwiększania obrotów był czujnik temperatury, którego trzeba było wymienić i przeczyścić wszystkie możliwe przewody w silnkiku.

Pozdrawiam i dzięki za porady! :)
kanclerz
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] C3 I 1,4 / Punto II 1,2 / Colt V 1,3 / Ibiza II 1,4 [B] C3 I 1,4 / Punto II 1,2 / Colt V 1,3 / Ibiza II 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 80KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C3 I 1,4 - 75KM - Fiat Punto ...
    15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005