Wymiana akumulatora. Dlaczego warto skorzystać z serwisu?

17 Sie 2020, 10:46

W sieci pojawia się coraz więcej artykułów przedstawiających instruktaż samodzielnej wymiany akumulatora przeprowadzonej w warunkach domowych. Jednocześnie mało mówi się o szkodliwości takiego rozwiązania i ewentualnych powikłań, które są opłakane w skutkach dla właścicieli pojazdów. Dlaczego warto skorzystać z usług serwisu samochodowego?

Akumulator i jego działanie
Akumulator jest urządzeniem, które kumuluje energię elektryczną, z której następnie korzysta w trakcie poruszania się pojazdem. W skład akumulatora wchodzą płyty dodatnie i ujemne, które są zanurzone w elektrolicie wodno-kwasowym. To podstawowy element wyposażenia samochodu, stanowiący fundament dla pozyskiwania i oddawania energii elektrycznej. Ważne jest odpowiednie dobranie akumulatora do rodzaju silnika oraz jego pojemności. Silniki diesla będą wymagały dużo mocniejszych akumulatorów.

Skutki źle przeprowadzonej wymiany
Wymiana akumulatora to jedna z najczęściej wykonywanych usług w serwisach samochodowych, choć mechanicy coraz częściej słyszą o próbach naprawiania sprzętu na własną rękę. Jest to o tyle niebezpieczne, że złe przygotowanie lub brak fachowej wiedzy mogą skutkować nie tylko niesprawnością samochodu, ale także stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Wspomniany wcześniej elektrolit zawiera w sobie kwas siarkowy - silnie żrącą substancję, która przy kontakcie z oczami, ustami lub skórą, może wywołać trwałe uszkodzenia i przebarwienia na ciele człowieka. Dodatkowo istotną kwestię przy naprawie lub wymianie sprzętu jest zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności - od tego zależy sprawność urządzenia. Nawet największy pasjonat motoryzacji może się pomylić lub zrobić coś niedokładnie ze względu na brak doświadczenia, dlatego tak ważne jest, by korzystać z usług fachowców.
Wymiana akumulatora. Dlaczego warto skorzystać z serwisu? Należy również pamiętać o tym, że domowe warunki nie sprzyjają zastosowaniu się do norm bezpieczeństwa i wymogów techniczno-montażowych. Żaden człowiek nie posiada w domu zaawansowanego technologicznie sprzętu diagnostycznego. Taki sprzęt diagnostyczny umożliwia sprawdzenie akumulatora przez wymianą, ponieważ może się okazać, że akumulator jest sprawny, a winowajcą jest alternator, lub problemy z wiązką elektryczną w samochodzie.

Ponadto niektóre nowsze samochody wymagają adaptacji akumulatora więc wizyta w serwisie jest nieunikniona.

Serwis samochodowy - jak wybrać?
Poszukiwania godnego zaufania serwisu samochodowego nie zawsze są proste - składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim ludzie podchodzą nieufnie do miejsc, w których są zbyt wysokie ceny w stosunku do konkurencji. Kierowcy zwracają uwagę na stosunek jakości do ceny, dlatego istotne są dla nich pozytywne referencje firm i opinie indywidualnych klientów. Należy ciągle podnosić swoją świadomość i zwracać uwagę na to, co wlicza się w cenę usługi - np. wykwalifikowana i wyszkolona kadra pracownicza, najlepszej jakości sprzęt diagnostyczny, praca na fachowych materiałach i wiele innych.

Podsumowując - przy wyborze serwisu samochodowego kieruj się nie tylko ceną, ale także jakością usług i indywidualnym podejściem do klienta. Jeżeli nie jesteś pewien, z usług którego warsztatu skorzystać przy wymianie akumulatora, to skontaktuj się z przedstawicielem firmy i sprawdź, czy pracownicy poświęcają ci uwagę, słuchają Twoich potrzeb i doradzają.

Najlepsze warsztaty samochodowe
Znalezienie godnego zaufania serwisu samochodowego jest kluczem do sukcesu. Najprężniej rozwijająca się sieć partnerska Profi Auto współpracuje z warsztatami samochodowymi na terenie całej Polski, oferując kierowcom m.in. wymianę akumulatora oraz naprawy wszystkich podtypów układów samochodowych. Profi Auto stawia przede wszystkim na jakość i pracę zgodną z najwyższymi standardami, oferując swoim klientom szeroki wachlarz usług. Sieć ta dba o terminowość i indywidualne podejście do kierowców, przeprowadzając dogłębną analizę potrzeb klienta. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, z czyich usług skorzystać przy wymianie akumulatora - zapoznaj się z ofertą serwisów Profi Auto.

źródło: artykuł sponsorowany | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3429
Zdjęcia: 12471
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

17 Sie 2020, 11:47

Redakcja napisał(a):W sieci pojawia się coraz więcej artykułów przedstawiających instruktaż samodzielnej wymiany akumulatora przeprowadzonej w warunkach domowych. Jednocześnie mało mówi się o szkodliwości takiego rozwiązania i ewentualnych powikłań, które są opłakane w skutkach dla właścicieli pojazdów.
Jak ktoś się nie zna to lepiej żeby nie brał się za takie rzeczy sam. W nowych samochodach często adaptacja polega na podaniu parametrów nowego akumulatora jak zmieniamy go na identyczny to nie trzeba tego robić jak wymieniamy akumulator z podtrzymaniem napięcia ponieważ w takim przypadku instalacja w samochodzie nie odczuje zmiany akumulatora i wszystkie systemy będą działały prawidłowo. Jednak przy podtrzymaniu napięcia trzeba uważać żeby nie zrobić zwarcia w instalacji co może byc bardzo dotkliwe w skutkach takiego zdarzenia.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2873
Zdjęcia: 12

05 Paź 2020, 16:57

Jestem zdania, że wszystko co związane z elektryką powinny być robione przez osobę kompetentną.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 303
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
    Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...

  •