Wyząbkowana opona a drgania n akierownicy

22 Lip 2020, 20:13

Czy wyząbkowana opona na tyle może powodowa drgania kierownicy?Pojechałem do jednego wulkanizatora i powiedzieli mi, że jak najbardziej a drugi,że nic podobnego i efektem może być tylko huczenie.
MATRIX266
Początkujący
 
Posty: 61
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: VW

23 Lip 2020, 09:23

Moim zdanie tylko huczenie i nie ma wpływu na drgania kierownicy. Przecież żeby były drgania kierownicy musiało by być jakieś bicie na oponie. Wyząbkowanie jest równomierne na całym bieżniku, a to nie powinno mieć wpływu na odczuwalne bicie na kierownicy.

Najczęściej to wibracje wpływają bardzo wyraźnie na ząbkowanie opony. Zobacz czy któraś z opon z przodu nie ma jakiegoś wybrzuszenia, załamania, uszkodzenia.
Rokiko
Zaawansowany
 
Posty: 867
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Silnik 2JZ-GTE - Toyota
  Trudno znaleźć silnik o większej rozpoznawalności wśród miłośników samochodów sportowych niż 2JZ. Historia tej 6-cylindrowej, 3-litrowej, rzędowej jednostki sięga początku lat 90., a motor jest najczęściej ...
  Niesprawne hamulce - plaga na polskich drogach
  Instytut Transportu Samochodowego zbadał popularne w Polsce płyny hamulcowe. Wyniki badań są zatrważające. Wiele z nich nie spełnia wymaganych norm. A polscy kierowcy często nie zwracają uwagi na to, co płynie w układach ...

 •  
  • Warto przeczytać