Xenon Nissan Qashqai - nie działa

19 Wrz 2023, 15:12

Witam.

Mam problem z Xenonem od strony pasażera, w "nissan qashqai tekna 2011"
Przestało mi świecić światło mijania , bylem pewien że to wina żarnika, więc wymieniłem, ale niestety w dalszym ciągu nie świeci.
Sprawdziłem i wymieniłem bezpieczniki i w dalszym ciągu nie działa.
Poczytałem trochę w necie o xenonach no i stwierdziłem że to wina przetwornicy, zamówiłem nową przetwornicę oraz kabelek do niej , niestety po wymianie przetwornicy , w dalszym ciągu xenon nie działa, dodam tylko ze w reflektorze resztą swiatel działa normalnie , problem jest tylko z xenonem.

Czy macie może jeszcze jakieś pomysły co to może być? Zanim oddam do naprawy , chciałbym mieć pewność że zrobiłem wszystko , co mogłem zrobić sam.

Nie wiem czy to będzie istotne i w jakikolwiek sposób powiązane, ale miga mi też cały czas kontrolka poduszek powietrznych ( mimo kasowania błędu za pomocą stacyjki ,miga nadal ) No i przestaly działać głośniki, radio działa głośniki nie.

No ale najważniejsze światło, z resztą dam jakoś radę, ale być może jest powiązanie jakieś.

Z góry dziękuję za sugestie co jeszcze mógłbym sprawdzić i pozdrawiam.
Satero
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Wrz 2023, 15:35

Najlepiej by było zerknąć czy nie masz jakiś błędów w sterowniku. Skoro nie działa xenon a żarnik i przetwornica są dobre to trzeba przyjrzeć się instalacji i bezpiecznikom. Masz bezpiecznik od prawego i lewego xenonu osobno? Sprawdź tam napięcia i porównaj przy włączonych światłach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Wrz 2023, 06:44

Najlepiej by było jakbyś sprawdził czy identyczne napięcie dochodzi do świateł pp oby stronach, pdsetrowrnice/żarnik w ramach testu możesz zamieniać stronami prawa lewa.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sprzedaż opon w 2019 roku
    Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, na podstawie danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy, w 2019 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie ...