Zakłócenie CB/ radio FM

zakłócenie CB/ radio FM

06 Mar 2012, 00:30

Witam.
Mam dość uciążliwy i denerwujący mnie problem z CB a konkretnie są to zakłócenia od radia FM/CD
Po włączeniu jednego i drugiego CB trzeszczy w rytm muzyki i nie da się nic usłyszeć.
Jest jakiś sposób na zlikwidowanie tych zakłóceń? Zamontowałem filtr na kabel czy coś w tym stylu, podobno miało pomóc ale nie pomogło :? . Dodam że wcześniej miałem radio JVC i nie miałem z tym problemu dopiero od kiedy zamontowałem alpine się to dzieje
Radio CB to maxon CM 70
ZA pomoc dzięki!
mirko50
Początkujący

Miejscowość: Wola Zarczycka
Prawo jazdy od: 13 05 2008
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.6 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: zakłócenie CB/ radio FM

01 Lis 2012, 09:19

Powinno pomóc podłączenie CB bezpośrednio pod akumulatorek.
marek216
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: ford windstar

14 Paź 2013, 11:02

Tak jak kolega pisze wyżej, bądź możesz zastosować feryt na kabel lub po prostu kup lepsze radio z dobrymi filtrami. Pozdrawiam
jezyk403
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gorzów
Auto: Mitsubishi Lancer 2.0DiD
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Lip 2014, 21:01

Ja słyszałam, ze Sirius-108 ma możliwość automatycznego lub ręcznego zablokowania szumów. Moim zdaniem to bardzo przydatna funkcja bo nie raz przez te szumy nie można się dogadać. Z tego co wiem te radia są dostępne w Media Markt i chyba w Media Expert. Co w ogóle sądzicie o tej marce? Mi tata mówił, że miał kiedyś od nich swój pierwszy telefon:)
pietrucha5
Nowicjusz

Auto: peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Zagato Coupé 2012 BMW Zagato Coupé 2012
    BMW Zagato Coupé to typowe BMW widziane oczami włoskiej firmy Zagato, specjalizującej się w budowie nadwozi samochodowych. Stylistyka Zagato scala cechy typowe dla konstrukcji obu firm, tworząc rasowe coupé ...
    Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...

•