Zakup Audi A6 C5 2.0 benzyna Pomocy.

04 Sie 2023, 19:20

No ok, to jak miałbym się zachować?
To na przyszłość się czegoś nauczę chociaż.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Sie 2023, 21:57

Jesteś podejrzliwy to cała transakcje możesz wykonywać mailowo/smsowo, wtedy masz "ślady" w razie W. Pierwsze co robisz to sprawdzasz czy firma sprzedawcy w ogóle istnieje i od kiedy, jak wszystko jest ok to nie widzę podstaw do podejrzeń żeby mógł sobie np sprzedać twój pesel, tym bardziej że to zwykły rzemieślnik a nie jakiś typowy handlarz Mirek.

Mówisz że się naciąłeś, no bywa, każdy pewnie tak trafił nawet ja szybki czy toyman gdzie handel to chleb codzienny, ja ostatnio z własnej głupoty umorzyłem tyłek bo za luźno podszedłem do tematu (rutyna) kupiłem motocykl, wsadziłem w niego trochę kasy i pracy, przy próbie zarejestrowania okazało się że jest zablokowany przez komornika i nie można zarejestrować, mogłem to sprawdzić, zwykle to robię ale jakoś mnie przymroczyło i o trzeba było kombinować żeby to jakoś po kosztach pogonić aby chociaż kasę odzyskać, bywa i tak a pretensje mogę mieć tylko do siebie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Sie 2023, 13:20

No ok , to jak sprawdzić czy komornik nie wsiadł na auto na przykład, czy jakieś inne obciążenia?
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

05 Sie 2023, 16:34

Ja swój przykład opisałem na przykładzie Francji, Ty takimi rzeczami w pl nie musisz się przejmować
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Sie 2023, 17:44

rafalpc2019 napisał(a):sprawdzić czy komornik nie wsiadł na auto na przykład, czy jakieś inne obciążenia?


Nie bierz tego w systemie 1do 1.
Kao opisał jedna z historii takich będzie każdy ich ma po kilka. Ja raz pojechałem po nietypowe auto na koniec Belgii i go nie kupiłem bo było zajechane albo przewoźnik pomylił mi dokumenty i celny trzymał auto do wyjaśnienia 14mcy :D

Mogę Ci opowiedzieć też pozytywne historię np. kupowałem nietypowe auto v8 w Pl z Francji. Pojechałem zobaczyłem i klepnąlem.
Facet do mnie że nie ma papierów i powiedzał do mnie per Ty :D " to daj mi że 20dyszki zabierz auto a ja Ci potem dam papiery Ty mi dopłacisz " :ok:
Zgadnij co zrobiłem jak widziałem go pierwszy raz na oczy ?
A no dałem mu 20dyszki, wziąłem auto i 2 m-ce czekałem :D

W te wakacje dostałem zlecenie na 3 auta i wytypowałem ogłoszenia wsjo koło 15k.wartość aut.
Kupiłem już 2szt.gdzie przez telefon zadałem 3 pytania :

1. Jak papiery
2. Jak ulepienie
3. Jak rdza i stan ogólny

Nic więcej.

Dwa auta juź kupione to był strzał w 10kę ze względu na cenę i stan.
Teraz pozostało auto 3ecie trochę bardziej problematyczne bo do 10k.

Więc nie lękaj się :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 V generacji
    W 2019 roku doczekaliśmy się również premiery piątej odsłony modelu, którym 25 lat temu Toyota zrewolucjonizowała motoryzację i utworzyła rynek SUV-ów. Mowa oczywiście o modelu RAV4. Auto zmieniło się ...