Zakup Audi A6 C5 2.0 benzyna Pomocy.

03 Sie 2023, 10:35

Witam, umówiłem się na zakup auta jak w temacie w sobotę, byłem oglądałem, sprawdziłem auto na przeglądzie, jest ok, umówiłem się na sprzedaż. Tego samego dnia sprzedający mnie poinformował że auto może tylko sprzedać na fakturę vat, ponieważ jego syn ma firmę i jest na niego te auto, a on czyli ojciec sobie nim tylko jeździł.

Jedyny mankament to lekko opadające drzwi kierowcy i poobcierana kierownica oraz przyciski przy kierowcy ponieważ autem jeździła kobieta również to używała kilku pierścionków na rękach no lubiła błyskotki i dlatego takie poobcierane.

Dalsza historia to telefon do syna, czyli właściciela, najpierw chciał się umówić tak że ja mu podam dane, także pesel to on wystawi fakturę, ja zapłacę jego ojcu i tak zfinalizujemy.

Nie bardzo miałem ochotę podawać pesel więc postawiłem sprawę jasno że potrzebny mi właściciel na miejscu oko w oko się spotkamy i wymienimy swoimi danymi, jak również do faktury i na miejscu wszystko załatwimy.

Czego mogę się bać kupując auto firmowe będąc osobą fizyczną, nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej. Na co zwrócić uwagę w dokumentach i jak to jest z tymi fakturami Vat i jaka jest dla mnie najlepsza opcja.

Tu link do opisywanego prze ze mnie auta.
[link do oferty na Olx wygasł]

W załączniku historia pojazdu po vin.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

03 Sie 2023, 14:13

Przecież pesel podajesz nawet kupując na umowę kupna sprzedaży więc nie rozumiem przed czym strach. Auto spoko to brać i nie doszukiwać się problemów.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Sie 2023, 15:42

No tak, ale nie przez telefon ten pesel tylko przy sprzedaży.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

03 Sie 2023, 23:06

A jakie ma to znaczenie czy podasz przez tel czy osobiście czy przez maila? Żadne
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Sie 2023, 06:22

Prawdopodobnie rafalpc2019 sam nie wie (albo nie potrafi uzasadnić) dlaczego woli spotkanie w realu, ale instynktownie czuje, że tak będzie lepiej. I słusznie. Lepiej kupować bezpośrednio od właściciela, niż przez pośredników. Po pierwsze upewniasz się, że ten bezpośredni właściciel w ogóle istnieje, po drugie masz możliwość zweryfikowania twarzy z danymi w dokumentach, po trzecie oceniasz jego wiarygodność po sposobie zachowania, po czwarte minimalizujesz możliwość wystąpienia nieporozumień, że ojciec usłyszał, że ubezpieczenie jest do maja, a okazuje, że do marca itp.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Sie 2023, 07:28

No i wyszło tak że wczoraj dogadujemy jaka faktura ,umawiamy się na jutro oko w oko na sprzedaż, a dzisiaj dostaję sms że audi sprzedane. Zdaje się że dobrze że lampka mi się zapaliła, tak wywaliłem tylko 100zl, a mogłem się wbić na minę, ten Pan właściciel niezbyt chętnie chciał w ogóle się spotykać jak tam z nim rozmawiałem przez tel. dlatego drążyłem w temacie.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Sie 2023, 09:14

Wyczułeś gada :ok:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Sie 2023, 11:03

Henk napisał(a):Wyczułeś gada

Dokładnie na odwrót. Ja też bym bał się takiego kupującego i nawet jak auto nie sprzedałoby się to bym mu odmówił.

rafalpc2019 napisał(a):a mogłem się wbić na minę, ten Pan właściciel niezbyt chętnie chciał w ogóle się spotykać jak tam z nim rozmawiałem przez tel. dlatego drążyłem w temacie.

Wcale mu się nie dziwie a do tego jak sprzedał auto to po co ma rozmawiać z jakimś śledczym od spisków ?
Henk napisał(a):Prawdopodobnie rafalpc2019 sam nie wie (albo nie potrafi uzasadnić) dlaczego woli spotkanie w realu, ale instynktownie czuje, że tak będzie lepiej. I słusznie. Lepiej kupować bezpośrednio od właściciela, niż przez pośredników. Po pierwsze upewniasz się, że ten bezpośredni właściciel w ogóle istnieje, po drugie masz możliwość zweryfikowania twarzy z danymi w dokumentach, po trzecie oceniasz jego wiarygodność po sposobie zachowania, po czwarte minimalizujesz możliwość wystąpienia nieporozumień, że ojciec usłyszał, że ubezpieczenie jest do maja, a okazuje, że do marca itp.


Piszesz głupoty. Jest to normalna forma sprzedaży. Do tego jeżeli właścicielem auta jest firma to jak sobie to wyobrażasz ? Przy spółce s.c. przyjądą dwie osoby ? A przy z o.o. kto przyjedzie ? współwłaściciele a może zarząd ?
A jak jest komis to też zwołasz właścicieli firmy i właściciela auta ?

Henk napisał(a):Po pierwsze upewniasz się, że ten bezpośredni właściciel w ogóle istnieje, po drugie masz możliwość zweryfikowania twarzy z danymi w dokumentach, po trzecie oceniasz jego wiarygodność po sposobie zachowania, po czwarte minimalizujesz możliwość wystąpienia nieporozumień, że ojciec usłyszał, że ubezpieczenie jest do maja, a okazuje, że do marca itp.


Mówisz o kupnie auta od osoby fizycznej umową KS a nie o fakturze.
Do tego jeżeli ktoś ma notarialne potwierdzenie podpisywania umowy sprzedaży to właściciel jest nie potrzebny.

Reszta to typowe brednie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Sie 2023, 14:03

Co by mu szkodziło podejść i wypisać fakturę przy zakupie?

Właśnie tak się umówiłem z gościem, ale coś jak miało dojść do spotkania to się wycofał zdaje się.

Sprawdziłem gościa i firma jest na jego nazwisko, robi jakąś stolarkę.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Sie 2023, 14:47

szybki napisał(a):Przy spółce s.c. przyjądą dwie osoby ? A przy z o.o. kto przyjedzie ? współwłaściciele a może zarząd ?
A jak jest komis to też zwołasz właścicieli firmy i właściciela auta ?

Nie wiem po co piszesz o spółkach, przecież tu mamy konkretną sytuację, gdzie jest jeden właściciel firmy.
Zawsze lepiej jest załatwiać takie rzeczy z właścicielem, jeśli jest taka możliwość i właścicielem nie jest np. Kancelaria Prezydenta, albo Bill Gates.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Sie 2023, 14:49

rafalpc2019 napisał(a):Co by mu szkodziło podejść i wypisać fakturę przy zakupie?
Bo miał widocznie konkretnego klienta który nie stwarzał problemu :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Sie 2023, 16:40

Dziękuję Panu Henk za pomoc, co do Pana Kao, weź Pan idź zamknij oczy przy zakupie auta, po co sprawdzać cokolwiek, zapłać "na oko", nie wiadomo komu za kawałek papieru do dupy i bądź Pan szczęśliwy, Pozdrawiam.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Sie 2023, 17:46

Chłopie, ja to robię od lat, kupuje i sprzedaje auta w odległości 2.5 tyś km i przez te lata nie miałem takiej sytuacji jak z Tobą, ludzie (tylko w PL) obawiali się o stan auta przedstawiony vs rzeczywistości i często też rezygnowali bo Polacy są takim narodem podejrzliwym, wszędzie widzą spisek i zawsze musi być coś kręcone, taka jest teoria.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Sie 2023, 18:54

Nie wiem, tak czy siak, sprawa tego auta przepadła, jestem zbyt podejrzliwy zdaje się bo się przejechałem na pierwszym aucie niestety jestem w d... że tak powiem:/ Sorry jak cię uraziłem. Jak dla mnie wszystko musi być ok, właściciel na miejscu też.
rafalpc2019
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Sie 2023, 19:05

rafalpc2019 napisał(a):Jak dla mnie wszystko musi być ok, właściciel na miejscu też.

Ale Ty nie rozumiesz tego że było ok.tylko Ty się zachowałeś jak amator ? Nawet jak auto jest do sprzedaży to i tak bym Ci nie sprzedał na miejscu obecnego właściciela.

Kao napisał(a):Chłopie, ja to robię od lat, kupuje i sprzedaje auta w odległości 2.5 tyś km i przez te lata nie miałem takiej sytuacji jak z Tobą, ludzie (tylko w PL) obawiali się o stan auta przedstawiony vs rzeczywistości i często też rezygnowali bo Polacy są takim narodem podejrzliwym, wszędzie widzą spisek i zawsze musi być coś kręcone, taka jest teoria.


Dokładnie to samo robię i to samo myślę.


Efekt w Pl mamy taki że rynek został zdominowany przez Januszy i handlarzy że śpiewkami pod nich.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe