Zakup auta wskazówki

24 Wrz 2021, 16:27

Witam, jak poznać, że sprzedawca mówi prawdę o samochodzie? Są jakieś wskazówki, jak rozpoznać oszusta?
Estegruzo
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 15 09 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 3.0 TDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

24 Wrz 2021, 16:59

Ja również bałem się, że zostanę oszukany, więc sprawdziłem historię mojego samochodu i uzyskałem kilka przydatnych informacji. Możesz sprawdzić Carvertical, carfaxx, autodna i kupić raport
blinkws
Nowicjusz
 
Posty: 4

24 Wrz 2021, 19:19

Wystarczy myśleć, nie kupować emocjami i brać auto na sprawdzenie, jak sprzedający nie zgadza się to elo. Lepiej stracić 300 zł w serwisie niż potem 3000 zł na naprawę upg.
Gość114260
 

06 Sty 2022, 16:53

Tylko jaki serwis sprawdzi auto za 300 zł i wyda opinię na temat: dokumentacji, stanu prawnego i stanu technicznego.
W raportach carvertical, autodna, automo - masz tylko informacje które ,,bot,, znalazł w internecie lub informacje które posiada firma ubezpieczeniowa - najczęściej kwoty podane jako szkoda to wypłata na całe zdarzenie drogowe a nie naprawę konkretnego auta. Jedyny atut takich raportów to widoczne zdjęcia ale jakby ktoś był w temacie to wie że np. na copart auta często trafiają poprawiane tzn. pierwsza aukcja auto mocno rozbite - nie sprzedało się, druga aukcja auto ponaciągane poprostowane itp. W takim raporcie nie wiesz którą bot aukcje zarchiwizuje :) zakup auta to temat rzeka - czasami trafi się nieświadomemu dobre auto ale ogólnie trzeba się znać i sprawdzać bo teraz $ nie leżą na ulicy. :ok:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1227
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...
    Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie
    Nowe Volvo V60 Plug-IN zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym autem na świecie wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiego instytutu samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek. "Wszystkie ...