Zakup prostownika do akumulatora

Zakup prostownika do akumulatora

07 Sty 2016, 13:22

cześć wszystkim ! potrzebuje porady w zakresie zakupu prostownika do akumulatora do zastosować prywatnych (nie warsztatowych)

chcę kupić prostownik, którym naładuję w razie potrzeby akumulator w moich samochodach ...
mam w sumie 3 samochody (vw polo VI (benzyna) , Opla Insignię (diesel), VW Tiguana (diesle)
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny

Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

Re: Zakup prostownika do akumulatora

07 Sty 2016, 15:05

adam-and1 napisał(a):chcę kupić prostownik, którym naładuję w razie potrzeby akumulator w moich samochodach ...
Potrzebujesz prostownik na 12V najlepiej automatyczny żebyś nie musiał nic ustawiać. Wystarczy tylko że podłączysz akumulator i włączysz zasilanie po naładowaniu do pełna automatyczne prostowniki przechodzą w tryb podtrzymania co zapobiega przeładowaniu akumulatora jak byś nie zdążył odłączyć w odpowiednim czasie.

Ja osobiście mam taki prostownik mikroprocesorowy ładowałem dwa razy akumulator i jak na razie nie zauważyłem problemów. Tu masz różne prostowniki i opinie na które też można zerknąć.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3298
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Sty 2016, 14:13

Najlepsze mikroprocesorowe robi CTEK. Ja u siebie używam zwykłego, kupiony pare lat temu za 135zł. W większości ładuję nim bez odłączania aku od instalacji. Ma regulację więc można dopasować amperaż do potrzeb. Przy maksymalnym prądzie pusty aku (rozrusznik w ogóle nie miał siły zakręcić) po 3-4min ładuje tyle że samochód odpala.
Przy zwykłym bez mikroprocesora trzeba pamiętać aby nie przeładowywać aku. Można zniszczyć płyty wewnątrz.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 437
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

01 Lut 2016, 14:50

CTEK ładują znakomicie, kupiłem zwykły najtańszy prostownik cyfrowy i chciałem naładować akumulator AGM i niestety nie naładował . Zakupiłem CTEK i wszystko gra :) polecam je
zielonek
Aktywny

Auto: P 206

01 Lut 2016, 19:35

Powiem szczerze, że ja również najpierw kupiłem dwa takie ( zdjęcie poglądowe, bo nawet nie pamiętam jakiej to były firmy ), ale nie wytrzymały długo. W końcu kupiłem dokładnie taki prostownik i już mam go chyba 3 lata. Bardzo fajna rzecz, ponieważ posiada funkcję zimową, czyli jak auto stoi np. na dworze, na mrozie, to mozna ją podłaczyć wieczorem i rano jak jest nawet -25 stopni, nie ma obaw, że aku zawiedzie. Oprócz tego sam wybiera napięcie ( 12 czy 6V ). Tak w sumie, to nic nie trzeba tam ustawiać - podłacza się pod aku i tyle. Jedynie jak trzeba właczyć funkcję zima, to trzeba nacisnąć przycisk.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Lut 2016, 22:41

MotoAlbercik napisał(a):kupiłem dwa takie
Badziew . Nie kupować czegoś takiego. Nie nadaje się do niczego. Był temat gdzie rozbieraliśmy ten pseudo automatyk na części pierwsze.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto
    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody małe o niskich kosztach eksploatacyjnych, Kia przygotowała wersję "dwupaliwową" najmniejszej pod względem wymiarowym linii Picanto. Debiutująca na 65 frankfurckim Salonie ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • Tata Sumo Grande
      Meble młodzieżowe Garage Creative
      Powrót samochodów i kolejna runda wyścigów
      Men's Day 2009