Zakup samochodu z OC w ratach

11 Maj 2017, 10:22

Witam, zakupiłem auto od Pana 23.04, OC jest rozłożone na 4 składki, twierdził, że 3 rata jest opłacona, sprawdzałem nr VIN aby zobaczyć to OC i jest wyświetlone , że pojazd na dzień dzisiejszy ma OC, więc powinno być ok. Teraz pytanie, czy ja mam opłacać ostatnią ratę i iść dowiadywać się, czy wszystko opłacone do PZU? To chyba nie powinno mnie obchodzić prawda?

Zakup samochodu z OC w ratach
Angelborn48
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0
Auto: Audi
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Maj 2017, 16:27

Po zakupie samochodu skontaktuj się z ubezpieczycielem. Warto to zrobić, żeby zmienić dane osobowe w polisie ( obecnie samochód jest ubezpieczony przez poprzednika. Jak zmienisz DR to w Dr bedą inne dane, a w polisie inne i będziesz musiał tłumaczyć się za każdym razem podczas kontroli. A w przypadku kolziji mogą wystąpić niepotrzebne przekłamania i będziesz miał więcej latania i załatwiania ), no i co ważne aby zrobić ewentualną rekalkulację składki. Może się okazać, że ten ubezpieczyciel każe ci dopłacić do tej polisy, a u innego tej dopłaty nie będzie, albo będzie mniejsza. Warto więc tak czy inaczej do ubezpieczyciela się udać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000