Zakup samochodu z OC w ratach

11 Maj 2017, 11:22

Witam, zakupiłem auto od Pana 23.04, OC jest rozłożone na 4 składki, twierdził, że 3 rata jest opłacona, sprawdzałem nr VIN aby zobaczyć to OC i jest wyświetlone , że pojazd na dzień dzisiejszy ma OC, więc powinno być ok. Teraz pytanie, czy ja mam opłacać ostatnią ratę i iść dowiadywać się, czy wszystko opłacone do PZU? To chyba nie powinno mnie obchodzić prawda?

Angelborn48
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Auto: Audi
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Zakup samochodu z OC w ratach

12 Maj 2017, 17:27

Po zakupie samochodu skontaktuj się z ubezpieczycielem. Warto to zrobić, żeby zmienić dane osobowe w polisie ( obecnie samochód jest ubezpieczony przez poprzednika. Jak zmienisz DR to w Dr bedą inne dane, a w polisie inne i będziesz musiał tłumaczyć się za każdym razem podczas kontroli. A w przypadku kolziji mogą wystąpić niepotrzebne przekłamania i będziesz miał więcej latania i załatwiania ), no i co ważne aby zrobić ewentualną rekalkulację składki. Może się okazać, że ten ubezpieczyciel każe ci dopłacić do tej polisy, a u innego tej dopłaty nie będzie, albo będzie mniejsza. Warto więc tak czy inaczej do ubezpieczyciela się udać.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser
    Irlandzkie siły zbrojne otrzymają solidne wsparcie. Ich szeregi wzmocni 280 japońskich krążowników lądowych, czyli terenowych Toyot Land Cruiser. Auta zostaną dostosowane do potrzeb wojskowych, a o ich wyborze do armii ...
    Gniazdo, wtyczka OBDII - opis pinów Gniazdo, wtyczka OBDII - opis pinów
    Co to jest gniazdo OBDII i co oznaczają poszczególne piny? OBDII to skrót od angielskiego terminu On-Board Diagnostic level 2. Jest to standard obowiązujący w samochodach i pozwalający na podłączenie urządzenia ...

•