Zakup używanych części blacharskich - na co zwrócić uwagę

Zakup używanych części blacharskich - na co zwrócić uwagę

15 Wrz 2014, 13:16

Na wstępie chciałem wszystkich serdecznie przywitać na forum - Witam ;)

Jestem posiadaczem Hondy Civic VII 2004r. i mam problem z rozpoczynającą się korozją na masce oraz klapie bagażnika. Elementy były malowane ok 4 lata wstecz - po lekkim dachowaniu.

Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych elementów - najlepiej w tym samym kolorze i udało mi się takie znaleźć. Sprzedawca twierdzi, że elementy są w stanie bardzo dobrym, bez śladów uszkodzeń, rdzy itp. W czwartek będę widział elementy na żywo i zastanawiam się na co zwrócić uwagę, aby za rok znowu nie borykać się z tym samym problemem?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
borell
Obserwowany

Auto: Honda Civic VII D14Z6

Re: Zakup używanych części blacharskich - na co zwrócić uwagę

18 Wrz 2014, 09:40

Na pewno musisz sprawdzić czy są w oryginale i nie były czasem malowane/naprawiane. Jeżeli nie widać śladów ognisk korozji które na masce zaczynają się z reguły od odprysków po kamieniach to myślę że powinno być ok i w najbliższym czasie nie zaznasz na nich korozji.

Klapę bagażnika warto sprawdzić od środka zaglądając przez otwory od strony wewnętrznej (przyda się latarka).
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Studyjne wersje nowego Golfa BlueMotion i Golfa GTI Studyjne wersje nowego Golfa BlueMotion i Golfa GTI
    Podczas rozpoczynającego się dzisiaj Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w centrum uwagi na stoisku Volkswagena znajduje się nowy Golf. Zbliżone do wersji seryjnych modele studyjne Golfa BlueMotion i sportowego ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6 Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI