Żarówki h7 z białą barwą

24 Paź 2019, 12:11

Cześć wszystkim.
Pomyślałem sobię że odpicuje trochę mój samochód więc stwierdziłem ze wymienię w nim żarówki na świecące białą barwą, znalazłem takie coś H7 TUNGSRAM SPORTLIGHT EXTREME 5000K czy mial ktoś z nimi styczność albo je widział jak świecą. To jedyne żarówki znanej firmy które mają 5000k i homologację

 https://allegro.pl/oferta/h7-tungsram-sportlight-extreme-5000k-biale-w5w-8559752072
Fern1
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Paź 2019, 12:32

Fern1 napisał(a):To jedyne żarówki znanej firmy które mają 5000k i homologację
Chyba słabo szukałeś :) Patrzyłeś na np. Osram Cool Blue Boost czy Philips Diamond Vision? One też mają taką samą temperaturę barwy 5000K.
Patrząc na tych trzech producentów Osram wypada najtaniej ale z tego co wiem Philips powinien wytrzymać najdłużej :wink:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Paź 2019, 13:20

Widziałem te żarówki ale Osramy jak i philipsy nie mogą być bo tak jak pisałem wyżej nie mają homologacji i są dostosowane do off-roadu.
Fern1
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Paź 2019, 14:08

Możesz mi wskazać gdzie jest taka informacja, że nie mają odpowiedniej homologacji?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Paź 2019, 17:06

Na większości aukcjach piszę przeznaczone jedynie do offroadu ,
nie ma ani jednej oferty żeby była napisane że posiada jaką kolwiek przynajmniej ja nie znalazłem, więc z tego wszystkiego wnioskuję że raczej nie mają, znalazłem takie coś:

https://www.autoswiatla.pl/product-pol- ... BOOST.html

Lub
https://metler.pl/philips-diamond-visio ... ffect.html
Stare ale piszę że nie mają
[link do oferty na Allegro wygasł]
Fern1
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Paź 2019, 13:16

Cichy77 napisał(a):Możesz mi wskazać gdzie jest taka informacja, że nie mają odpowiedniej homologacji?

Zazwyczaj na stronie producenta można znaleźć taką informację. Co gorsza, na stronie Philips-a, nie ma w ogóle żarówki Diamond Vision...A więc nie jest to raczej produkt Philips-a... Oprócz tego, ta żarówka wg danych technicznych z allegro i innych sklepów ma tylko 950 lumenów. A normalne żarówki, oryginalne mają 135 lumenów. Można sprawdzić sobie nawet na stronie Philips-a w kartach danych technicznych żarówek.
Co do Osram jest podobnie - nie ma homologacji. I ma tylko 1150 lumenów.
A jeżeli chodzi o białe światło żarówek z homologacją i takie, żeby świeciły normalnie - testowałem wiele żarówek H7 i H1. Jedyną żarówką która świeci na biało, przed autem widać białe światło i widać cokolwiek na drodze to jest żarówka Philips Vhite Vision Ultra z dopiskiem 4200K.
Co lepsze, można kupić w komplecie 2 x H7 + 2 x W5W.
Podobne parametry ma żarówka Bosch-a, ale nie pamiętam nazwy - musiałbym iśc do auta zobaczyć nazwę. Ale wg mnie, lepsza jest ta z Philips-a. I wierzcie mi, lepszych nie znajdziecie, jeżeli chodzi o białe światło.
A ci co sprzedają żarówki z ofertą białego światła uzyskują je dzięki niebieskiemu zabarwianiu baniek, co się przedkłada na mniejszą ilość lumenów. Czyli im bańka bardziej niebieska, tym gorzej świeci.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2019, 15:28

Faktycznie tak jest ;/ teraz zastanawiam się ile osób na to nie zwróciło uwagi i kupiło takie żarówki montując je w swoich światłach? Myślę że to będzie dużo ponad 50% ;/

MotoAlbercik napisał(a):Oprócz tego, ta żarówka wg danych technicznych z allegro i innych sklepów ma tylko 950 lumenów. A normalne żarówki, oryginalne mają 135 lumenów
Chyba 1350-1400 lumenów :) taki strumień światła daje standardowa żarówka H7.
950 lumenów to bardzo słabo ;/
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

01 Lis 2019, 10:24

Cichy77 napisał(a):Chyba 1350-1400 lumenów taki strumień światła daje standardowa żarówka H7.
950 lumenów to bardzo słabo ;/

Zgadza się - brakło zera :) Niektóre żarówki mają nawet 1500 lumenów. Kupując żarówki, trzeba się znać na źródłach światła i czytać dane techniczne producenta, a nie to, co pisze sprzedawca zachwalając towar :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2019, 14:24

Ja używałem kiedyś H7 od Phillipsa WhiteVision Ultra - świecą całkiem fajnie i barwa jest zauważalnie bardziej biała. Nie ma się co oszukiwać, na halogenie nie będzie nigdy efektu ksenona czy LEDa. Ale polecam, wytrzymały mi około 30 tys km (około rok). Ale są o wiele jaśniejsze od większości H7, może dlatego też nie wytrzymały nie wiadomo jak długo.
Vader1995mw
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Mercedes CLS W219
Silnik: 320 CDI 224 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

14 Lis 2019, 09:58

Vader1995mw napisał(a):Ale polecam, wytrzymały mi około 30 tys km (około rok). Ale są o wiele jaśniejsze od większości H7, może dlatego też nie wytrzymały nie wiadomo jak długo.
Wszystkie wysilone żarówki wytrzymują krócej. Większa ilość światła kosztem trwałości ale jak mamy światła do jazdy dziennej to takie żarówki mogą wystarczyć nawet na ponad dwa lata i dłużej bo nie używamy ich non stop.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!