Światła LED - inne niż mijania

12 Lis 2019, 14:43

Witam,

Podejrzewam, że temat retrofitów LED przewijał się już nie raz, ale chciałbym zapytać nieco z innej beczki - większość interesuje się zamiennikami do świateł mijania. Mnie za to interesują pozostałe.
Mam w samochodzie ksenony jako światła mijania, ale światła drogowe (tzw. długie) to zwykłe halogeny H7. Postojówki W5W.

Jak wygląda sprawa z tymi żarówkami? Tak, wiem że homologacji LEDy mieć nie będą, pytanie czy ktoś się faktycznie tego czepia? Postojówki przy włączonych światłach mijania i tak są niewidoczne, a długich używamy tylko wtedy gdy mamy pustą drogę i nikogo nie oślepiamy.

Postojówki rozważam bardziej pod kątem tego żeby mieć spokój z wymianami, bo czasami jeżdżę z wypaloną i nawet o tym nie wiem. A długie to już pod kątem lepszej widoczności i barwy światła.

Od razu zaznaczam że biorę pod uwagę tylko LEDy Phillipsa, nie byle tańszy badziew.

Używał ktoś? Ktoś się przyczepił o postojówki albo długie na przykład na badaniach technicznych czy podczas kontroli policji?
Vader1995mw
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Mercedes CLS W219
Silnik: 320 CDI 224 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

12 Lis 2019, 17:06

Jak diagnosta zauważy, że w reflektorach halogenowych masz LED-y to możesz nie przejść przeglądu. Led-y Philipsa świecą podobno dość dobrze - kiedyś widziałem test takich ledów w Auto Świat chyba i wypadały nie najgorzej. A nie lepiej byłoby wymienić relflektory? Nie podałeś do jakiego auta chcesz to założyć. Philips H7 Ultinon kosztują około 400 zł, a X-treme ultinon około 600 zł. Jest więc dość spory koszt.
Oprócz tego musisz wziąść pod uwagę długość takiej żarówki - będzie napewno wystawała poza klosz i raczej nie założysz osłonek na żarówki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2019, 22:01

Mercedes CLS W219, 2006. Lampa z bi-ksenonem zwykle grubo powyżej 1000 zł / szt (używka).

Normalnie szukałbym przy zakupie samochodu modelu z fabrycznym bi-ksenonem, bo jestem uczulony na punkcie dobrego oświetlania, ale kupowałem okazyjnie od znajomego więc brałem co było :)
Vader1995mw
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Mercedes CLS W219
Silnik: 320 CDI 224 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

13 Lis 2019, 07:46

Wkładaj ledy, nikt nic Ci tam nie bedzie grzebał. Nigdy nie uzywem Philipsa ale używałem chińskich w różnej cenie i jakości i zawsze były mocne ale zasięg święcenia mniejszy niż na zwykłej zarowce
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16168
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4