Żarówki ledowe do świateł mijania

Re: Żarówki ledowe

12 Wrz 2018, 17:30

https://www.se.pl/auto/porady/legalne-kolorowe-zarowki-za-nie-nie-dostaniesz-mandatu-aa-26o1-dJf8-T3pE.html
Czy to jest prawda? i co myślicie o tych żarówkach?
Dawid1919
Nowicjusz

Re: Żarówki ledowe

12 Wrz 2018, 21:04

Artykuł z 2013 roku. Obecnie obowiązuje tylko barwa biała. Żółta selektywna została wycofana.
Nie wiem, na jakiej podstawie ów redaktorek twierdzi, że te żarówki są w pełni legalne, skoro sam wcześniej napisał, że dopuszczalna barwa światła to biała. A potem pisze, że kolorowa poświata ( bo te żarówki dają taką poświatę ) jest legalna... Myślę, że DR zabrany bezdyskusyjnie.
Philips produkuje różne źródła światła, które są legalne w innych krajach niż Polska. Np. produkuje żarówki ledowe do reflektorów głównych. No ale w naszym kraju jak to zwykle bywa stosować ich nie wolno.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3 Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3
    Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii ...

•