Zerwany gwint w głowicy Voyager 2.5 td

Zerwany gwint w głowicy Voyager 2.5 td

29 Wrz 2013, 12:12

Witam wszystkich mam problem. Przy remoncie silnika zerwał się gwint w głowicy (umieszczam foto w jakim miejscu. Wiem ze powinno się wymienić głowicę ale wiecie ze tam każdą jest oddzielnie i nie musze dalej tłumaczyć co z tym trzeba robic. Mam zapytanie czy moze ktos ma jakis patent cwany na zerwane gwinty w głowicy moze jakiś kleje? wiem ze to na krotka mete ale te auto ma jeszcze i tak tylko miesia gora 2 pojezdzic, wiec nie chce kasy pakowac w ten złom.
kamilszczak01

Re: Zerwany gwint w głowicy Voyager 2.5 td

30 Wrz 2013, 09:21

To jest typowe uszkodzenie w tych silnikach. Kleje tutaj nic nie pomogą. Naprawiałem takie coś poprzez gwintowanie w głowicy o numer większym gwintownikiem i dorobienie odpowiedniej szpilki.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Wrz 2013, 11:20

Nie chce mi się ściągać głowicy.
kamilszczak01

30 Wrz 2013, 15:37

kamilszczak01 napisał(a):Nie chce mi się ściągać głowicy.

Ja Ci nie każę jej ściągać ani tego nie proponowałem. Robiłem to kilka razy bez demontażu głowicy. A przypomnij mi jeszcze jaka jest tam średnica szpilki ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...
    Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso
    W dniach 9-10 podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005
      Jaguar