Zetec 2.0 Dymi na niebiesko, bierze olej, obroty spadają

26 Kwi 2018, 21:58

Witajcie,

Kupiłem Mondeo MKII silnik 2.0 z czarną pokrywą rocznik 1999. Blisko 300 tys. Przebiegu w tym sporo na LPG sekwencji.

Generalnie jest okej bo fajnie odpala i jeździ na LPG ale przy dojeżdżaniu na luzie spadają mu obroty do ok. 500 na benzynie i LPG tak samo i wraca po chwili do 800.

Druga kwestia to podobno pali olej i potrafi zadymić na zimnym silniku na niebiesko póki się nie nagrzeje bardziej. Dla mnie to dymi raczej standardowo na biało zaraz po odpaleniu tylko na początku. Podobno były robione uszczelniacze zaworów ale to nic nie dało.

Robię niewielkie przebiegi po 10 tys. rocznie maks. Pytanie czy zostawić to jak jest jeśli nie bierze tego oleju w wielkich ilościach - Zakładam że nawet Litr na tysiąc nie będzie źle?
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Kwi 2018, 16:04

Ronal123 napisał(a):Zakładam że nawet Litr na tysiąc nie będzie źle?
Litr na 1000km to już jest dużo.

Ronal123 napisał(a):przy dojeżdżaniu na luzie spadają mu obroty do ok. 500 na benzynie i LPG tak samo i wraca po chwili do 800
Do sprawdzenia silniczek krokowy, możesz też wyczyścić przepustnicę i sprawdzić czy coś się poprawi. W niektórych samochodach pomaga ponowna adaptacja ustawień.

Ronal123 napisał(a):Druga kwestia to podobno pali olej i potrafi zadymić na zimnym silniku na niebiesko póki się nie nagrzeje bardziej. Dla mnie to dymi raczej standardowo na biało zaraz po odpaleniu tylko na początku.
Jak jest ciepło na dworzu to też? Zerknij sobie do tego tematu "Jakie są przyczyny dymienia z rury wydechowej?" masz tam informację odnośnie dymienia i kolorów.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Kwi 2018, 23:29

Dymi w ciepłe dni jak teraz 18-20 stopni na zimnym siniku (nie jakoś bardzo) jak się trochę zagrzeje to już nic nie widać. Może jednak tragedii nie ma? Zobaczę ile mi weźmie oleju na tysiąc km. Być może są już luzy zaworowe też spore... Co do obrotów to krokowca tutaj raczej nie ma. Przeczyszczę przepustnicę i co tam jeszcze dam radę i zrobię faktycznie adaptację wolnych obrotów.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Kwi 2018, 09:27

Kontroluj poziom płynu chłodniczego i oleju jak nie było by dużo to ja bym nie ruszał bo wimiana pierścieni to już polecą tysiące a auto nie jest tyle warte.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Kwi 2018, 10:12

Raczej pierścienie nie wykluczone a czy środki do oleju typu - "Likwiduje dymienie na niebiesko" mają jakiś sens w takim przypadku?
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

30 Kwi 2018, 13:56

To tylko tuszowanie problemu a nie jego rozwiązanie. Możesz spróbować użyć ceramizera
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...
    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...

04 Maj 2018, 15:15

Więc kompresja wyszła następująco: 15, 15, 14, 13,8 i ten ostatni cylinder widać słabszy bo i świeca była trochę osmolona ale na próbie olejowej nie poszło do góry. Co dziwne poszła mi cewka zapłonowa mimo iż ją odłączyłem.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003