Zmian DR

zmian DR

04 Sie 2010, 23:44

Witam.

Mam pytanie.

Mianowicie chce kupić auto od kolegi. On mieszka w tym samym mieście co ja i na necie znalazłem dwie ceny zmiany dowodu rejestracyjnego " około 180zł" i 70zł za samą zmianę dowodu rejestracyjnego.

I teraz moje pytanie jest takie: ile zapłacę za zmianę dowody rejestracyjnego ?

Bo z tego co wiem to tylko DR trzeba zmienić jak mieszka się w tym samym miejscu co sprzedający. A blachy i naklejki zostają tak jak były i nie są wymieniane.

Proszę o pomoc w tym problemie bo nie wiem na jaką kwotę się przygotować a nie chce płacić sumy 180zł bo to bez sensu jest.

Jak za nową rejestracje płaci się 180zł a wyrobienie nowego DR na nowego właściciela też kosztuje 180zł to ja wole sobie wymienić wszystko blachy naklejki i DR. A chce tylko sam DR zmienić ze starego właściciela na nowego
fiszu250
Nowicjusz

Miejscowość: Z neta

Re: Zmian DR

05 Sie 2010, 05:53

fiszu250 napisał(a):ile zapłacę za zmianę dowody rejestracyjnego ?

Wymieniasz tylko sam DR a więc placisz cenę mniejszą ...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: zmian DR

05 Sie 2010, 07:07

aha no to czyli nie powinienem zapłacić więcej niż 80zł ? a jeżeli w urzędzie mi powiedzą że to kosztuje więcej to co mam w tedy zrobić ? zrezygnować nie mogę bo musi być auto na mnie a płacić 180zł za DR nie mam zamiaru bo tyle kosztuje nowa rejestracja auta
fiszu250
Nowicjusz

Miejscowość: Z neta

05 Sie 2010, 07:40

fiszu250 napisał(a): a jeżeli w urzędzie mi powiedzą że to kosztuje więcej to co mam w tedy zrobić

Nikt Ci w WK nie powie ze masz placić więcej niz to co faktycznie musisz zaplacic a więc tylko i wyłącznie za wymianę DR.... :!: :!:

[ Dodano: 5 Sierpień 2010, 08:43 ]
Ps.No chyba ze będziesz mial jakieś extra wymagania np:specjalne tablice rej... :mrgreen:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

05 Sie 2010, 17:32

Te 180 zł płaci się wtedy, jak kupuje się samochód z innego powiatu. Wówczas trzeba zmieniać tablice rejestracyjne i naklejki. Razem z DR oczywiście. Ty tablice będziesz miał takie same, a dostaniesz tylko nowy DR.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Sie 2010, 22:53

Te dwie ceny są chyba prawdziwe . Jeśli pojazd miał jeszcze tzw. czarne tablice , to przy zmianie właściciela wydadzą białe i każą sobie zapłacić te 180 zł.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy ...
    [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI [C] Bravo 1,4 T-Jet / Civic 1,8 / i30 1,6 / Megane 1,4TCe /Leon 1,4TSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silniki benzynowe o mocy ok. 130KM - modele z ok. 2010r. - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Bravo II 1,4 T-Jet - 120KM - Honda ...

• Re: Zmian DR

06 Sie 2010, 05:05

bonifacy napisał(a): to przy zmianie właściciela wydadzą białe i każą sobie zapłacić te 180 zł

Zadnych 180.- przy zmianie własciciela z tego samego WK...Niby dlaczego mają wydawać jakieś tam białe.. :?: :?: Jezeli następuje zmiana właściciela w tym samym WK zadnych TR nie wymieniają bez względu czy to sa czarne,białe lub niebieskie.. :!: Wiem masz na pewno na myśli stare TR.Nie ma obowiązku wymiany tych tablic... :!:
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

06 Sie 2010, 18:21

Chyba, że te czarne tablice będą zniszczone, czyli będzie odchodziła czarna lub biała farba, będą literki lub tło pomalowane z powodu odchodzącej farby. A jeżeli są w idealnym staniwe, to zostają te czarne.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

06 Sie 2010, 21:27

MotoAlbercik napisał(a):Chyba, że te czarne tablice będą zniszczone

Tylko i wyłącznie z tego powodu.Ale podstawa moze byc tylko zaswiadczenie z OBT na SKP... :!: :!:
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

07 Sie 2010, 21:07

Migi60 napisał(a):
    bonifacy napisał(a): to przy zmianie właściciela wydadzą białe i każą sobie zapłacić te 180 zł

Zadnych 180.- przy zmianie własciciela z tego samego WK...Niby dlaczego mają wydawać jakieś tam białe.. :?: :?: Jezeli następuje zmiana właściciela w tym samym WK zadnych TR nie wymieniają bez względu czy to sa czarne,białe lub niebieskie.. :!: Wiem masz na pewno na myśli stare TR.Nie ma obowiązku wymiany tych tablic... :!:

Kolego Migi60 , jakieś paragrafy możesz przytoczyć na tą okazje ? Mam podejrzenia że mój urząd według Twojej wypowiedzi naciągnął mnie na stówke .Jakiś czas temu, przy przerejestrowaniu samochodu, praktycznie z tej samej ulicy , na czarnych tablicach z białymi literkami (starei), zarządał wymiany na białe z czarnymi literkami ( nowe) pod rygorem odmowy . Wybuliłem 180 zł.
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI