Zmiana lusterka ze zwykłego na monochromatyczne - Peugeot 3008

02 Maj 2022, 15:19

Witam.
Niedawno zakupiłem Peugeota 3008 z 2011 roku, lusterko wewnętrzne wsteczne jest lekko uszkodzone i chciałem wymienić na nowe. u mnie jest standardowe jednak w nowszych modelach od 2013 roku jest monochromatyczne. Pytanie czy mogę kupić takowe i zamontować w starszy modelu? U dealera Peugeota nie wiedzą i nie chcą wiedzieć. :unsure:
Proszę o info, może ktoś wie czy nie będzie problem z montażem?
Dziękuję :)
endorse
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Maj 2022, 17:22

Oczywiście, że możesz zamontować takie lusterko. I mało tego - niekoniecznie musi to być lusterko z Peugeota. Może być z innego auta. Każde działa na tej samej zasadzie. Oczywiście nie ma sensu patrzeć na zwykłe lusterka, tylko warto kupić elektryczne. Żeby je podłączyć, wystarczy pociągnąć masę i zasilanie po włączeniu stacyjki. Niektóre lusterka mają też trzeci kabelek, do którego podłącza się przewód z czujnika wstecznego, żeby po włączeniu biegu wstecznego, lusterko się rozjaśniło.
Montaż lusterka też jest bezproblemowy bo wszystkie są klejone do szyby. Ja kiedyś założyłem lusterko monohromatyczne do Nubiry z jakiegoś citroena dorwanego na autozłomie. Kupiłem dosłownie za parę groszy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Maj 2022, 14:08

Spokojnie zmienisz tylko potrzebne będzie zasilanie do niego jak wspomniał poprzednik. Jeżeli miałeś wcześniej zwykłe to możesz nie mieć zasilania w podsufitce i trzeba będzie poprowadzić osobną wiązkę ale to nie jest jakiś problem i można samemu to zrobić nawet nie mając jakiejś wyszukanej wiedzy na ten temat.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...