Zmienić 1.5 dci na lpg?

Zmienić 1.5 dci na lpg?

12 Lis 2017, 17:52

Cześć,

konkretne pytanie, obecnie poruszam się clio II 2003 r 1.5 dci 65 km, złego słowa na silnik nie powiem, ale wyposażenie nie spełnia moich oczekiwań.
Do pracy przemieszczam się robiąc tygodniowo 300-400 km drogami lokalnymi i trochę po mieście, Zastanawiam się czy korzystniej i oszczędniej było by sprzedać clio i kupić coś w benzynie i założyć lpg na takie trasy. Budżet ok 10 tys. na samo auto (lpg i serwis na start dołożę)
Clio jest oszczędne, ale czy można bardziej w nieco lepszym wyposażeniu (najbardziej zależy mi na klimatyzacji)
apacz
Nowicjusz

Auto: Clio II

Re: Zmienić 1.5 dci na lpg?

12 Lis 2017, 18:58

Zależy ile tam masz przebiegu nastukane, 1.5 to loteria jednemu chodzi super a drugi non stop ma problemy. Kolejna sprawa to chyba masz świadomość że za takie clio bez klimy to pieniędzy się nie nabierzesz?
Sory za brak polskich znakow ale mam Francuski komputer.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2017, 21:40

Z silnikiem nie mam problemów najmniejszych, zrywny i dobrze pracuje. Przejechane +210 000 km. Mam świadomość ile to auto jest warte, nie chodzi o to aby clio pokryło coś co będzie ewentualnie nawet 3x droższe na starcie. Zależy mi na małej awaryjności, benzyna + lpg. Lubię sam ogarniać temat napraw, więc w granicach możliwości sam robiłbym serwis.
apacz
Nowicjusz

12 Lis 2017, 23:32

No nie sprecyzowałeś czego teraz oczekujesz, miało by być to większe auto? Mniejsze? Starsze? młodsze?
Sory za brak polskich znakow ale mam Francuski komputer.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0

14 Lis 2017, 11:02

Kwota 10k, ta sama wielkość lub min. większe od Clio, dużo jeżdżę sam. Klimatyzacja.
apacz
Nowicjusz

14 Lis 2017, 11:25

Za 10k powinieneś znaleść Grande Punto do poprawek.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Muzeum SKODY - 117 lat historii Producenta Muzeum SKODY - 117 lat historii Producenta
    W piątek 23 listopada 2012 roku odbyła się przedpremierowa prezentacja nowego Muzeum SKODY dla mediów, a trzy dni później (26 listopada) obiekt został uroczyście otwarty dla publiczności. Położone w Mladá ...
    Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej Lexus LS - limuzyna do dyspozycji Agnieszki Radwańskiej
    Lexus Polska, przy wsparciu Lexus Europe - podpisał umowę partnerską z Agnieszka Radwańska na rok 2013. Logo Lexus będzie widniało na tenisowym stroju Agnieszki Radwańskiej w wszystkich turniejach Wielkiego Szlema, turnieju ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Targi AutoSalon, bass i tuning
      Moto Piknik Olsztyn 2012
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      BMW i3 Concept Coupe, wnętrze, przednie fotele