Zwiększone zużycie paliwa

Zwiększone zużycie paliwa

09 Paź 2017, 07:29

Witam,
Ostatnio mam problem ze znacznie większym zużyciem paliwa w swoim samochodzie mazda 323 bg z 1993 roku, na mono wtrysku.
Podczas jazdy 65% trasa, 35% miasto autko spalało mi około 6,8L/100km
Podczas kolejnego tankowania średnie spalanie wyszło około 8,8L/100km
I wczoraj podczas ostatniego tankowania spalanie znów osiągnęło poziom 8,8L/100km
I teraz moje pytanie co to może być, przez co tak gwałtowny wzrost spalania, dodam, że nie jeżdżę bardziej dynamicznie, jeżdżę normalnie, tak jak zawsze..
Dodam tylko, że przed zmianą spalania, w silniku coś dwa razy przeskoczyło (jakby pykneło) i silnik zgasł, po odpaleniu i odczekaniu znów dwa pyknięcia i auto znowu zgasło, po kilku minutowej przerwie auto odpalone i już to się więcej nie powtórzyło, od jakichś 2 tygodni..
Ale po tym incydencie zauważyłem znaczący wzrost spalania, co to może być?
Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję
Pozdrawiam :)
marcinek123
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

Re: Zwiększone zużycie paliwa

09 Paź 2017, 11:01

Jaki tam sza silnik 1.3, 1.6?

marcinek123 napisał(a):Dodam tylko, że przed zmianą spalania, w silniku coś dwa razy przeskoczyło (jakby pykneło) i silnik zgasł, po odpaleniu i odczekaniu znów dwa pyknięcia i auto znowu zgasło, po kilku minutowej przerwie auto odpalone i już to się więcej nie powtórzyło, od jakichś 2 tygodni..
Czy oprócz spalania zauważyłeś inne problemy np. słabsze odpalanie, nierówna praca silnika, mniejsza moc itp.
Te pyknięcia o których piszesz i zgaśnięcie auta jest zastanawiające. Warto chyba by zajrzeć do rozrządu czy nie przeskoczył.
Na spalanie ma też wpływ sonda i warto by było sprawdzić jak ona funkcjonuje.

Musisz też wziąć pod uwagę niższe temperatury zewnętrzne które mają bezpośredni wpływ na spalanie.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

09 Paź 2017, 20:04

1.3 tutaj mam silniczek 16v
Nic niepokojącego oprócz tych pyknięć nie zauważyłem, wszystko w normie
Pogoda i temperatura powietrza na dworze raczej odpada, bo to się zmieniło z tygodnia na tydzień ten wzrost spalania, na przestrzeni tygodnia :/
Do rozrządu będę musiał zajrzeć i tą sondę też sprawdzić, bo może faktycznie coś tam nie gra :/
marcinek123
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

13 Paź 2017, 13:41

hm... no to ciężko coś więcej tu obwiniać, jeżeli nie masz wycieków paliwa gdzieś na przewodach to zostaje sprawdzić to o czy wyżej piszemy.

Przypuszczam ze tankujesz na jednej stacji więc tu raczej jakość paliwa i inne błędy też odpadają.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9 [VAN-C] Xsara Picasso 1,6 / C-Max I 1,8 / Zafira B 1,9 / Scenic II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy minivan - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi - 109KM - ...
    SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana SKODA Yeti Adventure - wersja limitowana
    SKODA wprowadziła na rynek limitowaną wersję modelu Yeti – Adventure. Samochód bazuje na wariancie Ambition i dostępny jest ze wszystkimi silnikami. Model Yeti Adventure to kontynuacja oferty wersji specjalnych, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      Jaguar