Komfortowy samochód do 25 tys.

09 Sty 2014, 22:57

Nie wciskam, tylko sugeruję, że Mazda też nie jest tania w eksploatacji.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

11 Sty 2014, 11:47

Kupić BMW każdy może, gorzej je później utrzymać.

Nie wiem skąd Ci się wzięło że Mazda jest droga w serwisie.
drbn797
Początkujący
 
Posty: 192
Prawo jazdy: 14 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Avensis II
Silnik: 2.0 D4D 126KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Sty 2014, 17:37

Porównaj sobie ceny części Mazdy 6 z cenami E46, zestaw to z potencjałem rynku używek, trwałości blach, silników i wtedy pogadamy, okay?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

12 Sty 2014, 11:25

Silniki benzynowe mazda ma trwalsze i nie zachęcające to szybkich jazd i upalania i większość egzemplarzy w PL nie jest tak zniszczona jak BMW - to też musimy wziąć pod uwagę.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Sty 2014, 15:27

Już to widzę jak ma trwalsze silniki benzynowe od R6 BMW. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

12 Sty 2014, 16:22

jiGsaw napisał(a):Mazda też nie jest tania w eksploatacji.
Tu się zgodzę, części są droższe w porównaniu do innych aut ale znowu dłużej wytrzymują. Mam na myśli oryginały oczywiście.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Sty 2014, 18:34

jiGsaw napisał(a):Już to widzę jak ma trwalsze silniki benzynowe od R6 BMW. :)


jak nie widzisz nic poza BMW to nie zobaczysz, bo już to widzę jak ktoś BMW R6 jeździł spokojnie, bez upalania :) Akurat Mazda ma jedne z najtrwalszych benzynówek.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Sty 2014, 21:53

Z upalaniem, czy bez potrafią jeszcze nie pijać syntetyku przy ponad 300 kkm. :)

Ps. Tak nie widzę nic poza BMW. Pewnie dlatego mam też Mazdę właśnie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

13 Sty 2014, 00:17

To nie jest tak że jiGsaw widzi tylko BMW. Mam wrażenie że to Wy widzicie wszystko poza BMW. Macie strasznie kiepskie zdanie o tej marce poparte dużą ilością mitów. jiGsaw ma i Mazdę i BMW, podejrzewam że wie co mówi. Czasem myślę że BM'kę polecili byście tylko komuś kto by stworzył temat - "chce palić kapcia pad biedronką"... Drogie części? Duża awaryjność? Duże spalanie? Niebezpieczny napęd? LITOŚCI, KTO Z WAS MIAŁ BMW?!?!?!

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

13 Sty 2014, 00:46

Vermin napisał(a):LITOŚCI, KTO Z WAS MIAŁ BMW?!?!?!


Ja posiadałem (M) i nie wrócę do tematu z kilku powodów :

Przez pół roku miałem więcej kontroli policyjnych niż przez 5lat innym autem...
U mnie w mieście 80% BMKowców to druciarze połączeni na stałe z dresem...
Jak byłem na zlocie BMW to nigdy wcześniej nie widziałem tyle dresów poza stadionem na imprezie motoryzacyjnej...
U mnie na osiedlu mieszka Pani pracująca na stacji benzynowej i rekord tankowania za 4,99 należy do właściciela BMW e36 i oczywiście mogło mu zabraknąć kasy tylko jest tam co drugi dzień i tankuje max za 10zł.
Notabene ta Pani była fanką BMW do momentu rozpoczęcia pracy na CPNku z dużym placem (wiadomo o co chodzi)...

Generalnie lubię starsze BMW tylko że sami właściciele doprowadzili do wizerunku marki i proszę Was nie ściemniajcie że tego nie widzicie...obsranej e36 ze znaczkiem M i mikrosilniczkiem z końcufffkom mocy o nazwie JEBUS nie mylić z REMUSem :lol:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10358
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sty 2014, 01:08

szybki napisał(a):Ja posiadałem (M) i nie wrócę do tematu z kilku powodów :

Przez pół roku miałem więcej kontroli policyjnych niż przez 5lat innym autem...
U mnie w mieście 80% BMKowców to druciarze połączeni na stałe z dresem...
Jak byłem na zlocie BMW to nigdy wcześniej nie widziałem tyle dresów poza stadionem na imprezie motoryzacyjnej...
U mnie na osiedlu mieszka Pani pracująca na stacji benzynowej i rekord tankowania za 4,99 należy do właściciela BMW e36 i oczywiście mogło mu zabraknąć kasy tylko jest tam co drugi dzień i tankuje max za 10zł.
Notabene ta Pani była fanką BMW do momentu rozpoczęcia pracy na CPNku z dużym placem (wiadomo o co chodzi)...

Generalnie lubię starsze BMW tylko że sami właściciele doprowadzili do wizerunku marki i proszę Was nie ściemniajcie że tego nie widzicie...obsranej e36 ze znaczkiem M i mikrosilniczkiem z końcufffkom mocy o nazwie JEBUS nie mylić z REMUSem :lol:


Ale nikt nie mówi że takich ludzi nie ma. Jest ich bardzo dużo... Tyle że ja mówię o samym samochodzie. O samym zjawisku typu: "Nie przyznam że BMW to świetny samochód bo go nie lubię (ale nigdy nim nie jechałem)". Przez to że ten samochód kojarzy się z Buractwem ludzie często zapominają jakie to świetne samochody bo zasłania im to obraz Dresu. Nie każdy musi robić BMW budżetowo na samochód rodem z Tokyo-Drift, upalać kapcia pod biedronką i kraść torebki w nocy...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

13 Sty 2014, 09:21

http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,73 ... -znak.html

a to najświeższy przykład o tym co mówi szybki z mojej mieściny... buraczyna w zdezelowanym e30 zapieprza 100km/h tam i z powrotem po wąskiej ulicy i tak kończy... i dlatego, mimo że mi podobają się te auta, to nie kupiłbym, żeby nie być utożsamianym z takimi ludźmi
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

13 Sty 2014, 10:10

A ja dostrzegłem zalety tych stereotypów i mi z tym dobrze. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

13 Sty 2014, 16:09

dzida napisał(a):a to najświeższy przykład o tym co mówi szybki z mojej mieściny... buraczyna w zdezelowanym e30 zapieprza 100km/h tam i z powrotem po wąskiej ulicy i tak kończy... i dlatego, mimo że mi podobają się te auta, to nie kupiłbym, żeby nie być utożsamianym z takimi ludźmi


No czyli potwierdzasz że nie lubisz marki ze względu na stereotyp kierowców BMW. No i ok, mogę zrozumieć ale nie rozumiem tekstów typu:

drbn797 napisał(a):Kupić BMW każdy może, gorzej je później utrzymać.

Nie wiem skąd Ci się wzięło że Mazda jest droga w serwisie.


A w czym BMW jest tak masakrycznie droższe od Mazdy niby??? O tym piszę...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993