Problem z zakupem auta

14 Lut 2014, 20:00

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.
Mam spory dylemat gdyż nie interesuje się zbytnio motoryzacją a czeka mnie w niedalekiej przyszłości zakup auta. Chcialbym przeznaczyc powiedzmy 30-35 tys. wpadły mi w oko 4 modele ford focus, opel astra, citroen c4, kia ceed. i tu zaczyna się poważny problem co wybrać i jaką wersję silnika. Auto będzie służyło do jazdy głównie po mieście i raz na jakiś czas dłuższa trasa kilkaset kilometrów do tysiąca. Co byście mi doradzili i dlaczego? Pomocy!
szefunio
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: opel astra

14 Lut 2014, 20:16

Przy takim użytkowaniu auta proponuje benzyniaka z LPG. Diesel będzie się "dusił" w mieście.

Focus - auto, dobre, tanie w serwisie ale nie lubi LPG. Trzeba też uważać na dużą ilość aut po flotach, tani serwis
Astra - podobnie jak Focus ale ma dobre silniki do LPG np. 1,6 i 1,8
C4 - silniki też dobrze tolerują LPG, najmniej problemowy jest 1,6 i 2,0. Należy omijać 1,6THP. Czasem elektronika lubi się popsuć, naprawy nie są drogie.
Cee'd - najlepiej szukać z 1,6/125KM, bo dobrze toleruje LPG. Dużo aut od pierwszych właścicieli z udokumentowaną przeszłością ale też są auta po flotach. Najlepiej kupić po liftingu z lakierem metalicznym, bo w pastelowych kolorach przed liftem zdarzały ogniska korozji pod uszczelkami. Tani serwis nawet w ASO.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Lut 2014, 20:37

Ja jeszcze dodam że jak patrzysz na Ceed'a to rzuć okiem na i30- to samo w innej budzie ( moim zdaniem ładniejszy). Do zestawu dorzucę jeszcze Fiata Bravo.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

15 Lut 2014, 05:23

U mnie w 'firmie' jest duuużo Cee'd-ów. :) Ale opinii o nich jest tyle ilu ich kierowców. Przeważają jednak pozytywne. Jednak rzadko kiedy ktoś kupuje takie auto dla siebie prywatnie. :roll: Sam takowym autem nie jeżdżę w "firmie" więc ciężko mi jest powiedzieć tak obiektywnie czy naprawdę jest ok.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lut 2014, 10:06

Dzisiaj wpadło mi w oko takie auto
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
może ktoś jeżdzi taką astrą i może sie co nieco wypowiedzieć na temat tego modelu i ewentualnie jaki silnik wybrać ?
szefunio
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: opel astra

15 Lut 2014, 10:09

Na taka Astre trzeba miec przynajmniej 40 tysiecy, chociaz i tak czesto bedzie po flocie lub po wypadku..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Master Truck 2009 / relacja
    Już po raz piąty w Opolu odbył się Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowych Master Truck. Zlot Master Truck, czyli święto podrasowanych ciężarówek, to impreza znana w całej Europie. Rokrocznie pojawiają ...

16 Lut 2014, 11:25

U nas jest duży popyt na Astry IV ale nie ma podaży więc handlarze ściągają byle złomy i naprawiają po kosztach, bo wiedzą, że i tak opchną
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010