60 -70 tys. zł Nowe czy używane ?

60 -70 tys. zł Nowe czy używane ?

16 Lis 2009, 16:04

Chcę kupić auto w granicach 60 - 70 tys. zł. Chciałem kupić nowe auto. W tej sumie w grę wchodzi Ford Focus lub Mazda 3 lub coś innego z tego segmentu. Czy za te pieniądze kupi się coś używanego z wyższej półki, np. BMW lub Audi? Zależy mi żeby auto nie było zabardzo zjechane (do 60000 - 70000 km) i oczywiście bezwypadkowe.
moku
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: 60 -70 tys. zł Nowe czy używane ?

16 Lis 2009, 16:43

BMW 3 E92(?) wyciągniesz za tą sumę, Passata też.

A myślałeś może nad Seatem Exeo??
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

16 Lis 2009, 16:50

Za ta kase to szukalbym rocznego lub 2letniego mondeo mk4
Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze juz tez musze.
RNI
Aktywny

Zdjęcia: 3
Miejscowość: RNI

16 Lis 2009, 17:13

Wydaje mi się że Honde Civic też nową za tą cenę powinieneś dostac, tylko w tej podstawowej wersji :wink:
Jeżeli chiałbyś dowiedzieć się wiecej to pisz !!
Tuning001
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

16 Lis 2009, 18:28

Z nowych kompaktów nie znajdziesz lepszej oferty niż Mazda 3.
Z używanych za tą kwotę polowałbym na Mercedesa E-klasę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

16 Lis 2009, 19:13

Tuning001 napisał(a):Wydaje mi się że Honde Civic też nową za tą cenę powinieneś dostac, tylko w tej podstawowej wersji :wink:

Ee... ;) za 70 900 zł- Civic z silnikiem 1,8 w wersji sport(czyli jedna z wyższych)+ opony i ubezpieczenie gratis ;)
A i kilka innych ciekawych kompaktów w tej cenie się znajdzie.
A co do tego czy nowy czy używany, to zależy też od Twoich potrzeb- bo z reguły kompakt jest w zupełności wystarczający do jazdy po mieście, a także w trasach, ale z drugiej strony na dłuższe trasy coś z wyższej półki zapewne będzie wygodniejsze ;)
Ja tak czy siak polecam Civica :)
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

YUKÕ program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie hybrydy YUKÕ program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie hybrydy
    YUKÕ to nowy program car-sharingowy Toyoty, którego flota składa się wyłącznie z samochodów z napędem hybrydowym. Jego pilotażowe wersje zostały uruchomione w Dublinie w Irlandii oraz w Forli we Włoszech. ...
    CityMakers - mobilność miejska w Paryżu CityMakers - mobilność miejska w Paryżu
    Grupa Renault nawiązuje współpracę z firmą NUMA, akceleratorem innowacyjnych projektów, aby z firmami AXA, Nissan, RCI Bank and Services i Merostwem Paryża rozpocząć program CityMakers. CityMakers to dziesięciomiesięczny ...

• Re: 60 -70 tys. zł Nowe czy używane ?

16 Lis 2009, 20:05

eaxene napisał(a):
    Tuning001 napisał(a):Wydaje mi się że Honde Civic też nową za tą cenę powinieneś dostac, tylko w tej podstawowej wersji :wink:

Ee... ;) za 70 900 zł- Civic z silnikiem 1,8 w wersji sport(czyli jedna z wyższych)+ opony i ubezpieczenie gratis ;)
    A i kilka innych ciekawych kompaktów w tej cenie się znajdzie.
    A co do tego czy nowy czy używany, to zależy też od Twoich potrzeb- bo z reguły kompakt jest w zupełności wystarczający do jazdy po mieście, a także w trasach, ale z drugiej strony na dłuższe trasy coś z wyższej półki zapewne będzie wygodniejsze ;)
    Ja tak czy siak polecam Civica :)

Musiałem żle doczytać...
    Tuning001
    Początkujący
    Awatar użytkownika

16 Lis 2009, 20:40

auto nie było zabardzo zjechane (do 60000 - 70000 km)
    ?? przesada :roll: auta z dużo większymi przebiegami wyglądają jak nowe. Sam mam Saaba z przebiegiem 170tys km i auto jak nowe.
    Co do zakupu to wolałbym kupić 3-4letnie auto klasy wyższej, które już straciło najwięcej. Auto z salonu traci najwięcej do 3lat, więc te pieniądze lepiej zainwestować w lepsze używane auto.
    Za ok. 70tys zł można kupić BMW E60, Audi A6 C5, Peugeota 607, Hondę Accord i wiele innych.

P.S. Obecnie mam praktycznie jak nowe dwie BMW E60:
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Ceny do uzgodnienia
    Markowa odzież, pewne samochody
    tradelux
    Aktywny
    Awatar użytkownika

16 Lis 2009, 21:11

ZGadzam się , że auto wyższej klasy jest lepsze. Tylko zastanawia mnie , dlaczego ludzie sprzedają 3 letnie auta?? Największy spadek wartości , czyli tracą najwięcej. Boję się, że takie auta są po prostu z wadami.
    moku
    Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

16 Lis 2009, 21:35

Jeśli nie potrzebna Ci limuzyna (chodzi mi o realne potrzeby a nie widzimisię) to zdecydowanie nówka. Nie patrz na utratę wartości bo to jaki to ma znaczenie? Masz nowe w 100% pewne auto. Nie bite, z nie zajechanym silnikiem, nie kradzione. Nie musisz robić miliona kilometrów i oglądać 100 tyś złomów, nie zastanawiasz się czy licznik masz skręcony czy nie - idziesz do salonu i cieszysz się autkiem.
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

16 Lis 2009, 21:41

Tylko czasem lepiej poszukać i kupić używany wyższej klasy niż niższej a nowy.
    To prawda że zaoszczędzi czas ale i tak będzie sie długo zastanawiał zanim podejmie decyzje.
    Tuning001
    Początkujący
    Awatar użytkownika

16 Lis 2009, 21:53

Na twoi miejscu kupił bym A6 :smile:
    Servis Calibra
    mikas24
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

16 Lis 2009, 23:03

moku napisał(a):ZGadzam się , że auto wyższej klasy jest lepsze. Tylko zastanawia mnie , dlaczego ludzie sprzedają 3 letnie auta?? Największy spadek wartości , czyli tracą najwięcej. Boję się, że takie auta są po prostu z wadami.

Obawy są słuszne, bo 95-99% sprzedawców (nazwać ich można handlarzy) ściąga mocno uszkodzone, powypadkowe samochody.
    Jest jednak garstka importerów, którzy zajmują się importem samochodów całych, bezwypadkowych, z autentycznym przebiegiem. Stąd niestety wyższe ceny, niż najtańsze "złomy" z ofert. Tak jak pisałem oprócz mnie, kilku importerów możesz znaleźć na bezwypadkowe.net
    Dzięki temu kupujący może uniknąć niespodzianek jak u sprzedawców z ok. Płocka, Drezdenka, Radomia, Gniezna i jeszcze wielu innych "zniesławionych" miejscowości, gdzie sprzedawcy nastawieni są na maksymalny zysk nie licząc się z kupującymi.

Jeśli chodzi o moje samochody, to importuję od nowych do maksymalnie 4-5letnich. Nie chcę zdradzać konkurencji bardzo dobrego źródła, jednak zapewniam, że auta są bez żadnych wad i bezwypadkowe. Więcej informacji mogę udzielić telefonicznie.
    Oczywiście na wszystkie samochody daję gwarancję prawną, zapewniam obszerną fotorelację, że praktycznie bez przyjeżdżania na miejsce można podjąć decyzję.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, pomagamy i doradzamy bezinteresownie.

Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez tradelux 17 Lis 2009, 20:00, edytowano w sumie 2 razy
    Markowa odzież, pewne samochody
    tradelux
    Aktywny
    Awatar użytkownika

17 Lis 2009, 12:46

Bez przesady- nie kazdy musi jezdzic Audi i BMW, za 60-70 zdecydowanie lepiej jest poszukac auta segmentu d na mocnym dieslu. Auta klasy wyzszej generuja znacznie wyzsze koszty. Usuniecie jakiejs usterki w praktyce oznacza 2-3 razy wyzsze wydatki niz w przypadku aut nizszej klasy- warto wziac to pod uwage.
    Jezeli zarabiasz jednak sporo wiecej niz srednia krajowa, kazda opcja jest dobra :cool:
    JerzyB333
    Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

17 Lis 2009, 14:03

Jeżeli stać kogoś aby kupił sobie taki samochód to i na eksploatacje mu nie zabraknie...
    Tuning001
    Początkujący
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda