A6 C5 Raz hamuje dobrze raz źle.

12 Paź 2021, 10:35

Witam, mam taki problem. Miałem bardzo słabe hamulce w moim Audi. Wymieniłem tarcze klocki, odpowietrzyłem i zmieniłem płyn. Teraz hamulce po dłuższym postoju hamują jak brzytwa a po dłuższej jeździe hamują tak samo zle jak przed wymiana. Po postoju znowu zaczynaja hamować dobrze. Najlepiej hamuja po deszczu.(nie wiem czy to ma jakis wplyw)

Ktos ma pomysl co to moze byc?
ijust
Nowicjusz
 
Posty: 12

12 Paź 2021, 12:04

Jaka jest różnica na pedale hamulca podczas hamowania dobrego i złego? Coś tu się zmienia?

Może po prostu pompa hamulcowa przepuszcza.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

12 Paź 2021, 12:11

nie kojarze zeby cos sie roznilo, ale przyjrzę się temu.
ijust
Nowicjusz
 
Posty: 12

12 Paź 2021, 12:21

Nie grzeją się? Skoro na chłodno hamują dobrze, a po dłuższej jeździe źle, po deszczu też lepiej (chłodniej)? Może zaciski trzymają?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Paź 2021, 12:22

Zobacz czy np. siła nacisku na pedał jest taka sama w obu przypadkach i pomimo tego hamowanie różni się.
ijust napisał(a):Wymieniłem tarcze klocki, odpowietrzyłem i zmieniłem płyn
Rozumiem, że po zmianie płynu odpowietrzyłeś układ?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9788
Zdjęcia: 34

12 Paź 2021, 12:25

tak, mechanik mówił ze to robił.
ijust
Nowicjusz
 
Posty: 12

12 Paź 2021, 13:49

Ja bym na wszelki wypadek zmierzył higroskopijność płynu hamulcowego. Można to zrobić samemu, a taki tester kosztuje na allegro około 25 zł. Nie wiadomo na 100% czy mechanik ten płyn wymienił, czy tylko dolał, a nawet jak wymienił, to nie wiadomo jaki stary ten płyn był. I nie koniecznie musi to być wina mechanika, bo płyn mógł być już stary w hurtowni. Zdarzają się takie przypadki.
Kolejna sprawa, to sprawdzić musisz, czy nie grzeją ci się koła. Chodzi o zagotowanie płynu.
Bo to, co opisujesz, może wskazywać na problem z płynem. Są to typowe objawy albo zagotowania płynu, albo jego zmniejszona higroskopijnośc, co idzie też ze sobą w parze - jak płyn ma słabą higroskopijność, to zagotuje sie w mniejszej temperaturze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000