Alarm QX002 TIGA

Alarm QX002 TIGA

14 Lip 2015, 11:40

Witam,

Mam w Astrze G 1,4 16v 2003 r. zamontowany ten alarm i ostatnio zaczął mi trochę głupieć - w ostatnie upały w nocy syrena samoczynnie się uruchomiła (do tej pory nie działała, nawet jak szarpałem za drzwi, bujałem autem, czy zamknąłem się w środku) i całkowicie rozładowała mi akumulator i pobudziła okolicznych mieszkańców. Dopiero odłączenie akumulatora i przekręcenie małym kluczykiem w puszce syreny uciszyło alarm. Co ciekawe, wyła tylko syrena, światła nie migały.
Czyżby wysokie temperatury otoczenia na niego tak wpłynęły?
W związku z tym chciałbym go całkowicie dezaktywować/wyłączyć ponieważ nie jest mi potrzebny. W instrukcji alarmu jest informacja, że można to zrobić przyciskiem serwisowym, który udało mi się znaleźć. Stosuje się go np. w celu oddania samochodu do naprawy i wprowadza się wtedy alarm w tzw. tryb serwisowy.
Mam w związku ztym kilka pytań:

Czy po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy będzie nadal działała opcja doryglowania i automatycznego domykania szyb (2 klik na pilocie) jak do tej pory?

Czy po odpięciu akumulatora alarm wróci w normalny tryb, czy dalej będzie w trybie serwisowym?

Czy po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy, tryb ten będzie trwał w nieskończoność aż do momentu ręcznego powotu do normalnego trybu za pomocą przycisku serwisowego?

Czy po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy istnieje ryzyko, że w jakiś sposób znów się sam aktywuje i zacznie wyć w nocy (teraz w puszce syreny mam przekręcone na pole niebieskie, czyli syrena powinna być wyłączona) lub migać światłami, co może znowu rozładować akumulator? W związku z tym, czy konieczne będzie dezaktywowanie go przez grzebanie w okablowaniu auta przez mechanika/elektryka żeby raz na zawsze unieszkodliwił alram ale została funkcja doryglowania i domykania szyb z pilota?

Dodam, że akumulator jak i pobory prądu są prawidłowe - byłem na diagnostyce.
farello
Obserwowany

Auto: Astra
Silnik: 1,4 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Alarm QX002 TIGA

14 Lip 2015, 20:07

farello napisał(a):Czy po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy będzie nadal działała opcja doryglowania i automatycznego domykania szyb (2 klik na pilocie) jak do tej pory?

Myślę, że tryb serwisowy usypia tylko "czujność" alarmu. Tak więc wszystkie funkcje poza odłączeniem zapłonu i wyciem syreny, powinny działać.
farello napisał(a):Czy po odpięciu akumulatora alarm wróci w normalny tryb, czy dalej będzie w trybie serwisowym?

Alarm ma zazwyczaj swoje dodatkowe zasilanie, tak więc odpięcie akumulatora nie powinno wpływać na tryb serwisowy, powinien on więc pozostać.
farello napisał(a):Czy po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy, tryb ten będzie trwał w nieskończoność aż do momentu ręcznego powotu do normalnego trybu za pomocą przycisku serwisowego?

Tak właśnie powinno być :yes:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów? Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów?
    Duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii(1), czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. Paniczny ...
    BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata