Amortyzatory do golfa 3 zapytanko!!

25 Cze 2008, 20:01

Witam,

mam pytanie dotyczące wymiany amortyzatorów tylnych w golfie3, a mianowicie czy jest roznica w wysokosci amortyzatorów sportowych od zwyklych, ja mam zawieszenie soprtowe niskie i czy jezeli kupie zwykle amortyzaotory czy bedzie stal nisko czy tez nie??
Pokemon
Nowicjusz
 
Posty: 1

04 Lut 2011, 19:01

to, jak stoi samochód jest zależne od tego jakie masz sprężyny. Jeżeli miałeś sportowe, czy wzmocnione to po założeniu normalnych auto trochę pójdzie w górę, będzie wyglądał jak każdy inny golfik z fabrycznym zawieszeniem.
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN

04 Lut 2011, 19:51

po części masz racje, aczkolwiek w Golfie 3 jest ważne jakie masz amortyzatory
sprężyna opiera cię na talerzyku z amortyzatora i to reguluje dolny poziom zawieszenia, dodatkowo skok sprężyny w zawieszeniu "sportowym" jest inny więc oryginalny amortyzator może zostać rozwalony przy dobiciu zawieszenia do góry (odpowiednim odbojem można się zabezpieczyć)

ogólnie kup amory do zawiasu jaki posiadasz, albo wymień razem ze sprężynami powracając do oryginału
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

28 Lut 2011, 13:50

Racja,dużo zależy także od tego jakie masz sprężyny. Jeżeli sportowe,to załóż takie same amortyzatory,po co nagle chcesz wstawiać normalne? Warto byłoby podac także budżet jaki posiadasz na ich zakup.
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK

28 Lut 2011, 15:47

podczepie się pod temat.czy do np.opla corsy można założyć amortyzatory takie jak były w citroenie xm czyli żeby moc opuścić i podnieść jak się będzie tylko chciało?
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

14 Mar 2011, 15:32

seba145 napisał(a):podczepie się pod temat.czy do np.opla corsy można założyć amortyzatory takie jak były w citroenie xm czyli żeby moc opuścić i podnieść jak się będzie tylko chciało?
-----Musisz zobaczyć jakiego typu są mocowania,załóżmy,że takie same(chociaż to mało prawdopodobne),wtedy porównujesz zakres rozciągnięcia jednego i drugiego amorka,oraz patrzysz jaka jest różnica w długościach po całkowitym złożeniu,potem wystarczy tylko pomyśleć,i założyć odbojniki gumowe odpowiedniej długości,rozumiesz o co chodzi?!Dobrze kombinujesz,bo takie amorki z regulacją siły tłumienia są bardzo drogie i szkoda ich.Ja podobnie zrobiłem z amorkami przednimi od Mercedesa W123,chciałem mieć sztywniejszy tył w 190- tce :grin: Po delikatnej modyfikacji dolnego mocowania(pozbyłem się niepotrzebnej łapy, odciąłem ją flexem),założyłem je i ?! Nie ma porównania w stabilności zadka (mam butlę z gazem ),trzeba kombinować samemu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje gazowe II generacji
    Ten typ instalacji gazowej, podobnie jak wcześniejszy, wykorzystuje zmienne warunki podciśnieniowe, pozwala już jednak na regulację składu mieszanki. Instalacja ta przeznaczona jest dla starszej generacji silników, ...