Animacja: Ścinanie zakrętu

15 Paź 2009, 18:43

Animacja: Ścinanie zakrętu
mamwyobraznie
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: ze wsi

17 Lis 2009, 21:09

Zdarzało mi się, ze ścinałam zakręt. :neutral: Ale tylko wtedy gdy wzdłuż jezdni nie rosły drzewa i miałam pełny obraz drogi za zakrętem.
Nie mniej jednak i w takich przypadkach zwalniałam na tyle, abym w razie czego miała pole do manewru, chociażby wtedy, jak mi np. zając wskoczy na drogę.

Jeśli wzdłuż drogi rosną drzewa i mam ograniczone pole widzenia, nigdy w życiu nie ścięłabym zakrętu.
Zresztą zwalniać powinno się właściwie przed każdym ostrzejszym zakrętem, bo jak już pisałam, nigdy nie wiemy czy jakiś zwierzaczek nam nie wyskoczy na drogę, nie mówiąc już o innych pojazdach np. o furmance.
Jolinka
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 47
Miejscowość: Warszawa

03 Gru 2009, 17:38

ja juz kilka razy musiałem hamować przed takim cymbałem dlatego to narysowałem, a ścinają nawet wielkimi wywrotkami
mamwyobraznie
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: ze wsi

04 Lis 2010, 13:05

a gdzie ta animacja? :>
master289
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Małopolska

26 Wrz 2013, 12:49

Nigdy nie ścinam, ale notorycznie zdarza się, że ktoś kto wjeżdża w uliczkę, z której akurat chcę wyjechać ostentacyjnie ścina. Kiedyś o mały włos uniknąłem czołowego zderzenia z takim delikwentem.
Silver7
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: Reno Megan

17 Lut 2014, 23:05

Co do ścinania zakrętu... jak się widzi dalszą drogę i nie zagraża bezpieczeństwu to to nie jest jakiś straszny problem...

Ale korzystając z tematu chciałbym serdecznie pozdrowić pana, który niedaleko Czchowa w wakacje poprzedniego roku "ścinał" zakręt, a wręcz jechał lewą stroną jezdni w miejscu, gdzie nie było widać co jest za zakrętem... było to bardzo ciekawe doświadczenie zważając na to, że przez to debilne zachowanie wyleciałem z drogi cudem unikając zderzenia czołowego... dobrze, że rów był kawałek od drogi i skosiłem tylko trochę trawy... MYŚLENIE NIE BOLI !
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2014, 20:51

TheS napisał(a):Ale korzystając z tematu chciałbym serdecznie pozdrowić pana, który niedaleko Czchowa w wakacje poprzedniego roku "ścinał" zakręt,
Oj tam to tacy jeżdżą i to bardzo często :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Wrz 2014, 10:34

Oj jak mnie wkurza gdy ktoś scina zakety, to chyba zmora naszych dróg :/ już wiele razy o mały włos taki "kierowca" mnie nie zarysował :evil:
Jankis
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 04 04 1984
Auto: Honda Civic 2001