Astra I 1,4 -14NZ Autronic

25 Mar 2011, 05:52

Auto niezależnie od obrotów przełącza się na benzynę.Potrafi przełączyć się podczas płynnej jazdy przy obr.2,5 tys ale także przy redukcji biegów jadąc 5km/h.Po przegazowaniu do 2,5 tys normalnie przechodzi na gaz.Nie przełącza sie podczas przyspieszeń.
Sprawdziłem bezpiecznik i jego gnazdo czy się nie wyrobiło ale jest ok.
Co mam dalej sprawdzać..?
Sądzę,że problem tkwi w gubieniu sygnału prędkości obrotowej silnika.
Czy muszę wymieniać wobec tego centralkę,bo występuje w komplecie z wiązką..,a to są już pewne koszty czy jest jakaś metoda altrnatywna..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Mar 2011, 18:29

Najlepiej podłączyć komputer i sprawdzić - będzie widać
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

25 Mar 2011, 19:51

Możesz kupić sam sterownik do AL700 ( pewnie ten masz ) . Dystrybutorem jest Agcentrum z Radomia , ale mają swoje hurtownie . Najlepiej podjedź do gazownika i niech on wymieni , bo jesli nie centrala to po co kupować .
wrocek66
Początkujący
 
Posty: 71
Miejscowość: Wrocław

26 Mar 2011, 21:04

Dzięki.Zadziałam we wtorek.
pozdro

[ Dodano: 1 Kwiecień 2011, 15:06 ]
Po konsultacji w warsztacie gdzie gaz był kiedyś zakładany,padło hasło że niestety trzeba wymienić centralkę z wiązką.Oczywiście wcześniej wlutowałem się do "brązowego przewodu" i zrobiłem oplot na pierwszym kablu WN.Niestety nic to nie dało.
Tak więc w środę wymienię tę centralkę,bo koszt jest niewygórowany ok. 150 zł i napiszę o efektach.

[ Dodano: 8 Kwiecień 2011, 18:33 ]
No jest problem ... Bo nadal jest problem po wymianie tej wiązki i centralki...
Silnik przeskakuje na benzynę lecz dzieje się to teraz nie tak jak wcześniej przy silniku w pełni dogrzanym lecz przy "jeszcze nie dogrzanym ( 70 st)...
Chcę zaznaczyć,że zamiana ta nastąpiła na pewno nie od wymiany wiązki z centalką lecz na skutek regulacji instalacji.
Po prostu jeśli to nie centralka głupieje,to co powoduje zamykanie zaworu od dopływu gazu..?

[ Dodano: 14 Kwiecień 2011, 10:57 ]
Ostatecznie wymieniona centralka głupiała tak jak poprzednia.
Wczoraj wlutowałem się bezpośrednio w czujnik Halla i co..? Też gubiła się prędkość obrotowa.
Dziś pojechałem do warsztatu a tam rozłożyli ręce...
Chciałem aby mi przypasowali centralkę od "gaznika" wtedy silnik nie przechodziłby automatycznie na benzynę,bo trzeba by to zrobić ręcznie przełączając "pstryczek".Zamiast tego założyli mi jakąś droższą centralkę (gratis),która w odróżnieniu od poprzedniej centralki,czyta prędkość obrotową z przewodu WN.
Na razie jest ok przez 12km przez miasto...Zastanoawiam się jedynie nad tym,czy coś w moim aucie nie uszkadza w ten specyficzny sposób centralek. Jesli by tak było,to ta nowa padnie w ciągu kilku dni...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Kwi 2011, 19:38

Mam podobny problem z Hyundaiem z 2005 roku. Kupiłem go z ainstalowaną instalacją sekwencyjną BRC a teraz w czasie jazdy jak mocniej przyspieszę to sie automatycznie przełącza na benzynę. Ciekaw jestem czy ktoś doszedł jaka to przyczyna.
Hyunday1500
śledzik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Białystok

17 Kwi 2011, 22:26

No u mnie nie doszli w warsztacie co jest przyczyną nieczytania prędkości obrotowej z kabla i cewki...
Wymiana centralki na inny model rozwiązała problem,bo 100km mam spokój..!

Jesli chodzi o Twoją sekwencję,to może przeskakuje przy przyspieszaniu,bo nie dostaje odpowiedniej dawki gazu (zbyt małe ciśnienie) i odczytuje,że ...gaz sie w butli kończy więc przerzuca na benzynę..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Kwi 2011, 09:17

Dziękuję za pomoc i jak sprawdzę w warsztacie jaka była przyczyna to napiszę.
Hyunday1500
śledzik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Białystok

19 Kwi 2011, 23:14

Jeśli na komp. gazowym nie zanika plus tylko prędkośc obrotowa to w wiekszości przypadków jest to spowodowane uszkodzoną cewka zapłonową.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

10 Cze 2011, 14:25

Trochę późno przeczytałem ten post. Na 99% poszła bramka, koszt w sklepie z częściami elektronicznymi ok. 5 zł.
przedszkolak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Warszawa