Audi 2,5tdi Problem z odpaleniem

10 Mar 2008, 00:42

Witam wszystkich i prosze o pomoc . Mam problem :( z moja audiczką jestem teraz w Anglij ostatnio znajomi namowili mnie zebym zalał do auta opałówki {red Dizel} i to chyba był głupi pomysł :?: ponieważ zalałem 50litrów tej opałowki niepowiem auto miało kopa elegancko chodziło tylko że nie długo przejechałem kolo 100km i zaczą sie problem z rana jadąc do pracy w pewnym momęcie przydławiło go i zaczą raptownie dymić i chodzic tylko na wolnych obrotach dodawałem gazu i nic az po 2 minutach znowu ruszyl dojechałem do pracy postawilem i po 5 godzinach odpalilem przejechalem 600metrow i znowu pojawił sie ten sam problem wiec czekałem az sie samo naprawi jak poprzednim razem ale nie miałem szczescia sie nie naprawiło prubowałem rozbujac go na tych wolnych obrotach to kompletnie zdech a teraz juz nie odpala co to może być ?? Prosze o pomoc i rady :?
Audi:
rok:1995
2,5tdi140koni chyba
Waldi
Yogii
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Derby
  • 10 Mar 2008, 09:22

    Sorki za wyrażenie,ale piszesz głupie posty.Na pytanie o problemy z twoim autkiem,odpoeiedziałeś sobie sam - nalełeś opałówki.Opałówka nie służy do zasilania silników tylko jak sama nazwa wskazuje do zasilania pieców olejowych.Totalną głupotą jest lać opałówkę do silika TDi.
    Na sam początek wylej pozostałe paliwo z baku,wyczyść układ paliwowy,wymień filtr paliwa i spróbuj troszkę pojeździć.Jak problemy ustaną,to masz cholerne szczęście.Jak będą nadal to szykuj kasę na naprawę silnika.NA tym paliwie raczej nie zaoszczędzisz.Prędzej stracisz i to o wiele więcej.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    10 Mar 2008, 20:43

    Witam ponownie wiem ,że to moja wina ale cuz człowiek uczy sie na błedach . Dzisiaj zlałem opał zalałem normalnego paliwa wymieniłem filtr kreciłem i nic nie odpala zdjełem jeden przewod z wtrysku a tam nic ani capki roby ani nic wydaje mi sie ze paliwo nie do chodzi do pompy ktos mi powiedział ze jest jeszcze pompka zasilajaca ktora podaje rope do pmpy gdzie jak jest ona sie znajduje Pozdrawiam
    Waldi
    Yogii
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: Derby