Audi 80 chłodnica oleju

21 Sty 2012, 06:09

Witam.Panowie czy jest jakaś możliwość by sprawdzić szczelność chłodnicy oleju która jest zamontowana przy podstawie filtra bez jej wyjmowania z samochodu?? Zauważyłem że u mnie chłodnica jest zaślepiona jednym wężem i nie jest wpięta do obiegu cieczy.Po zdjęciu tego węża nie widać śladów oleju w wężu ani w chłodnicy,jest całkowicie sucho a jeżdżę już tak od 6 lat.Ktoś miał w tym jakiś cel że tak zaślepił.Czy da się jakoś sprawdzić jej szczelność bez wykręcania gdyż dopiero co zalałem nowy olej.No i druga sprawa to czy po tylu latach jak by była nieszczelna nie było by w tym wężu oleju??
hudy8
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2000
Auto: Audi B4 1.9Tdi

21 Sty 2012, 15:56

Ja przyznam się szczerze,nigdy nie spotkałem się z chłodnicami oleju przy takich silnikach,owszem,ale przy bardzo wysilonych jednostkach,czy silnik jest oryginalny od nowości w tym aucie?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

21 Sty 2012, 19:16

Tak w tych samochodach z silnikami TDI były oryginalnie montowane chłodnice oleju montowane u podstawy filtra i połączone z układem chłodzenia.Zastanawiam się jak ją sprawdzić gdyż nie chce jej wyjmować z samochodu bo niedawno zmieniałem olej.Myślałem nad podpięciem manometru i podaniem ciśnienia by sprawdzić czy nie ucieka.Zastanawiam się też czy przez ten czas jak by była nieszczelna to chłodnica była by chyba uwalona w oleju...Tak ona wygląda:
hudy8
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 01 2000
Auto: Audi B4 1.9Tdi

21 Sty 2012, 20:22

Aha,czyli tak,jeśli ta chłodnica jest podłączona do układu chłodzenia,czyli obiegu płynu chłodniczego,to wpływ i wypływ oleju musi być z drugiej strony puszki,podejrzewam,że może przeciekać wewnątrz,czyli mógł dostawać się płyn chłodniczy do oleju silnikowego,dlatego ktoś tak zrobił.Ja bym się nie certolił,tylko kupił nową! Szkoda twojej roboty,mordęgi,sprawdzania,myślę,że takie chłodniczki nowe nie będą drogie.Nie widzę możliwości sprawdzenia szczelności bez demontażu,nie widzę również możliwości jej uszczelnienia,gdyby była chłodzona powietrzem,to tak! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Duster Motrio Cup mistrzowskim pucharem
    Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, firma Renault Polska postanowiła kontynuować puchar Dacii Duster, podtrzymując swoje motorsportowe tradycje. Trzy lata doświadczeń pokazały, że projekt markowego pucharu ...
    Carsharing: auta na minuty i ekologia
    Kiedyś uznawaliśmy, że samochód koniecznie trzeba mieć. Był przede wszystkim wyznacznikiem statusu właściciela. Dziś jesteśmy świadkami dynamicznych przemian na rynku, całkowitej zmiany sposobu myślenia. Samochodu ...