Audi a6 c5 3.0 benzyna, licznik zaniża prędkość

Audi a6 c5 3.0 benzyna, licznik zaniża prędkość

05 Wrz 2019, 08:41

Witam, od niedawna jestem właścicielem audi, noi odrazu pojawił się problem z licznikiem który zaniża prędkość o ponad połowę co za tym idzie kilometry też, po podpięciu kompa odczyt z czujnika prędkości jest pozytywny, pokazuje normalnie natomiast na liczniku nie, więc proszę o pomoc co może być nie tak, czeka mnie wymiana licznika czy może wystarczy adaptacja, czy może jest jakieś inne rozwiązanie
Andrzej80n
Obserwowany

Re: Audi a6 c5 3.0 benzyna, licznik zaniża prędkość

05 Wrz 2019, 09:55

Na początek powiedz czy prędkościomierz pokazuje normalnie obroty?

Jak masz VAGa to zrób test zegarów i zobacz czy wskazówki działają poprawnie, zwróć uwagę czy poprawnie zatrzymują się w połowie skali czyli pionowo do góry.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

Re: Audi a6 c5 3.0 benzyna, licznik zaniża prędkość

05 Wrz 2019, 10:04

Witam, obrotomierz działa poprawnie, bynajmniej tak mi się wydaje w sumie to według niego jeżdżę po obrotach wiem jaką mogę mieć przybliżona prędkość, a co do programu VAG to nie mam będę musiał jechać do jakiegoś maga żeby to sprawdził
Andrzej80n
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć rzeczy, o których powinien pamiętać kierowca jesienią Pięć rzeczy, o których powinien pamiętać kierowca jesienią
    W zeszłym roku właśnie w październiku miało miejsce najwięcej wypadków drogowych oraz zginęło w nich najwięcej osób. Wraz z nadejściem jesieni pogarszają się warunki atmosferyczne, a więc i drogowe. W jaki ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•