Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

13 Mar 2019, 18:32

Najgorsze w tym wszystkim jest to że czasem sami próbujemy wierzyć że jesteśmy w stanie kupić samochód za ułamek ceny rynkowej w pełni sprawne auto. A to działa z pewnością na handlirzy którzy zacierając ręce zacierają również historię auta.
Gość104264
 

23 Mar 2019, 08:42

A ja ostatnio oglądałem auto warte w/g euro taxu 15k po szkodzie całkowitej którym właściciel cały czas jeździ i to bez naprawy... bo szkoda odbyła się w jego bramie podwórka... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Sie 2019, 10:04

W kupowaniu wszystko zależy od tego, jakie masz rozeznanie i gdzie kupujesz. Jak od prywaciarza cwaniaka z internetu, to możesz się naciąć, jak mi się raz zdarzyło, jak kupowałem swój pierwszy samochód i nie zauważyłem, że było bite, a raczej zauważyłem zbyt późno. Od tego czasu biorę tylko z salonów, nawet używki, żadnego jeżdżenia po ogłoszeniach, klękania i robienia obd ukcji samochodom jak lekarz pacjentom :P I tak sobie od pół roku śmigam Audi A6. Używką, ale z gwarancją, od ........
Ostatnio edytowany przez mike, 02 Sie 2019, 13:27, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
Romantyk128
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Wrz 2019, 14:12

Bezsensowne nabijanie reputacji salonom. W ogłoszeniu taki prywaciarz może się nie znać na kantowaniu, ale taki salon? Już tak. Spora część prywatek chce się po prostu pozbyć swojego auta, bo ma inne lub ich nie zadowala (za dużo pali, za małe etc.) - a salon już będzie przykuwał większą uwagę byś zapłacił nieco więcej. Żeby nie było, lepiej już kupić od salonu, niż od prywatki z ogłoszenia typu "to auto dla Ciebie, najlepsze w tym segmencie" i inne bzdety, które odwracają od tematu jakości auta.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

11 Wrz 2019, 21:41

Bezwypadkowy Punto Evo po sprawdzaniu Vin okazuje się autem po szkodzie całkowitej. Ogłoszenie wciąż wisi [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Da się go jakoś pogonić bo zgłosiłem do otomoto i nic nie zrobili
domen
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1

12 Wrz 2019, 17:54

No ładnie, widać że lubi lipiec :) ostatnio ze znajomym przeglądaliśmy auto po lesingu bo to niby pewniejsze ale jak autobaza.pl wywaliła nam szkodę na prawie 60 tyś to już chyba lepiej szukać aut z USA, tam nikt nie zataja że do nas płyną same rozbitki.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Shelby Cobra
    Nazwiska Shelby nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Amerykański kierowca wyścigowy i projektant samochodów dał nam wiele niezwykłych pojazdów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest ...
    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.

12 Wrz 2019, 19:21

actchris napisał(a):wywaliła nam szkodę na prawie 60

Może dodaj nam w jakim aucie i z którego roku bo to jest ważne info...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Wrz 2019, 07:18

Sorry mój błąd, 50 tyś :) nawet znalazłem na GG ogłoszenie:
http://regner.com.pl/ogloszenie/details/?zb=94&zc=1614&z3c=59&kod=1ajtc&z32=0&zk=o
Informacje dodatkowe
bezwypadkowy

2017
MARZEC
Incydent Incydent
Miejsce zgłoszenia:
PolskaPolska
Incydent:
od 30000 do 50000 PLN
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

17 Lis 2019, 20:28

Gdzie sprawdzacie historię samochodu, w tym szkody całkowite?
zapsu
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 01 01 2001

21 Lis 2019, 12:19

autodna, autobaza itp. serwisy gdzie za opłatą kilkudziesięciu złotych sprawdzisz historię auta (ma to sens gdy auto było wg sprzedawcy serwisowane w aso i kupione w polskim salonie)
domen
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1

07 Lut 2020, 09:04

Bzdury, ze musi byc z pl salonu. Ja zawsze auto sprawdzam przy pomocy tych serwisów i mam pełne informacje. Obecne sciągałem ze szwecji i dostałem komplet informacji nawet ile przebiegu miał na każdym przeglądzie od wyjazdu z salonu.

Jak jakies auto miało dzwona (oczywiście zarejestrowanego czyli musiala byc policja) to masz tam zaznaczone co było uszkodzone.

Jak ktoś kupuje droższe auto to warto skorzystać ze specjalistycznych firm, które sie umawiają z właścicielem i za 300-600zł dostajesz komplet informacji ze zdjęciami. Z autopsji wiem, że spora część włascicieli nie zgadza się na takie oględziny lub sie wymiguje, że nie ma czasu na takie pierdoły i wtedy wiadomo żeby z góry sobie takie auto odpuścić bo ewidentnie jest coś do ukrycia. Szczególnie komisy nie chcą udostępniać aut.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

25 Sie 2020, 11:55

miałem kiedyś ulepę- bity przód- ale wszystko było okej
po jakimś czasie zaczął mi schodzić lakier z podłużnicy i przepalać się od zewnątrz izolacja na wiązkach- okazało się, że w tej ulepie był rozbity akumulator który wyciekł i kwas wszystko wypalał...
Najpierw wizyta u elektryka potem na stronie i wszystko wróciło do normy.
AdamCz
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Paź 2020, 12:57

Znalazłem fajnego Aurisa 1.8 Turbo 240KM (Toyota Auris 1.8 Bemani Kompressor) Zaciekawił mnie bo jeszcze takiej wersji nie widziałem ale od początku jakoś mi nie pasował przedni zderzak. Zacząłem szukać w necie i znalazłem zdjęcia tego samochodu że przód miał lekko rozbity. Widać że poduszki nie odpaliły się.
https://autazeszwajcarii.pl/aukcje/licy ... ompressor/
A tu link do ogłoszenia otomoto [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Załączam poniżej zdjęcia.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Zrobiłem zrzuty stron jak by zdjęcia wygasły. Może komuś się przyda tak informacja.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

29 Paź 2020, 23:03

Witam wszystkich.
Dla potomnych aby czasu nie tracili tak jak ja dziś straciłem.
Superb 3 2.0 TSI 280 4x4 L&K
VIN TMBCE9NP6H7504919
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Carvertical w raporcie pokazał tylko jakieś małe szkody (jedna 1500-3000 druga 500-1500). W rzeczywistości dwa elementy nadwozia mają oryginalny lakier a na tylnych słupkach mamy szpachlę. Z lewej strony nawet nie dotarta dobrze...
Dla mnie to już nie jest mała szkoda jeśli na słupkach znajduje się kit. Dalej się nie zagłębiałem bo szkoda było czasu i nerwów. Cena też nie najniższa choć w lipcu za to auto chciał 92700... Niech stoi ulep dalej...
DGwawa
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

10 Lis 2020, 14:09

No niestety ale z tego typu autami trzeba uważac. Obecnie sytuacje takie zdarzają się coraz rzadziej, bo kupujący są bardziej świadomi. Z drugiej strony auta powypadkowe, które są odpicowane jedynie z zewnątrz nadal pojawiają sie na serwisach sprzedażowych i warto jest mieć tego świadomość. Tak aby nie marnować swojego czasu na podobne oferty.
W wielu przypadkach naprawa samochodu po wypadku nie jest opłacalna i nadaje się jedynie na złom.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 10 Lis 2020, 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda