Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

23 Lut 2017, 14:11

mike napisał(a):możemy stworzyć coś takiego kooperacyjnie, bo nawet coś takiego kiedyś zacząłem, ale z braku czasu leży odłogiem


No to podeślij na priv to co masz :) Widziałem kilka takich poradników na innych forach, wszystko rozpisane od A do Z, świetna sprawa. Człowiek ma to do siebie, że jak już się napali na jakiś samochód to często wyłącza myślenie i dopiero po zakupie orientuje się, że nie sprawdził tego i tamtego - przyda się tu taka rozpiska.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Lut 2017, 13:15

"Za chwilę" będę kupował używany samochód, więc liczę na Was :)
SM18
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 04 02 2003
Auto: Dacia Logan I
Silnik: 1.4MPI 75KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2005

28 Lut 2017, 20:10

Witam,
Nie wiem czy to dobry dział ale tego handlarza nie polecam.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zwróćcie uwagę na przebieg.
A tu macie rzeczywiste danie dotyczące samochodu
https://www.car.info/en-se/license-plate/S/UYT778
Sokol123
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 06 07 1994
Auto: Audi

09 Mar 2017, 18:04

Nie polecasz handlarza bo przebieg skręcił? :|
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Mar 2017, 07:58

Opel Astra J 1.4 Turbo 140KM
Miejscowość: Końskie
Sprzedający: Krzysztof

Silnik: A14NET
www: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Samochodu, ani handlarza nie polecam. Samochód był prawie cały malowany - z lewej i prawej strony nadkola oraz drzwi kierowcy i pasażera, a reszta samochodu cieniowana, aż do ostatnich drzwi drugiego rzędu. Przedni zderzak źle spasowany - z strony kierowcy górne łączenie, mocno dobija do siebie, gdzie idąc w dół się rozbiega, oraz duże niedopasowanie w okolicach reflektora z strony pasażera (zdjęcie1 oraz zdjęcie2). Pod maską większych rzeczy na pierwszy rzut oka nie był widać, jedynie rzucał się w oczy pojemnik na płyn chłodzący, który nawet nie był wsadzony w wszystkie zaczepy i był luźny. Samochód posiadał 3 oryginalne felgi z opla + 1 angielski vauxhall z strony kierowcy.

Kupujący przez telefon zarzekał się, że z samochodem nie było nic robione, zarówno mechanicznie jak i blacharsko, lakier oryginalny itd. Po przyjeździe również trzymał się wersji, że nic w samochodzie nie było robione - na allegro konto sprzedającego to: skuzi_2005, można zobaczyć, że pod koniec lutego kupował wahacz prawy oraz podstawkę akumulatora do astry J. W samochodzie rzeczywiście było widać, że wahacz wymieniony ale sprzedający dalej w zaparte, że to nie on. Ogólnie rzecz mówiąc, ani samochodu, ani sprzedającego nie polecam.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

mAsHER
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 140KM - A14NET
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Maj 2017, 14:54

Wklejam także tutaj post z mojego tematu - wczoraj pytałem o KIA Cee'd z Gdyni, a oprócz tego znalazłem jeszcze jeden ciekawy egzemplarz (na który byłem już w zasadzie zdecydowany). Czytajcie poniżej:

Znalazłem wczoraj jeszcze jedną sztukę, wystawioną przez dealera KIA, Lee Motors w Komornikach, Pan poinformował mnie, że za ok. 10 tysięcy kilometrów do wymiany sprzęgło, że drzwi były przerysowane (tak jakby ktoś przejechał kluczykiem), oraz że tak to auto bezwypadkowe, poduszki oryginalne etc. Umówiliśmy się, że jeżeli zdecyduję się pojechać na oględziny to ok godziny 9:00 się zapowiem - wyjechaliśmy około 8:30. Podkusiło mnie jeszcze wkleić VIN do google... I dobrze, że tak zrobiłem. Rzeczywiście, drzwi były przerysowane, ale oprócz tego drzwi od strony kierowcy były wgniecione, do tego wgnieciony próg. Zadzwoniłem o 9:00 i okazało się, że auto już zarezerwowane, po czym spytałem o uszkodzenia - Pan wytłumaczył się, że może się pomylił. No okej, mógłby się pomylić - już pomijam to, że wczoraj oddzwaniał do mnie po znalezieniu raportu z oględzin, ale chyba przy wystawianiu ogłoszenia wiedzieli co wystawiają... wstyd, naprawdę wstyd. Dobrze, że sprawdziłem to po przejechaniu ok 10 kilometrów (a nie po przejechaniu 220 km), i że w ogóle nie dotarłem na miejsce bo pewnie bym ją kupił (a raport znalazł za rok lub dwa...)

Jako ciekawostka załączam screeny z ogłoszenia (już nieaktualne) oraz link do raportu. Mam nadzieję, że nowy właściciel kupił to auto świadomie...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Numer vin: U5YHN513AEL120693

Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze
kasek91
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 15 10 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Golf IV
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

30 Maj 2017, 10:53

Uwaga na tego Pajero Pinina. Sprzedaje go PHU Felmar Auto Rypin.

W opisie superlatywy. W realu skorodowana kupa złomu z cieknącym silnikiem.
Kielichy zrobione na sztukę, cały zgnity przód. Olejem zarzygany cały silnik.
Automat tez mokry. Malowane dwa elementy z przodu, błotnik i drzwi, szpachli dosc grubo na błotniku.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2017, 05:14

Hej, oglądałem Astrę z tego ogłoszenia:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i chciałbym się podzielić z Wami wrażeniami i przy okazji oszczędzić czas komuś, kto chciałby sobie taką Astrę kupić.

1. W opisie: 100% bezwypadkowa - na miejscu okazuje się, że w 2010, zgodnie z wpisem do książki serwisowej / oplowskiej bazy danych był robiony przód auta (koniec informacji). Oględziny z natury - lewe przednie nadkole najprawdopodobniej wymienione w całości - inne śruby. Grubość lakieru OK. Tył auta najprawdopodobniej też po stłuczce - nie schodzą się linie klapy bagażnika, lampy na różnych poziomach względem klapy / nadkola.

2. W opisie: Poduszki boczne tylne Tempomat - w naturze jednego i drugiego brak.

Przebieg - 158 tys km - rozrząd nigdy nie wymieniany - do zrobienia na dzień dobry.

Auto na zimowych oponach drugiej świeżości.

Wnętrze wyczyszczone, ale zostały kłaki po jakimś zwierzaku. Podsufitka z poszarpanym materiałem i zaciekami po myciu.

Jazda próbna - wrażenia z jazdy OK - jak dla mnie. Nie była taka zamulasta jak Octavia 1.6 105 KM. Ale, żeby nie było zbyt różowo - przy hamowaniu trzęsło całą budą - komentarz pana z Dixi - tarcze zastałe i pokryły się rdzą, może się dotrą, a jak nie to można przetoczyć - no sorry, ale nie :)

I teraz weźcie sobie to do kupy, co napisałem powyżej, policzcie, że na start macie do kupienia 2 komplety opon + do zrobienia rozrząd (filtry, olej, świece) + hamulce i to wszystko tylko za 23 900.

Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze
trubadurJABA
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 8V 84KM
Paliwo: Benzyna

12 Sty 2018, 21:55

Możecie mi Panowie powiedzieć jak nie wejść na minę i samemu sprawdzić auto przed zakupem?
Mossberg
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: BMW

12 Mar 2018, 13:26

pierwsza dobra rada mając model na celowniku nigdy nie bierz najtańszego i z podejrzanie niskim przebiegiem, ostatnio oglądałem model v50 na 8 tylko jeden nie był malowany, niby opcje full ładnie wyglądały, wiec najlepiej brać najdroższe z danego segmentu
pawelsake
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2004
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: volvo
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

12 Mar 2018, 14:01

pawelsake napisał(a):pierwsza dobra rada mając model na celowniku nigdy nie bierz najtańszego i z podejrzanie niskim przebiegiem, ostatnio oglądałem model v50 na 8 tylko jeden nie był malowany, niby opcje full ładnie wyglądały, wiec najlepiej brać najdroższe z danego segmentu


Racja. Śmieszą mnie posty forumowiczów którzy wrzucają do oceny auta paroletnie w cenie bardzo niskiej i spodziewają się nie wiadomo czego. Dla mnie tacy ludzie widocznie są na tyle bogaci że nie zależy im na pieniądzach i chcą kupić szmelc a potem wydać dwa razy tyle na odbudowę. Nie żałuję takich bo trzeba mieć odrobinę rozumu i chęci by sprawdzić czy cena jest adekwatna do auta. Wystarczy porównać auta na otomoto i mobile.de i zaraz będziecie wiedzieć jakie są realne, rynkowe ceny za w miarę dobrze utrzymany samochód. Okazji nie ma na giełdzie są tylko handlarze i "łosie" którym można szmelc wcisnąć. Dobre i zadbane auta nie stoją długo, nie trzeba ich reklamować.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

12 Mar 2018, 15:26

Mossberg napisał(a):Możecie mi Panowie powiedzieć jak nie wejść na minę i samemu sprawdzić auto przed zakupem?

Salon Polska, pierwszy właściciel, serwis ASO. A i tak pewności nie ma i trzeba sprawdzać. A samemu, to można sprawdzać jak się człowiek na tym zna. A jak się pyta, to znaczy, że się nie zna :mrgreen: :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

12 Mar 2018, 20:57

Może na początek szukać aut lub sprzedawców z polecenia .
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Cze 2018, 07:49

Panowie bo to tak juz jest, nie kupuje sie na aukcjach które zatytułowane są :okazja, igła itp nie ma okazji a igły to tylko w salonie :)
OptimusPrime
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 28 08 2011
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Ford Focus St

12 Wrz 2018, 10:07

Nie polecam ani tego Aso ani ogłoszenia.Złodzieje a nie Aso, banda cwaniaków.Wymyślili bajeczke z psem, że uszkodził lekko zderzak dlatego nie dał opcji bezwypadek a stan niby idealny, pojechaliśmy 200km bo uwierzyliśmy bo to niby aso, na miejscu gruz, maska źle spasowana, drzwi malowane zderzak źle spasowany, błotnik źle spasowany, próg wgnieciony.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Omijać szerokim łukiem Aso Reco Kalisz
martinn22
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 132
Prawo jazdy: 20 06 2016
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Honda Civic EP2,Mazda3 III
Silnik: 1,6 110km, 2,0 120km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002