Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

24 Gru 2020, 22:06

[link do oferty na Olx wygasł]

auto miało być bezwypadkowe, po przyjeździe okazuje się, że lewy bok walony, z prawej szyby z roku 2009, a przednia z 2007. Podczas dosłownie 5 minutowej jazdy na stacje kontroli pojazdów, wyskakujące błędy, między innymi o oleju, na przeglądzie wychodzą błędy z poduszek powietrznych, abs. Nie wyłączył się wiatrak od chłodnicy, padł akumulator... Powycierane w środku drążek od gałki, oraz znaczek hondy na kierownicy, sugerujące znacznie większy przebieg. Bak benzyny dosłownie puściutki, sprzedająca niezorientowana, bo przecież "jeździ na lpg cały czas bo ma 2 km do pracy", nie chcę zgadywać w jakim stanie jest pompa. Auto rzekomo kupił jej mąż, który w ogóle nie wyszedł nawet na chwilę.

Omijać szerokim łukiem, żeby nie robić tak jak ja 250km w jedną stronę.
22november
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Bełchatów

30 Gru 2020, 20:32

Większość ogłoszeń jest już nieaktualna. Moim zdaniem lepiej wrzucać VIN auta aby informacja o ulepie przetrwała na forum i w necie
DGwawa
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0

14 Lip 2021, 15:32

Już nie przesadzajcie z tymi samochodami po wypadku ja mam seata z włożoną ćwiartką i jeżdzę nim wiele lat i jest dobrze tylko w zimę przy hamowaniu trzeba uważać bo trochę ściąga.
GEJ OK! Prowadzę najlepszy serwis mercedesa na Białołęce w Warszawie. Zapraszam wszystkich Gejów ale nie tylko.
AutoMero
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Auto: Seat Toledo II
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

26 Maj 2022, 22:21

Ja ostatnio sie złapałam i kupilam powypatkowe auto
weronikolowa
 

09 Sie 2022, 12:21

Ja myślę że jak samemu się za wiele nie wie to najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto się zna i handluje sam autami. tak jest najbezpieczniej
KarolUnic
Nowicjusz
 
Posty: 4

10 Sie 2022, 23:37

Niby tak ale nie zawsze się da.
Miro12
Początkujący
 
Posty: 133
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307 SW
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Sie 2022, 08:33

Miro12 napisał(a):Niby tak ale nie zawsze się da
Sprawdzić można dużo i wyeliminować poważne problemy i bezwypadkowość auta, gorzej jest z silnikiem bo tu łatwiej ukryć pewne niedomagania niż powypadkowość.

Kupując dla siebie samochód zawsze są to jakieś emocje więc tu najlepiej jak ktoś za nas jeszcze sprawdzi takie auto. Nie zawsze sami w takim stanie wszystkiego dopatrzymy i warto o tym pamiętać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

10 Wrz 2022, 14:51

Dzień dobry

Poniżej zamieszczam link do ogłoszenia o sprzedaży Porsche Panamera które o mały włos kupiłem jako bezwypadkowe,w stanie perfekcyjnym jak zapewnia sprzedawca - komis zlokalizowany w Straszynie nieopodal Gdańska.
VIN WP0ZZZ97ZBL052797
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Okazało się że Porsche było zalane w lokalnej powodzi która miała miejsce w Gdańsku Jelitkowie - woda spowodowała dosłownie rozerwanie silnika - posiadam archiwalne dokumenty które chcę zamieścić ku przestrodze potencjalnych kupców.

Stop wrakom!

Pozdrawiam

Bartek

VIN WP0ZZZ97ZBL052797
bartoszbroda
Obserwowany
 
Posty: 1

10 Wrz 2022, 18:09

bartoszbroda napisał(a):Poniżej zamieszczam link do ogłoszenia o sprzedaży Porsche Panamera które o mały włos kupiłem jako bezwypadkowe,w stanie perfekcyjnym jak zapewnia sprzedawca - komis zlokalizowany w Straszynie nieopodal Gdańska.
VIN WP0ZZZ97ZBL052797

Okazało się że Porsche było zalane w lokalnej powodzi która miała miejsce w Gdańsku Jelitkowie - woda spowodowała dosłownie rozerwanie silnika - posiadam archiwalne dokumenty które chcę zamieścić ku przestrodze potencjalnych kupców.


Czekaj czekaj hmmm coś nie rozumiem. Auto wg opinii zaciągnęło wody i uszkodziło silnik co chyba nie jest nadzwyczajne więc gdzie jest problem jego wypadkowości oraz złego stanu ?
Do tego w treści ogłoszenia jest napisane że silnik i skrzynia jest nowa wymieniona w ASO co pewnie jest udokumentowane. Idąc dalej Panamera które jest kiblem technicznym mającym prawie 300k.km.z nowym silnikiem i skrzynia z ASO jest kiepską propozycją ?

Nie rozumiem o co tu chodzi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2022, 14:16

Uważajcie na Volvo V60 2.0T D3 z Radomia na tablicach TKI 6... Niby super, a bity, malowany...
bios166
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 03 10 2012
Auto: Nie mam