Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

26 Paź 2018, 18:58

SOLEC ZDRÓJ ŚWIĘTOKRZYSKIE
Chcialem was wszystkich przestrzec przed tym rodzynkiem ktorego na szybko kupilem a potem mialem nie male prpblemy zeby go zwrocic
Jak widac handlarzowi (mimo ze mowil gdy oddawalem ze tyle ludzi do niego dzwoni o to auto normalnie wala drzwiami i oknami ) cos ta sprzedaz nie idzie bo w ciagu kilku dni z 4900 zmienil cene na 4500 a w magiczny sposob w opisie jescze wczoraj auto bylo w stanie dobrym a dzis juz w bardzo dobrym !
Takze gdy ja przez 3 tyg bylem w poskadaniu tego zlomu okazalo sie ze naprawa wynosi minimum 3 k , tak na szybko do roboty skrzynia biegow tuleje wahacza oslony przegubu 3x lozysko kola przod napinacz pasa linka recznego brak światła stopu , przepustnica tez prawdopodobnie daje o sobie znac auto gasnie przelacza sie samo z gazu na benzyne a obroty skacza o 1 tys co jakis czas wiec trzebabylo wylaczyc silnik zeby jechac dalej , poza tym kontrolka airbag service i check engine , (wg handlarza to od gazu ) jak mechanik sprzawdzal okazalo sie ze wcale nie od gazu co dokladnie tam bylo nie tak juz nie pamietam dokladnie , a ja zostałem poprostu zeobiony w konia ) auto bylo na bank jebniete z przodu widac to tylko na zywo , ie wiem co we mnie wstapilo ze kupilem ten szrot cale szczescie handlarz znajomy wiec kazdy go zna wiec udalo mi sie oddac , takze jesli ktos sie natknie na tego rodzynka omijac szerokim lukiem :) handlarza tez nie polecam bo zna sie na samochodach tak jak ja , czyli prawie wcale :)
[link do Olx wygasł]
MOZE KTOS NAUCZY SIE NA MOIM BLEDZIE NIE KUPUJCIE AUTA W EMOCJACH , A TO CO MOWI SORZEDAJACY LEPIEJ CZASEM PUŚCIĆ MIEDZY USZY :)
Zdjecia w zadnym stopniu nie oddaja stanu wizualnego tego auta w srodku syf kierownica przekrzywiona ... ze wszysykich stron auto poobijane , a ja glupi kupilem bo znajomy wiec na pewno w konia nie zrobi, jak widac zrobil :roll:
berbel
Początkujący

Auto: Bmw

04 Gru 2018, 10:55

dlaczego wy jeszcze wierzycie, że z zagranicy to igły przyjeżdżają i to w dobrej cenie. Tutaj nie ma cudów dobre auto musi kosztować. Ja od jakiegoś czasu kupuje poleasingowe i wiadomo tu rysa tam rysa czasem wytłuczony. Ale nawet najbardziej odpicowane auto nie będzie dobre jeśli było ubite po szybe, nie ma cudów.
romank21
Nowicjusz

04 Gru 2018, 22:19

Ja też myślałem że nie ma cudów ale jak zamieszkałem za granicą to widzę że da się dość często trafić rodzyna a inna sprawa to zachodniacy mają inne podejście niż my polacy, dla zachodniaka auto sprawne jest swoje warte ale jak trzeba włożyć trochę kasy w naprawy to zaraz sprzedaje za sporo poniżej wartości że warto je odkupić, napawić i jeszcze sprzedać z dobrym zyskiem no ale fakt tych aut jest niski % a wiekszość to śmietniki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 80
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

07 Gru 2018, 12:49

tylko zakup takiego auta już w pl to znaczy, że już przeszło przez ręce jakiegoś Turka i kreatywnego Polaka i chyba tutaj jest problem
jacekb88
Obserwowany

12 Sty 2019, 13:06

Handlarze aut często lubią trochę podkoloryzować historie auta
Exotic621
Nowicjusz

13 Sty 2019, 18:07

To ze zdjęcia jest niezłe, nie było całego tyłu i tak to zrobili że wyglądał jak przed wypadkiem. Że też to im się opłaca.
supercar
Nowicjusz

Prawo jazdy: 01 01 2000
Auto: audio a3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Nietypowe auto do driftu
    Dodatkową różnorodność do świata sportów motorowych wprowadzają auta do driftu. Konstrukcyjnie bliżej im do samochodów wyścigowych niż rajdówek. W końcu zawody driftingowe organizowane są na gładkiej ...

• 21 Sty 2019, 12:26

Uwaga na ten egzemplarz !
    Międzyborów, grodziski, Mazowieckie
    Peugeot 107 Czarny 2012 rok otomoto

[link do Otomoto wygasł]

Z oględzin wynika:
    1. Sprzęgło bierze pod koniec, jest do wymiany.
    2. Brak stanu oleju na bagnecie :shock:
    3. Odkręcane wszystkie elementy nadwozia: maska, błotniki, drzwi, klapa bagażnika
    4. Szyba czołowa była wymieniana
    5. Nieczytelna tabliczka znamionowa z numerem VIN
    6. Samochód cały malowany z dużą ilością szpachli
    7. Zarysowany tylny zderzak
    8. Malowana wnęka drzwi prawy tył
    Ostatnio edytowany przez mike, 21 Sty 2019, 19:56, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce.
    kp007
    Nowicjusz

21 Sty 2019, 12:43

Pewnie jesteś nowy w dziedzinie analizy aut używanych na polskim rynku.
    Z czasem takie ulepy przestaną Cię ruszać, jak zrozumiesz, że na polskim rynku to standard.
    tomekdk

21 Sty 2019, 12:52

Nigdy mnie nie przestaną "ruszać", tym bardziej tego typu przypadki należy rozgłaszać po forach aby potencjalni kupcy nie musieli tracić czasu ani kosztów na takie szroty...
    kp007
    Nowicjusz

21 Sty 2019, 12:57

Mnie już przestały pomagając ludziom weryfikować auta z Danii sprowadzane przez polskich biznesmenow, kiedy któreś tam z kolei pięćdziesiąte albo sześćdziesiąte wystawione jako bezwypadkowe okazywało się po szkodzie całkowitej.
    Z drugiej strony są jednak bezmyślni kupujący, którzy chcą kupić auto w Polsce taniej po sprowadzeniu z Niemiec, zarobku handlarza... niż takie samo w Niemczech.
    tomekdk

21 Sty 2019, 13:05

Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia, ja też nie jestem "nałogowym wyszukiwaczem szrotów" po prostu przymierzam się do zakupu auta 107/C1/AYGO i muszę przyznać że jest niemal cudem znalezienie samochodu choć w średnim stanie, nie wspominając o dobrym... Więc zawsze chętnie dziele się przy okazji swoich poszukiwań wiedzą z innymi tak aby ktoś nieświadomy nie narobił sobie biedy...
    kp007
    Nowicjusz

21 Sty 2019, 13:18

Szkoda że źle wrzuciłeś link bo niedziała
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 80
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

21 Sty 2019, 13:34

:D :shock:
    Ogłoszenie jest już nieaktywne , sprzedawca musiał je przed chwilą zdezaktywować , poniżej link do zdjęcia z indeksu google oraz załaczniki z aplikacji mobilnej gdyż tam jeszcze ogłoszenie jest widoczne

https://www.google.com/search?q=Peugeot+107+otomoto+Mi%C4%99dzybor%C3%B3w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBlN277_7fAhUFaVAKHbHTADQQ_AUIDigB&cshid=1548073582993921&biw=1653&bih=921#imgrc=aYi34bI2jy7icM
    kp007
    Nowicjusz

22 Sty 2019, 15:49

Toyota Yaris - 2010 - BIAŁA
    VNKKG92340A302280

[link do Otomoto wygasł]

[Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie]

BARDZO DUŻO SZKÓD - I COŚ NIE TAK Z PRZEBIEGIEM W LISTOPADZIE 2017 105 000 KM, W OGŁOSZENIU TERAZ 108 000 KM
    kp007
    Nowicjusz

22 Sty 2019, 15:55

Peugeot 107 1.0 benz, Klima, Oplacony / 2011 ROK
    VIN VF3PNCFB488518301
    tablica Dania : DG 34533

[link do Olx wygasł]

https://motorregister.skat.dk/dmr-front ... etoej_side

SZKODA CAŁKOWITA W DANII, WYMELDOWANIE POJAZDU Z DANII MAJ 2018.
    kp007
    Nowicjusz