Auta powypadkowe, ulepy - ku przestrodze

26 Paź 2018, 18:58

SOLEC ZDRÓJ ŚWIĘTOKRZYSKIE
Chcialem was wszystkich przestrzec przed tym rodzynkiem ktorego na szybko kupilem a potem mialem nie male prpblemy zeby go zwrocic
Jak widac handlarzowi (mimo ze mowil gdy oddawalem ze tyle ludzi do niego dzwoni o to auto normalnie wala drzwiami i oknami ) cos ta sprzedaz nie idzie bo w ciagu kilku dni z 4900 zmienil cene na 4500 a w magiczny sposob w opisie jescze wczoraj auto bylo w stanie dobrym a dzis juz w bardzo dobrym !
Takze gdy ja przez 3 tyg bylem w poskadaniu tego zlomu okazalo sie ze naprawa wynosi minimum 3 k , tak na szybko do roboty skrzynia biegow tuleje wahacza oslony przegubu 3x lozysko kola przod napinacz pasa linka recznego brak światła stopu , przepustnica tez prawdopodobnie daje o sobie znac auto gasnie przelacza sie samo z gazu na benzyne a obroty skacza o 1 tys co jakis czas wiec trzebabylo wylaczyc silnik zeby jechac dalej , poza tym kontrolka airbag service i check engine , (wg handlarza to od gazu ) jak mechanik sprzawdzal okazalo sie ze wcale nie od gazu co dokladnie tam bylo nie tak juz nie pamietam dokladnie , a ja zostałem poprostu zeobiony w konia ) auto bylo na bank jebniete z przodu widac to tylko na zywo , ie wiem co we mnie wstapilo ze kupilem ten szrot cale szczescie handlarz znajomy wiec kazdy go zna wiec udalo mi sie oddac , takze jesli ktos sie natknie na tego rodzynka omijac szerokim lukiem :) handlarza tez nie polecam bo zna sie na samochodach tak jak ja , czyli prawie wcale :)
[link do oferty na Olx wygasł]
MOZE KTOS NAUCZY SIE NA MOIM BLEDZIE NIE KUPUJCIE AUTA W EMOCJACH , A TO CO MOWI SORZEDAJACY LEPIEJ CZASEM PUŚCIĆ MIEDZY USZY :)
Zdjecia w zadnym stopniu nie oddaja stanu wizualnego tego auta w srodku syf kierownica przekrzywiona ... ze wszysykich stron auto poobijane , a ja glupi kupilem bo znajomy wiec na pewno w konia nie zrobi, jak widac zrobil :roll:
berbel
Początkujący
 
Posty: 58
Auto: Bmw

04 Gru 2018, 10:55

dlaczego wy jeszcze wierzycie, że z zagranicy to igły przyjeżdżają i to w dobrej cenie. Tutaj nie ma cudów dobre auto musi kosztować. Ja od jakiegoś czasu kupuje poleasingowe i wiadomo tu rysa tam rysa czasem wytłuczony. Ale nawet najbardziej odpicowane auto nie będzie dobre jeśli było ubite po szybe, nie ma cudów.
romank21
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Gru 2018, 22:19

Ja też myślałem że nie ma cudów ale jak zamieszkałem za granicą to widzę że da się dość często trafić rodzyna a inna sprawa to zachodniacy mają inne podejście niż my polacy, dla zachodniaka auto sprawne jest swoje warte ale jak trzeba włożyć trochę kasy w naprawy to zaraz sprzedaje za sporo poniżej wartości że warto je odkupić, napawić i jeszcze sprzedać z dobrym zyskiem no ale fakt tych aut jest niski % a wiekszość to śmietniki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Gru 2018, 12:49

tylko zakup takiego auta już w pl to znaczy, że już przeszło przez ręce jakiegoś Turka i kreatywnego Polaka i chyba tutaj jest problem
jacekb88
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Sty 2019, 13:06

Handlarze aut często lubią trochę podkoloryzować historie auta
Exotic621
Nowicjusz
 
Posty: 26

13 Sty 2019, 18:07

To ze zdjęcia jest niezłe, nie było całego tyłu i tak to zrobili że wyglądał jak przed wypadkiem. Że też to im się opłaca.
supercar
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 01 2000
Auto: audio a3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

21 Sty 2019, 12:26

Uwaga na ten egzemplarz !
Międzyborów, grodziski, Mazowieckie
Peugeot 107 Czarny 2012 rok otomoto

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z oględzin wynika:
1. Sprzęgło bierze pod koniec, jest do wymiany.
2. Brak stanu oleju na bagnecie :shock:
3. Odkręcane wszystkie elementy nadwozia: maska, błotniki, drzwi, klapa bagażnika
4. Szyba czołowa była wymieniana
5. Nieczytelna tabliczka znamionowa z numerem VIN
6. Samochód cały malowany z dużą ilością szpachli
7. Zarysowany tylny zderzak
8. Malowana wnęka drzwi prawy tył
Ostatnio edytowany przez mike, 21 Sty 2019, 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony w odpowiednie miejsce.
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Sty 2019, 12:43

Pewnie jesteś nowy w dziedzinie analizy aut używanych na polskim rynku.
Z czasem takie ulepy przestaną Cię ruszać, jak zrozumiesz, że na polskim rynku to standard.
tomekdk
 

21 Sty 2019, 12:52

Nigdy mnie nie przestaną "ruszać", tym bardziej tego typu przypadki należy rozgłaszać po forach aby potencjalni kupcy nie musieli tracić czasu ani kosztów na takie szroty...
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Sty 2019, 12:57

Mnie już przestały pomagając ludziom weryfikować auta z Danii sprowadzane przez polskich biznesmenow, kiedy któreś tam z kolei pięćdziesiąte albo sześćdziesiąte wystawione jako bezwypadkowe okazywało się po szkodzie całkowitej.
Z drugiej strony są jednak bezmyślni kupujący, którzy chcą kupić auto w Polsce taniej po sprowadzeniu z Niemiec, zarobku handlarza... niż takie samo w Niemczech.
tomekdk
 

21 Sty 2019, 13:05

Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia, ja też nie jestem "nałogowym wyszukiwaczem szrotów" po prostu przymierzam się do zakupu auta 107/C1/AYGO i muszę przyznać że jest niemal cudem znalezienie samochodu choć w średnim stanie, nie wspominając o dobrym... Więc zawsze chętnie dziele się przy okazji swoich poszukiwań wiedzą z innymi tak aby ktoś nieświadomy nie narobił sobie biedy...
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Sty 2019, 13:18

Szkoda że źle wrzuciłeś link bo niedziała
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Sty 2019, 13:34

:D :shock:
Ogłoszenie jest już nieaktywne , sprzedawca musiał je przed chwilą zdezaktywować , poniżej link do zdjęcia z indeksu google oraz załaczniki z aplikacji mobilnej gdyż tam jeszcze ogłoszenie jest widoczne

https://www.google.com/search?q=Peugeot+107+otomoto+Mi%C4%99dzybor%C3%B3w&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBlN277_7fAhUFaVAKHbHTADQQ_AUIDigB&cshid=1548073582993921&biw=1653&bih=921#imgrc=aYi34bI2jy7icM
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6

22 Sty 2019, 15:49

Toyota Yaris - 2010 - BIAŁA
VNKKG92340A302280

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[Raport z historii pojazdu jest przeterminowany. Sprawdź VIN ponownie]

BARDZO DUŻO SZKÓD - I COŚ NIE TAK Z PRZEBIEGIEM W LISTOPADZIE 2017 105 000 KM, W OGŁOSZENIU TERAZ 108 000 KM
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6

22 Sty 2019, 15:55

Peugeot 107 1.0 benz, Klima, Oplacony / 2011 ROK
VIN VF3PNCFB488518301
tablica Dania : DG 34533

[link do oferty na Olx wygasł]

https://motorregister.skat.dk/dmr-front ... etoej_side

SZKODA CAŁKOWITA W DANII, WYMELDOWANIE POJAZDU Z DANII MAJ 2018.
kp007
Nowicjusz
 
Posty: 6