Auto dla rodziny 2+2, głównie do miasta, cena do 100-120tys

08 Sie 2023, 10:16

trawel napisał(a):Myślałem o Camry, tylko tutaj problemem może być fakt, że występuje jedynie jako sedan i zmieszczenie do bagażnika takich rzeczy jak wózek, itp może być problemem
Wiem ale tu musiałbyś po prostu się przymierzyć. Niestety dużym minusem jest to że nie ma Camry w kombi bo takie nadwozie rozwiązało by tu dużo problemów. Bagażnik w sedanie ma 500 litrów według specyfikacji więc należy do średniaków w tym segmencie.

trawel napisał(a):Jednocześnie nie jestem pewien czy ilość miejsca będzie dużo większa niż w corolli.
Uwierz mi jest go więcej i to dużo więcej to zupełnie inna płyta podłogowa. Zobacz sobie porównanie np do Superba który na tylnej kanapie praktycznie nie ma sobie równych w tym segmencie i tak Superb ma rozstaw osi 2841 mm, a Camry 2825 mm więc różnica praktycznie nie zauważalna. Tu po prostu trzeba wsiąść żeby się przekonać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

08 Sie 2023, 20:51

Kurcze, cały czas się zastanawiam, że Corolla może być za mała jednak (wolałbym dla bezpieczeństwa coś co przy dwóch fotelikach z tyłu, umożliwi jeszcze podróż trzeciej osobie z tyłu). I tak camry raczej z racji tego, że jest jedynie sedan - nie zdecyduję się.
Zacząłem się teraz zastanawiać nad suvami. Do tej pory byłem przekonany, że suv jest autem kompletnie niepraktycznym (większy od standardowego kombiaka, a przy tym nierzadko mniej miejsca), a jednocześnie z punktu widzenia ekonomii - raczej kiepskim wyborem (wysokie spalanie, koszty serwisu, itd). Ale widziałem, że są też auta, które mają w środku sporo miejsca i może z tej kategorii byłoby jakieś auto, które by spełniło moje oczekiwania (miało odpowiednią ilość miejsca dla 2 fotelików + osoby dorosłej z tyłu oraz odpowiedniej wielkości bagażnik, a także było względnie ekonomiczne - nie paliło 12l w mieście i miało kosztowny serwis, chociaż tutaj to pewnie niemożliwe).
trawel
Nowicjusz
 
Posty: 14

28 Sie 2023, 06:57

A jeszcze polecono mi takie auto jak kia ceed SW, gdzie podobno komfort jest większy jak w corolli, miejsca również jest trochę więcej, jakość jest lepsza, kia daje 7 lat gwarancji, a do tego auto jest tańsze niż corolla.
Ktoś ma jakieś opinie na temat tego?
trawel
Nowicjusz
 
Posty: 14

28 Sie 2023, 07:11

Idź na jazdę testową to się wszystkiego dowiesz
Corolla zapewne mniej spali i lepiej będzie trzymać wartość
Doczytaj sobie na co jest ta gwarancja
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Sie 2023, 07:30

Większość aut ma lepsze wnętrze od Toyoty, niestety ale straszny plastik w środku to domena tej marki + kiepskie wyciszenie.

Komfort lepszy, większy wybór silników i większa moc (za to droższe utrzymanie i większy spadek wartości).

Ta 7 letnia gwarancja to bujda, no chyba że interesuje Cię gwarancja na blachę przy 7 latach, ale nie mechanikę :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Wrz 2023, 21:37

Posiadam opisywanego tutaj Priusa+ z 2014r przy rodzinie 2+2 i w związku z tym dodam coś od siebie. W 90% jeżdżę w mieście i spalanie mam około 5,5l (żona ma 4,5l).

Komfort: jest wygodnie- nawet bardzo wygodnie. Dużo ciszej i wygodniej w stosunku do corolli z 2019 roku w hybrydzie( przez 2 tygodnie samochód zastępczy). Dużo miejsca dla pasażerów z przodu i z tyłu.

Osiągi: W mieście super, dźwięki trochę jak w tramwaju. W trasie szału nie ma, jak się chce wyprzedzić tira to wyje jakby chciał, a nie mógł.

Koszty utrzymania: Paliwo 10/10, serwis praktycznie sama eksploatacja przez 5 lat posiadania (100 000km nabite w tym czasie), karoseria- największa bolączka jak dotąd. Podstawowy biały lakier jak się okazało ma cieńszą warstwę od innych i łatwo robią się odpryski... (yaris z 99' ma lakier w lepszym stanie)

Inne: Bagażnik bardzo duży- trochę mniejszy niż w nowej corolli. 7 miejsc- nie planowałem tylu miejsc w aucie, a o dziwo nie raz się przydały. Bardzo długie drzwi z tyłu- na wąskich miejscach ciężko dzieciom wysiąść. Mimo dużej bryły, widoczność w aucie jest wzorowa.

Zdecydowanie polecam każdemu jako tanie w utrzymaniu i stosunkowo bezproblemowe auto.
Deflector2205
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Lexus NX300h