Auto do 100 tys zł NOWE!

07 Mar 2012, 17:22

przymierzam się do kupna nowego auta Kwota do wydania to 100tyś złotych

Zastanawiam sie nad nową hondą civic 4 d
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Peugeot 508
[link do oferty na Allegro wygasł]

Citroen C5
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford focus
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mitsubishi Lancer
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

VOLKSWAGEN PASSAT
[link do oferty na Allegro wygasł]

Cóż każde z tych aut mi się podoba lecz nie wiem który z nich jest najmniej zawodny robie nie za duże przebiegi do 20 tys rcznie w trasy tagże dlugie nie jeżdźe (100km) raczej dalej nie mam potrzeby jechać

Czekam na opinie Użytkowników i znawców tematów .
P.S może coś innego doradzicie??
andrzej1379
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: olecko

07 Mar 2012, 19:03

Nowe auto kupujesz te które Ci się bardziej podoba, a koszty utrzymania są wprost proporcjonalne do tego jak będziesz dbał
MotoOn92
Początkujący
 
Posty: 127
Prawo jazdy: 16 12 1992
Auto: BMW e38 4.4

09 Mar 2012, 14:26

Z tych co wymieniłeś zastanowiłbym się nad 508 i C5 bo lancer i focus są o klasę mniejsze.

Kia Optima
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Hyundai i40
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Mondeo

Toyota Avensis po liftingu
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Mar 2012, 14:48

MotoOn92 ma rację. Ciężko doradzić które będzie najbardziej niezawodne bo to nowe auta i nie wiadomo jak się zachowają po np 100 tys km. Ale na pewno nie chciałbym małego 1.4 Tsi i innnych małych turbodoładowanych benzyniaków bo to są wysilone silniczki które moga się posypać po 200 tys nie wspominając o wcześniejszych awariach np rozrządu. Osobiście wybrałbym Focusa albo C5
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Mar 2012, 23:31

Również nie jestem właścicielem 508ki a jedynie bardzo okazjonalnym użytkownikiem. 508 użytkowałem do tej pory tak w mieście, jak i na kilku dłuższych trasach (1 przelot autostradą wielkopolską, a tak to po prostu jazda polskimi drogami). Rożne wersje samochodu z różnymi konfiguracjami silnikowymi.
Zawieszenie jest dla mnie optymalne. Świetnie się prowadzi, a z drugiej strony wszystkie plomby są na miejscu. Ale jeśli zależy Ci przede wszystkim na komforcie to nie bierz niczego powyżej 16". Takie zestawienie powinno dać optimum twoim oczekiwaniom.
Co do silnika to osobiście 1.6 HDI 112KM odradzałbym na wielką korzyść 1.6 THP, choć i 2.0 HDI jest godne uwagi - co przy Twoich preferencjach jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Musisz pamiętać, że najmniejszy diesel ma tylko skrzynię zautomatyzowaną, za to najmocniejszy (z wersji "seryjnych" czyli 163KM) jest tylko z automatem, ale wersja ręczna 140KM też jest niczego sobie. Diesel będzie oszczędniejszy, ale zawsze dający mniej frajdy z jazdy, a w turbobenzynie zupełnie na odwrót. Ponadto można pokusić się o wyszukanie (a pewnie jeszcze są ostatnie sztuki z 2011) które miały zestawiony silnik 2.0 163KM z manualem a wtedy jest mega malina.

Tu dwa artykuły z bloga fanów Peugeot dotyczące tego dylematu silnikowego:
http://www.peugeotblog.pl/index.php/85- ... -na-kryzys
http://www.peugeotblog.pl/index.php/89-czy-hdi-ma-sens

Co do spalania, to na prawdę trzeba się napracować, żeby osiągnąć granicę 10l, mnie bez względu na silnik i styl jazdy się nie udało!Manewrowanie jest bezproblemowe, ale niezastąpione są tu bardzo fajne czujniki parkowania z przodu i z tyłu. Bardzo fajnie obejmują strefy narożników samochodu, więc te najbardziej narażone na szkody parkingowe.

Wg. mnie 508 to obecnie najlepsza propozycja w całej gamie Peugeot, potwierdzają to nawet statystyki sprzedaży!Gdybym miał sam kupować, wybrałbym 508 SW ACTIVE 1.6 THP 156KM.
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2012, 12:12

Witam Pana zainteresowanego ! :D

Jestem pracownikiem w salonie Hyundaia w Józefowie. Kiedy planuje Pan zakup ? Jeśli w niedługim czasie, mogę Panu zaoferować i40 z rocznika 2011.
Czy byłby Pan zainteresowany ?

Pozdrawiam.
ASO
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Hyundai, Ssang Yong

14 Mar 2012, 15:23

Witam. Jestem posiadaczem Skody Superb od paru tygodni. Analizowałem tak jak ty samochody. Jeśli chodzi o osiągi do Passat i Superb biją konkurencję. Mam kolegów z firmy co posiadają i40, mondeo, avensis. I faktycznie z tych aut wybieraj. Szczerze mówiąc i40 jest udanym autem. Bardzo mi się podoba wygląd, wnętrze też bardzo ładnie stylistycznie. W wersji komfort masz już to co nie ma Superb, mondeo, passat w cenie 110 tys. Fotele elektryczne, biksenony, doświetlanie zakrętów. Mondeo jak dla mnie średnie auto . Faktycznie jakość bardzo dobra ale odpuścił bym te auto. Avensis to chyba najmniej awaryjne auto z tych nowszych. Kolega przejechał 170 tys km i nic się nie dzieje.
Co do kii optimy to jest to brat bliźniak hyundaia i40 :)
To zależy potem od gustu co kto lubi. Ja jako posiadacz Superba mogę się jak narazie wypowiadać pozytywnie o samochodzie. Bardzo dobrze się prowadzi, 8.6 sekundy do 100 w wersji kombi :)
Z silnikiem 1.8 160 km i wersja ambition kosztuje 106 tys. Ale jeśli chcesz dam Ci namiary na gościa co upuści cenę nawet do 8 tyś z rocznika 2012. Normalnie na zamówienie. Ja tak kupiłem i nie narzekam :)
A o wszechstronności i wygodzie wnętrza Superba możesz poczytać na internecie :)
sro12345
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Superb II Kombi 1.8 TSI

14 Mar 2012, 19:27

to ja jeszcze może dorzucę link do fajnego artykułu opisującego jak fajnie porównać auta.
Gdzieś na tym forum pisałem jaką ja przyjmuje metodę, to możesz sobie w moich postach odnaleźć
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Mar 2012, 11:33

Porównaj sobie jeszcze te auta na jakimś portalu, który jest porównywarką nowych aut.
Dodatkowo mają oni tam taką sekcję Last Minute, gdzie można znaleźć jakieś fajne oferty. Nie ma ich tam wprawdzie dużo, ale sprawdź. Trzeba się raz zarejestrować.
Tadek1960
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 16 01 1980
Auto: Toyota Corolla