Auto do 30 tyś. diesel na 190 cm wzrostu

Auto do 30 tyś. diesel na 190 cm wzrostu

14 Lis 2019, 15:05

Cześć, jestem tu nowy więc witam wszystkich serdecznie. Chciałbym poradzić się Was odnośnie kupna autka. Na samo auto mam max 30 tys. Mam 190 cm wzrostu i 96 kg wagi stąd też potrzebuję auta dla mężczyzny dużego kalibru :P Rocznie robię jakieś 15 tys. km w różnych konfiguracjach. Nadwozie to albo kombi albo liftback. Chciałbym auto tak przynajmniej 140 kucy. Ostatnio jeździłem ropniakiem i chyba chciałbym znowu takowego z tym, że ten filtr dpf/fap mnie trochę zniechęca. Auta podobają mi się takie:
- Insignia z 2.0 CDTI
-Mondeo mk4 z 2.0 tdci
-Cytryna C5 z 2.0 hdi.
-ostatecznie Focus mk3 z 2.0 tdci

Który silnik lepszy Opla czy PSA, który ma lepszy filtr cząstek stałych, wtryski i orientacyjnie ile polata jak ma realny niekręcony przebieg. Znalazłem Focusa z przebiegiem pewnym 182 tys. i czy ma on sens ??
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... 26c85903d5

jeszcze taka insignia
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... .html?#map

Auta szukam w okolicach Szczecina +/- 150 km.

Oblukałem jeszcze fajnego mk4 z tym że z 2.5 t i benzyna ale nie wiem jak ten silnik się sprawuje. Trochę wyższa cena ale byłbym w stanie dołożyć.
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mond ... CzEC3.html?

Proszę Was o pomoc :)
Nananek
Obserwowany

Re: Auto do 30 tyś. diesel na 190 cm wzrostu

15 Lis 2019, 10:56

Silnik w Oplu 2.0 CDTI najgorszy z tych co wymieniłeś, ma problemy ze smarowaniem i jest sporo przypadków zatarcia się motoru. 2.0 tdci i hdi w Mondeo i Citroenie to praktycznie ta sama, udana jednostka, ale jak nie robisz dużo tras to przy 15 tysiącach kilometrów warto rozważyć benzynę.
arky
Nowicjusz

Auto: Bora

Re: Auto do 30 tyś. diesel na 190 cm wzrostu

15 Lis 2019, 11:23

Jakie odcinki będziesz robił codziennie? Jeśli robisz mniej niż 2x dziennie po mniej niż 8-10km to moim zdaniem diesel odpada.
Ciekawe benzynki do 30 tys.:
Renault Laguna III 2.0/2.0T
Ford Mondeo MK4 2.5T
Volvo V70 III 2.5T
Honda Accord VII 2.4
Mazda 6 II 2.5
Audi A4 B7 1.8T

Segment C:
Opel Astra J 1.4T/1.6T
Renault Megane 1.4 TCE
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11 Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
    Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...

•