Auto do 5000zł, podejście tysięczne.

23 Mar 2011, 16:34

Witam, przejrzałem już kilka tematów, dotyczących auto do 5000zł. Wybrałem kilka modeli i dałem ojcu, aby obadał swoim wzrokiem. Niepokoi mnie to, że nigdy nie kupował starszego auta (rocznik uwarunkowany ceną) więc ma inne podejście do sprawy. Nie jestem samochodowym specjalistą, dlatego też podczas wyboru kieruję się wzrokiem i parametrami, zapominając o ekonomii i niezawodności (bądź najmniejszym stopniu zawodności). Prosiłbym o pomoc w wyborze auta oraz uzasadnienie propozycji, ponieważ chciałbym mieć jakiekolwiek argumenty. Dodam, że będzie to moje pierwsze auto. AUTO MA BYĆ W GAZIE. Początkowo patrzyłem na Ople Omegi i trzymam się tego do tej pory, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jestem wysoki, więc nie chce małego auta, z drugiej strony chciałbym żeby miało w granicy 100km. Trasa, to głównie po mieście; szkoła; sklep; krótkie, 40km wypady za miasto. Wiem, że dużo wymagam, ale biorę pod uwagę każdą, poważną propozycję.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi!
awesooome
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Elbląg

23 Mar 2011, 22:14

Daewoo Lanos, za 5000zł powinieneś dostać ładną wersję 1.5 16v lub 1.6 mają 100-106km ze wspomaganiem, poduszkami itp, do tego rocznik w okolicach 99-2000, jest to dosyć mało awaryjne auto, w miarę przestronne, ceny części są bardzo tanie i łatwo dostępne i przede wszystkim blacha w ocynku a taki opel omega to ciężko kupić w ładnym stanie. Minusem może być dosyć spore spalanie bo potrafi nawet 15-16 L gazu po mieście spalić.
d0m3l
Początkujący
 
Posty: 70
Miejscowość: Radom

23 Mar 2011, 22:23

Też jestem za Lanosem,będzie napewno w lepszym stanie niż wiekowa Omega.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012