Auto do miasta do 50k

19 Sty 2016, 09:23

Witam wszystkich :)

Przymierzam się powoli ( na wiosnę ) do zakupu samochodu. Szukam czegoś co wygląda w miarę nowocześnie i nie sprawia kłopotów.
90% czasu będę woził jedynie siebie i powietrze, ale musze mieć czasami możliwość wciśnięcia 4 pasażerów.
Jeżdżę dość mało, codziennie do pracy i z powrotem to ok 10km + kilka razy w roku na działkę 120km w obie strony. Sumarycznie pewnie zbierze się ok. 5000 rocznie. Ogólnie 90% duże miasto + 10% trasa.
Obecnie mam mazdę 6 2.3l, która spala mi w mieście ok 13l i nie przeszkadza mi to przy tym przebiegu, więc niskie spalanie to nie jest ważna kwestia.
Budżet to myślę, że 50k już razem z kosztami rozruchowymi.
Fajnie jak by miał 200KM+ w automacie, ale jak będzie mniej to jakoś przeżyję ;)
Obecnie zainteresowały mnie samochody ( głównie wizualnie ) takie jak: a4 b8, BMW e90 i Insignia 2.0T, choć dwie pierwsze opcję chyba ciezko bedzie dorwać w tej cenie.

Byłbym wdzięczy za podpowiedzi! :)
GreenGo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 15 02 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.3 166KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi

19 Sty 2016, 10:04

Kupisz w tej cenie Audi i BMW ale w przypadku Audi problemem są słabej trwałości silniki benzynowe. W BMW szukaj 325i lub 330i przed liftem, ponieważ miały jeszcze wtrysk pośredni. W poliftingowych stosowali już wtrysk bezpośredni nie najlepszej trwałości

Z propozycji Lexus IS 250
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej niebezpiecznie… na prostej drodze?
    Najwięcej wypadków ma miejsce nie na zakrętach czy skrzyżowaniach, ale na prostej drodze. Co takiego ma w sobie jazda prostymi odcinkami, że kierowcy tracą rozsądek i zaczynają łamać przepisy? Jazda prostą drogą wydaje ...
    Eliminujmy pijków za kierownicą
    Apeluję do wszystkich - nie pozwalajmy komuś, kto wypił alkohol wsiadać za kierownicę - nawet jak jest to nasz najlepszy znajomy, kóry wypił kilka piw na imprezie i postanowił pojechac do domu. Od tego są taryfy. A jak wiemy, ...