Auto do zrobienia

17 Wrz 2013, 13:06

Okej, czyli załóżmy że odpada, a celica? Da radę coś z niej zrobić rozsądnego?
Yorgi
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Nie mam

17 Wrz 2013, 14:58

To już prędzej. Tyle, że celica od pewnych lat jest zwykłym usportowionym pierdłem fwd, które nie grzeszy osiągami. Nie wiem czego oczekujesz. U mnie sąsiad sobie odpicował celicę, ja odpicowałem E30. Moje auto lepiej jeździ, wygląd kwestią gustu.

A co nie tak z E30, które w tej kwocie będzie najlepszym wyborem?
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Wrz 2013, 15:43

yorgi chyba rozwaza wszystkie mozliwe opcje, ale i tak bmw bedzie najlepszym wyborem, w innych samochodach nie masz tyle pola do manewru
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

17 Wrz 2013, 18:27

Jak nie miałaś w życiu Forda to się nie wypowiadaj. Co do Probe jest to fajny samochód, przyzwoicie jedzie i spokojnie znajdziesz nie pognity egzemplarz. Z pozostałych Fordow ciekawe są Sierra i Scorpio które wrzucałem przedtem.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Wrz 2013, 18:29

W tych pieniądzach nic lepszego od e30 nie istnieje biorąc pod uwagę frajdę z jazdy i koszty utrzymania :mrgreen: Sierra faktycznie ciekawa choć moim zdaniem okropnie brzydka. Z kolei proobe może ciekawie wygląda ale jeździ mizernie... Jak fordy to amerykaniec albo jakieś caprii a to niestety kosztuje:(
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

17 Wrz 2013, 19:53

Sierra robi ładne bąki w zimie ale kupic taką w dzisiejszych czasach graniczy z cudem gdyż jest ich już bardzo mało.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...
    Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni
    Kalendarzowa jesień jest już z Nami od jakiegoś czasu. Ta pora roku charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na ...

17 Wrz 2013, 19:57

ehh.. dorwać gdzieś taką sierrę cosworth :naughty:
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

17 Wrz 2013, 20:17

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ehh :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2013, 23:27

kon146 - akurat Ford w domu u mnie już drugi jest.

Ogólnie nie wiem co masz na myśli pisząc, że auto dobrze jedzie skoro jest FWD i w latach 90' w technologii 4 zawory na cylinder miało 2.0 115 km, a 2.5 miało 163 konie :shock: . Dla porównania BMW E30 w latach 80' przy technologii 2 zawory na cylinder 2.0 129 km, a 2.5 170 km... Przecież to przepaść, a w wykonaniu Forda tragedia, typowo amerykańskie "moce". Natomiast w tych samych latach co E30 to probe oferowało jakieś 2.2 turbo 147 km (WTF???) albo 3.0 V6 145 km :no: Aż ciężko mi było w to uwierzyć co zobaczyłem.

To już o wiele lepszą opcją by była sierra, stara skorupa lub opel omega MV6.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Wrz 2013, 00:01

Zacznijmy od podstaw jak sie kupuje auta w/g tego co napisał autor tematu to szukamy czegoś co jest fajna bazą do zainstalowania swoich pieniążków. Probe akurat nie jest odpowiedni ponieważ nie trzyma ceny, technicznie bliżej mu do ociężałej limuzyny niż do auta sportowego, ogólnie czegoś mu brakuje jest bez jajeczny.

Lepiej wkładać kaskę w coś co później odwdzięczy sie fajną jazdą (szybka/wolna ale musi być fajna), dobrą ceną i jakims poważaniem rynkowym. Idealnym tematem jest e30/celica/sierra w dobrej opcji/stary lex itd...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Wrz 2013, 14:19

jiGsaw napisał(a):Ogólnie nie wiem co masz na myśli pisząc, że auto dobrze jedzie skoro jest FWD i w latach 90' w technologii 4 zawory na cylinder miało 2.0 115 km, a 2.5 miało 163 konie . Dla porównania BMW E30 w latach 80' przy technologii 2 zawory na cylinder 2.0 129 km, a 2.5 170 km...
No przy 2.5 to przepaści nie ma. 7km nie robi różnicy.


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Wrz 2013, 14:48

No muszę powiedzieć że dość jednoznacznie mi to wyjaśniliście. Jednym słowem za te pieniądze nic innego ciekawie jeżdżącego nie kupię niż e30. I nie chodzi o to że coś z tym samochodem jest nie tak, strasznie mi się podoba.

Dodam jeszcze że nie szukam na siłę czegoś innego, tylko po prostu nie każdy jest w stanie lekką reką wydać 8koła... staram się, aby ten zakup był przemyślany itp. Dlatego też po powiększeniu funduszu chciałem dopytać/ zapytać.

CO do sierry to się nie rozpisuje tylko mówię: nie podoba mi się.

Jeszcze chciałem zapytać jak z jazdą w dalsze trasy będzie z taką e30? Z tego co się orientowałem zagazowana nie pali jakiś kosmicznych litrów więc nie jest tak źle, ale jak wygląda sprawa z jazdą? Da się tym przejechać Polskę z góry na dół? I czy będzie strasznie drogie przygotowanie tego auta na podróż w przyszłe wakacje do Chorwacji/ czy da radę czymś takim?
Yorgi
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Nie mam

18 Wrz 2013, 14:53

A dlaczego nie? E30 to klasa średnia premium, problemem jest wiek auta i jego rzeczywisty stan, a to już pole do popisu dla Ciebie.

kon146 - w czasach tych 163 km BMW już miało jednostki 2.5 192 km, jak dla mnie to 20 lat różnicy się robi, a więc nędza.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Wrz 2013, 15:04

Wydawało mi się że e30 należy do segmentu D.

Ale czym innym jest segment a czym innym odczucia użytkowników.
Yorgi
Nowicjusz
 
Posty: 28
Auto: Nie mam

18 Wrz 2013, 15:10

No tu masz racje to już jest przepaść. Mogłeś od razu napisać to tym silniku :) BMW spokojnie sobie poradzi z taką trasa o ile będzie to dobry egzemplarz.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra