Auto na dojazdy do pracy 100km+/dzień

11 Gru 2011, 00:46

Witam.

Tym razem szukam auta dla siebie na codzienne dojazdy do pracy w Holandii (na ringu Amsterdam jest ograniczenie do 100km/h). Cena max 7k pln'ów. Silnik to max 1.6 i na pewno powyżej 80KM a najlepiej 100KM+ (chyba, że będzie się opłacało wziąć 1.8, ale raczej nie większe), benzyna + LPG sekwencja, spalanie nie więcej niż 8L gazu na trasie. Auto max 15 letnie (aby mi posłużyło ze 2 - 3 lata). Najwięcej ogłoszeń jest na Fiaty Bravo/ Brava (niecałe 8L LPG na trasie), Toyoty Corolle (ten silnik VVTi to dobra opcja?) i Ople Astry I. I ważny jest dla mnie ABS. Holendrzy na potęgę zajeżdżają drogę na trasach. Ewentualnie coś starszego, ale mieszczącego się w kryteriach (odstępstwa dozwolone) - może Mazda 323F. Może jakiś Nissan (jest fabryka w Holandii, także pewnie łatwo o części)?
Jeździć ze mną będą jeszcze max 3 osoby, dlatego też nie szukam auta gabarytów Twingo (którym obecnie jeżdżę), tylko coś 4/5 drzwi. Ważne bym nie musiał auta naprawiać w Holandii, gdyż serwis tutaj jest dużo droższy. Będę zjeżdżał do Polski co 3 miesiące i wtedy będę zajeżdżał na serwisy.
Na upartego myślałem też o Maździe Xedos 6 2.0 V6. Trochę odbiegam od kryteriów, ale ona na trasie do 100km/h pali około 8-9L gazu a poświęcę te 0,7 Euro dla większego komfortu jazdy. Kwestia, że w tym aucie o ile silnik daje radę to o trzeba się mocno martwić o ewentualne naprawy innych podzespołów, gdyż ciężko o niektóre części. Ewentualnie silnik 1,6 16v, ale słyszałem, że są z nim problemy.

Jakieś inne sugestie?
Krzysiek2099
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Szczecin

11 Gru 2011, 13:05

Może Honde Accord V 1.8 115 KM lub 2.0 131 KM, oba całkiem dobrze znoszą gaz. Myśle, że z awaryjnością problemów być nie powinno ; ). Xedos też bardzo dobry wybór.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Gru 2011, 13:56

Nie pisze silników do nich bo nie wiem które będą ci odpowiadały wiec wejdź sobie sam na stronę
[link do autocentrum.pl wygasł] i tam wejdź w zakładkę auta i klikaj na poszczególne autka i tam masz silniki wersje spalanie itp. A jak nie bedzie jakiegoś autka to wpisz w google "(marka i model) opinie, oceny, testy, spalanie" i wejdź w pierwsze (np. "volkswagen vento opinie, oceny, testy, spalanie")
Moje propozycje:
- Vw Polo
- Peugeot 406
- Vw Passat B4
- Vw Vento
- Mazda 626
- Ford Mondeo
- Opel Astra
- Opel Vectra
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

11 Gru 2011, 14:49

Autocentrum to mam przejrzane na ile się dało (np. ciągle nie mają Mazdy 323F i mimo, że silniki jak w 323 to weź, szukaj teraz która wersja 323 odpowiada 323F). Czytam też opinie na temat aut, ale głównie są na temat spalania a ja tu bardziej pytam odnośnie awaryjności aut i ich jednostek napędowych (30k km rocznie, w tym czasem przejazd Holandia - Polska). Na pewno odpada Rover (mimo, że mało pali, to jednak za dużo awarii w tych autach... zwłaszcza silnik na gazie). Xedosa jedni chwalą inni kalają. Ale byłbym skłonny ku temu samochodowi, ale z drugiej strony szkoda mi marnować tak fajne autko na bujanie się do pracy. Nie potrzebuję lansu, gdyż tutaj i tak każdy normalny holender ma zwykłe auto na bujanie się do pracy (jeżeli dojeżdża kilkadziesiąt kilometrów) a drugie do lansu (na niedzielę). A jak z tymi Fiatami? Spalanie to wiem, że mają małe, ale jak z awaryjnością?
Krzysiek2099
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Szczecin

11 Gru 2011, 15:47

Ja bym na twoim miejscu za Vectra B sie rozgladal, tanie w naprawach i w miare solidne autko. Jak ma malo palic to 1,6 16V(bo zwykly 8 zaworowy to jednak troche za slaby jest) lub 1,8 16V + LPG.

Silniki VVTI Toyoty srednio sie lubia z LPG.

Z innych wiekszych solidnych i trwalych to Toyota Carina czy Avensis(ale pod LPG kupic 1,6 lub 1,8 bez VVTI) swietne i trwale autka, Nissan Primera tak samo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Avensis - tu masz oznaczenia silnikow, ktore to sa VVTI, a ktore to sa zwykle.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

11 Gru 2011, 19:29

Dzięki Czimi. Oprócz Cariny to resztę też miałem na oku. Coś z tych modeli na pewno do stycznia znadę :)
Krzysiek2099
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Szczecin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymóg opon zimowych lub całorocznych w Europie
    Już w 29 państwach Europy wprowadzony jest zakaz jazdy na oponach letnich w tym okresie roku, a przepisy jasno precyzują okres lub warunki ich użytkowania. W 16 krajach są to konkretne daty kalendarzowe (Bułgaria, Czechy, ...
    Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla
    W latach 2012–2016 Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i trzynaście nowych jednostek, co jest związane z odnowieniem oferty w tej dziedzinie w 80%. W tym samym okresie firma zaprezentuje również ...

12 Gru 2011, 19:40

Nissan Almera I z gazem. Mechanika nie do zajechania również z LPG. Większym problemem jest rdza. Przy kupnie patrzeć na progi, tylna klapa, potem nadkola. Miałem 1.4 z LPG.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290