Auto o wartości 3000zł - komornik

22 Sty 2017, 02:40

Witam,

mam zamiar zarejestrować auto, mam komornika, nie wie gdzie mieszkam itp, jest to auto z 95 roku, co prawda BMW ale ... jest warte około 2000-3000zł (rynkowo, E36 Compact) a kupione za 900zł. Czy komornik w ogóle będzie chciał jakoś zabrać mi to auto, licytować czy coś? Nie chce stracić auta a potrzebuje go, nie chce kombinować i chce mieć je na siebie, ktoś obeznany w takich tematach aby pomóc?
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

22 Sty 2017, 15:50

Komornik wie więcej niż Ci się wydaje, jakby dobrze pogrzebal to by wiedział kiedy kupę robisz. Auto rynkowo jak twierdzisz jest warte 3000 tys to komornik będzie chciał zacząć licytacje początkowo za jakieś 40 procent ceny. To że nie zna twojego adresu pobytu to w niczym nie przeszkadza. Jeżeli zarejestrujesz to auto na siebie komornik na adres zameldowania grzecznie wyśle korespondencję że auto zostaje zajęte i trafi na licytację jeżeli nie zapłacisz zadluzenia. Po wydaniu decyzji o zajęciu auta jest ono wtedy jego własnością także sprzedaż też nie wchodzi w grę. Masz 2 wyjścia albo auta nie przerejestrowywac albo zrobić to na kogoś innego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Sty 2017, 19:15

1.Kolega się boi o zniżki (OC jest na mnie ale auto stoi nie przerejestrowane) a koleżanka nie ma prawa jazdy i ma jakiś dług w windykacji... eeeh :(

2. a jak znajdzie auto i mnie? przecież mu pod nos go nie odstawie... poza tym kto by chciał takiego gruza licytować...
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

24 Sty 2017, 21:00

Jak nie jest przerejestrowane to raczej się nie dopatrzy, na pewno nie ma wglądu w oc. No chyba że skarbowy oplaciles lub sprzedający zgłosił sprzedaż do wydziału komunikacji to wtedy widniejesz mocno jako wlasciciel i Cię znajdzie. Może i samochod jest mało warty ale jeżeli przy pierwszej licytacji nie będzie chętnych to komornik obniży cenę wyjściową i tak dalej i dalej aż znajdzie się chętny. :/
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Sty 2017, 21:42

Problem w tym ,że musi zostać zarejestrowane na nowo bo dowód rejestracyjny policja mi skonfiskowała, były niezgodności pewne przy wystawionym przeglądzie na osobnej kartce co do wagi itd i teraz aby był nowy dowód rejestracyjny... trzeba je zarejestrować... :/
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Sty 2017, 08:52

Robisz nowy przeglad tym razem zgodny. Z tym przegladem oraz z umowa kupna sprzedazy idziesz do wydzialy komunikacji odebrac dowod i tyle w temacie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Sty 2017, 14:17

Tylko że w dowodzie jest ciut inaczej waga auta i coś tam jeszcze i dlatego na przeglądzie nie chcieli mi wbić w dowód tylko dali na kartce... i o to wszystko poszło :/
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Sty 2017, 16:52

No to musisz zarejestrowac na kogos lub tez mozna obejsc to tak ze zarejestruj na siebie i odrazu napisz na kogos umowe darowyzny
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2017, 14:47

Umowa darowizny to w razie jakby chciał mi komornik zabrać tak? Tylko, że wtedy i tak moim zdaniem nie będzie go to obchodziło , bo powie, że wiedziałem, że mam komornika itd i jeszcze jakiś paragraf będzie za ukrywanie, skargi Pauliańskie itd :/ do tego w ubezpieczalni trzeba zgłosić jak sprzedam/oddam
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Sty 2017, 18:12

Dopuki nie masz decyzji i zajeciu mienia to mozesz zrobic z nim co chcesz. A najlepiej sprzedaj to i bedziesz mial z glowy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2017, 18:15

Zarejestrować na siebie i tego samego dnia fikcyjnie sprzedać na koleżanke np i mieć tylko papiery na to w razie czego?
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Sty 2017, 20:50

Dokładnie. Jak komornik wyda decyzję o zajęciu mienia to już wtedy nic nie zrobisz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2017, 21:06

ok a co jeśli mi powie pózniej, że wiedziałem, że mam komornika i mimo to sprzedałem auto i zarzucą jakieś artykuły kodeksu? że zrobiłem to specjalnie...?

ps. a nie lepiej sprzedać na koleżankę, zrobić dowód rejestracyjny na nią a za kilka dni odkupić i nie przerejestrowywać już? :) tak jakoś wymyśliłem..
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Sty 2017, 21:39

Komornik to nie sąd. Rób tak żeby auto nie było na Ciebie i tyle.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sty 2017, 12:16

Panowie - te dywagacje są naprawdę bez sensu. Nie jest ważne, czy kolega to auto zarejestruje na siebie czy nie. Wystarczy, że poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż samochodu, a napewno to zrobił, bo musiał to zrobić, chociażby tylko dlatego, żeby nie płacić za niego OC oraz w razie jakichś problemów ( kolizji, wypadku czy choćby mandatu ) nie miał z tego tytułu probemów. A sprzedaż samochodu zgłasza się na podstawie umowy KS. A w niej są wszystkie dane kupującego.
Do tego dochodzą jakieś niejasności z DR, który zatrzymała policja. Żeby go odebrać, będziesz musiał iść z zaświadczeniem od diagnosty do WK. A tam DR odebrać może tylko właściciel pojazdu. Ty musisz pokazać umowę KS, a wtedy z automatu WK ten samochód przerejestruje na ciebie. Taka jest niestety ścieżka prawna - masz obowiązek zgłosić kupno samochodu staroście. Chyba, że jakimś cudem uda ci się odebrać ten DR bez przerejestrowywania, w co wątpię.
Jedyne wyjście z tej sytuacji jest takie, żebyś albo spłacił dług, albo dogadaj się z bankiem, że będziesz spłacał raty i żeby odstąpili od windykacji. Z tym, że bank napewno pójdzie na coś takiego, ale zażąda spłaty jakiejśc cześci długu ( np. 10% ). Traktowane jest to jako pierwsza rata nowego długu.
No niestety - prawda i prawo jest okrutne - zaciągnąłeś dług, to musisz go spłacać. Jak nie spłacasz, to dług ściągnie komornik. Zajmie ci wynagrodzenie za pracę, zajmie ci majątek itd. Z komornikiem nie wygrasz. Znajdzie cię na końcu świata.
I nie masz co za bardzo kombinować.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000