Kupno pierwszego auta i czekający na nie komornik

Kupno pierwszego auta i czekający na nie komornik

16 Kwi 2019, 02:08

Witam wszystkich

Jako, że powoli szukam swojego pierwszego auta postanowiłem dołączyć do tego Forum. Aktualnie rozglądam się za samochodami które mnie po prostu pociągają a jest to BMW E34 i Mercedes W124 E , ogólnie auto będzie do 10 tysięcy zł. Ale zanim kupię auto jest kilka innych spraw organizacyjnych, tak jak w temacie.

Ogólnie mam długi i ja właścicielem auta nie będę a będzie nim moja matka, tylko, że ona nie chce jakby ubezpieczać tego auta bo boi się o moją ewentualną kolizję i stratę zniżek. Mój ojciec się zgodzi ubezpieczać auto, tylko teraz pytanie czy można tak zrobić, że on jakby będzie ubezpieczał auto a właścicielem pozostanie matka?

Ogólnie słyszał od starszego kolegi, że właścicielem auta może być ktokolwiek ale aktualnie trzeba koniecznie powiedzieć ubezpieczycielowi kto będzie auto użytkował bo w przypadku kolizji mogą się przyczepić i nie wypłacić odszkodowania, nie wiem czy to prawda, może ktoś zorientowany się wypowie.
Rever
Nowicjusz

Re: Kupno pierwszego auta i czekający na nie komornik

16 Kwi 2019, 06:24

Moja rada: spłacić długi, nie mataczyć. Nie wnikam w sposób powstania należności.
Molo
Nowicjusz

16 Kwi 2019, 06:44

Dzięki za radę ale jednak zadałem pytania na które oczekiwałem odpowiedzi i nadal oczekuję.
Rever
Nowicjusz

16 Kwi 2019, 07:49

Idz do znajomego i ogarniętego kogoś od ubezpieczeń temat jest do ogarnięcia.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Kwi 2019, 07:56

Bez problemu ubezpieczysz auto na ojca gdy wlascicielem jest matka.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

16 Kwi 2019, 08:29

Super, to teraz zapraszam do dyskusji na temat aut. Może mi jakieś doradzicie i odwiedziecie mnie od pomysłu kupna E34 lub W124.

Chciałbym mieć auto z napędem RWD na pewno i minimum 150 km. Auta które wymieniłem bliscy mi odradzają ale dla mnie te auta mają niesamowity urok i przyciągają. Co prawda to staruchy bo na moich upatrzonych aukcjach e34 jest z 91 roku a w124 z 93 roku i bym obawiał się trochę zakupu ale no nie wiem.. Może niech ktoś się wypowie
Rever
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Powrót do przyszłości - Audi museum mobile Powrót do przyszłości - Audi museum mobile
    Trzynaście pojazdów studyjnych i prototypów oraz trzy motocykle wyznaczające historię AUDI AG, znalazło się na nowej wystawie w Audi museum mobile w Ingolstadt. Zgodnie z tytułem wystawy "Powrót do przyszłości", ...
    Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...

• Re: Kupno pierwszego auta i czekający na nie komornik

16 Kwi 2019, 20:44

Kao napisał(a):Bez problemu ubezpieczysz auto na ojca gdy wlascicielem jest matka.

Pod warunkiem że matka upoważni ojca, w dzisiejszych chorych czasach mamy RODO i moja żona która prowadzi ubezpieczenia ubezpiecza tyko właścicieli pojazdów po okazaniu dowodu osobistego, lub po okazaniu upoważnienia , jeżeli ktoś nie ma jedengo lub drugiego to pa pa, idź do innego który się podłoży ryzykując karę w tysiącach,
    Dzisiaj są chore czasy, ludzie żyją w seperacjach, mają na głowach komorników więc i przepisy są odpowiednie
    andrewb25
    Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

16 Kwi 2019, 22:23

A matka może upoważnić np. żone mojego wujka która nie ma prawa jazdy?
    Tu już pytam hipotetycznie i jakie mam możliwości.

Czekam na opinie na temat starych E34 i W124, czyż to nie jest ciekawy temat :piwo:
    Rever
    Nowicjusz